Skocz do zawartości

Kask do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy pomogę ale kupiłem kask już nie pamiętam hjc chyba tragedia ciężkie to cholerstwo i nie wygodne, szczytem marzeń jest shoi lub arai ale blenda z shuberta też jest fajna. za około 600 zł kupiłem marushina ( chyba tak się pisze) podobno nie doceniona firma a robi dobre kaski. Jak narazie jest wygodny i lekki jak za te pieniądze naprawdę fajny szybki nie parują a to jest bardzo istotne. kwestia bezpieczeństwa, hmmmm... wychodzę z założenia ze póki mnie nie stać na araia na którego odkada kase to ten musi być ok :)

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AGV odrzuć K3, K4 jest już w porządku, a Caberga i HJC dobrze jakbyś przymierzył (mnie na przykład HJC AC-11 leżał bardzo specyficznie, uciskało punktowo). Spośród tych dwóch ostatnich wybrałbym FG-15 (w sumie niezła cena), Caberg wygrywa obecnością blendy ale nieregulowana wentylacja na brodzie potrafi wnerwić :). Będzie też leżał zupełnie inaczej (zwykle jest dziwnie luźny w policzkach mimo dobrego rozmiaru i trzeba brać mniejszy).

 

Albo rzeczywiście przemyśl Marushina, tanio można dostać dobrze wykończony kask z włókna, a fabryczny antifog w tych kaskach mnie zaskoczył bardzo pozytywnie (jakby tego było mało, można od niedawna dokupić wizjer z pinlockiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeczytałem cały temat, w tym 3 strony kłótni czy lepszy nowy za 500 zł czy używany za 1000 zł...

Ale mam pytanie, co wziąć za ten budżet do jazdy po mieście? Nie musi być specjalnie cichy i tak nie będę jeździć z niewiadomo jakimi prędkościami, wentylacja powinna być, a jedyne co chcę tak bardzo bardzo to blenda. Będzie to mój pierwszy kask i mam totalny mętlik w głowie, nie wiem co wybrać... Nawet nie wiem jakiej firmy szukać, a np. w takim agv k3 multi i basic to już podobno zupełnie różne kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Louisie mają fajną cenę na Caberga Kondę o ile nie przeszkadza Ci oczojebne malowanie: http://www.louis.de/_309085594282d8f2bd1947c96c3a8c941e/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=836&list_total=4&anzeige=0&artnr_gr=504019

Moja panna ma Caberga V2R i jest fajniej wykonany, niż mój Airoh S55 Sport.

A jeśli będzie za głośny - polecam: http://sklep.pateam.pl/62,stopery-zatyczki-do-uszu-3m-model-1271.html

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podobnie jak kolega kilka postów wyżej przeczytałem sobie 3 strony niezwykle pouczającej kłótni, która niestety nie sprawiła, że w portfelu pojawiło się dodatkowe 1000 zł ;)

 

Ja też śledzę sobie przez ostatnie parę tygodni temat kasków za rozsądną cenę (początkowo miałem budżet 600 zł, na chwilę obecną robię wszystko żeby było 800 ). I tak czytając sobie fora najbardziej atrakcyjny wydał mi się HJC FG-15, który można znaleźć chociażby na allegro za <600 zł (nie wiem czy to nie podejrzanie niska cena) a przemawia za nim to, że wykonany jest z kompozytów, a wszędzie ludzie polecają kaski właśnie z tych materiałów i podają to jako najważniejszy czynnik przy wyborze kasku. Sam niewiele wiem na ten temat i zdaję się na wiedzę innych więc jeśli nie mam racji to proszę o wyprowadzenie z błędu. Bo pomimo tego, że kask jest wykonany z materiałów "o klasę wyżej" to raczej nie zbyt często jest podawany w propozycjach co jest dla mnie zastanawiające.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez erc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przymiezenia nie kupil bym kasku, zwiedzilem chyba 5 duzych sklepow i niby rozmiar ten sam ale ten uciska ten uwiera niewygodny , ostatecznie padlo na SHARK 500 jakosc bardzo dobra cena okolo 600-700 zl ale posiada blende bez ktorej nie kupil bym juz zadnego kasku bo bez tego nieda sie jezdzic , osobiscie kierowalem sie bezpieczenstwem bo to najwazniejsze i dostepnoscia czesci zapasowych np szybki ktora moze sie porysowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

który z tych garnków najbardziej warty zachodu? ceny niektorych troche ponad 500 i pytanie czy warto dopłacać do np szczękowca?

 

http://allegro.pl/kask-caberg-v2-407-czarny-mat-2012-xl-poznan-i2494345332.html

tak na oko sprawia wrażenie fajnie wykonanego, blenda to dla mnie duży plus!

 

http://allegro.pl/agv-k4-mono-r-s-najtaniej-i2534974830.html

podobno K4 są o niebo lepsze jak k3, no i w końcu nie termoplast

 

http://allegro.pl/kask-hjc-cl-st-ii-matt-polysk-new-2012-moto-akces-i2542539068.html

tu już też poliwęglan, na głowie fajnie leży...

 

http://allegro.pl/kask-airoh-miro-xro-sport-black-2012-super-hit-i2495362561.html

czy w tej cenie szczękowce są coś warte?? ten mi się wizualnie najbardziej podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś to daruj sobie Airoha bo te kaski są tylko ładne i nic więcej, jakość ich wykonania to dramat. HJC to dość przyzwoity kask, cuda nie są ale można go brać. Caberg to też dość solidny kask, nigdy nie słyszałem o reklamacjach na nie ale najcichsze to one nie są. O AGV niewiele wiem, więc się nie wypowiem. Rozważ ewentualnie Sharka, oglądałem je kiedyś w moto-akcesoriach i budziły zaufanie, jak szukasz dobrej i niedrogiej szczęki to zobacz sobie Caberga Duke, też w m-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...