Skocz do zawartości

Przerobienie Skutera 50 na 80


Sticker92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wakcjach chciałbym przerobić Swojego Romecika 747 z 50ccm na 80. Nie robię tego bardzo dla prędkości lecz dla mocy i zrywności bo 4T o pojemności 50ccm jest bardzo słaby.

 

Znalazłem na Allegro Dwa Zestawy:

 

http://moto.allegro.pl/zestaw-tuningowy-80cc-skuter-4t-139qmb-qma-gy6-i1617651477.html

http://moto.allegro.pl/cylinder-glowica-80-skuter-4t-sport-walek-dysza-i1631217091.html

 

I tu pada Moje pierwsze Pytanie który Wybrać ?

 

Kolejne pytanie to czy dokupić do tego wszystkiego gażnik z dysza 85 i przepustnicy 19mm

Oraz sportowe sprzęgło Które pozwoli maksymalnie wykorzystać moment Obrotowy.

Bo sam nie wiem czy kupić ten zestaw Tylko I to będzie chodziło ładnie czy jeszcze dokupic te dwie rzeczy.

 

Na sam koniec chciałbym wiedzieć jak to wytrzyma wał i inne części które zostaną od 50ccm (przecież to Chinol)?

 

Ps. Proszę nie pisać tekstów typu zrób prawko i kup większy motor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób prawko i kup większy motÓr. :icon_mrgreen:

 

Żarcik.

 

 

Bierz ten tańszy zestaw, cylinder+głowica i drobiazgi. To wystarczy żeby chinol dobrze latał. Pozostałe części kosztują a dadzą Ci malutki zysk, jeśli w ogóle. Dziesiątki skuterów przerobiłem takim zestawem bez dodatkowych bajerów i git śmigały. Nawet z gaźnikiem nie trzeba za dużo cudować. Oryginalne dysze są byle jak dopasowane więc po założeniu 80ccm seryjny gaźnik dopiero może się wykazać.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie to czy dokupić do tego wszystkiego gażnik z dysza 85 i przepustnicy 19mm

Oraz sportowe sprzęgło Które pozwoli maksymalnie wykorzystać moment Obrotowy.

Bo sam nie wiem czy kupić ten zestaw Tylko I to będzie chodziło ładnie czy jeszcze dokupic te dwie rzeczy.

 

Gaźnik powinien dać radę. Napisz nam jeszcze, jaki masz teraz gaźnik i dysze.

Sam zestaw Ci wystarczy. Nie musisz kupować żadnych sprzęgieł itp. Wszystko da rade, mimo że jest to Chińczyk ;)

 

Tańszy zestaw powinienen Ci wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wałkiem rozrządu nie rozleci się ? W tym drugim droższym zestawie jest dodatkowo wałek rozrządu i dlatego właśnie myślalem o Tym drugim.

 

A sam nie wiem jaki mam teraz gaźnik gdzie mogę to sprawdzić ;> ? Patrzyłem w skuterze ale nie widziałem żeby coś na nim pisało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sticker, nie zapomnij o wariatorze!

 

Aby przerobić skuter, z 50 na powiedzmy 80ccm, potrzebna jest wymiana wału. W sumie to nie koniecznie, jeżeli jest nowy skuter, wał nie dostał jeszcze po dupie. Chińskich skuterków 4T narosło teraz jak grzybów po deszczu, no i mamy istne potop części z azji ;)

 

Wariator, wytrzymalszy pasek, siłą rzeczy większe obciążenia będzie przenosił, bardziej podatny na rozciąganie i uszkodzenia. Proponuję kevlarowy.

Do wariatora należy dobrać rolki, kupuje się tzw "rolki testowe" i dobiera się optymalne, aby nie mulił. Dobiera się dodatkowo sprężynę centralną, ale to inna sprawa.

Cylinder,- I tutaj 2 drogi: Żeliwny- Z natury tańszy, wolniej się nagrzewa. I tutaj żeliwny cylinder ma asa w rękawie. W wypadku zatarcia, wystarczy zrobić szlif i można śmigać dalej. W przypadku gdy zatrzemy cylinder aluminiowy, nadaje się on jedynie na złom.

 

Można jeszcze przerobić na LC, ale w wypadku 4T, to przerost formy nad treścią...

 

Pozdrawiam, w razie pytań pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...