Skocz do zawartości

Kask do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Boczki są wyjmowane w Qweście przez pociągnięcie w dół - standardowo (sorry, edit, sprawdziłem i masz rację, do wyjęcia trzeba jednak zwolić zatrzaski). Z prędkością testowałem do 200 i różnicy nie ma żadnej, nawet przy kręceniu głową w wyprostowanej pozycji. Qwest ma identyczny system rozszczelniania i blokowania wizjera. Nawet w teście http://www.webbikewo...r2/shoei/qwest/ piszą, że nie ma istotnych różnic między kaskami. Miałem okazję potestować przed zimą i ostatecznie wybrałem własnie Qwesta.

 

Inna sprawa, że nie stwierdziłem, żeby Qwest był znacząco cichszy od 1100 - chyba bardziej autosugestia ;)

 

ludziska zagubione kupują na zasadzie "byle taniej". Przy tym badziewiu każdy kask za 500 zł jest szczytowym osiągnięciem technologii kosmicznej :banghead: .

 

Dokładnie. Dlatego nigdy nie wierzyłem w bajki o starych motocyklach zalewanych Motulem 300V itd. Ludzie nie mają szacunku do siebie, to co dopiero wymagać, żeby inwestowali w maszynę :)

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman

tak jak pisałem QWESTa będą mógł przetestować dopiero na wiosnę.

W jednym z testów (chyba motogen, ale moge się mylić) napisali, że wentylacja QWESTa działa prawidłowo w wyprostowanej pozycji.

W przypadku X-SPIRIT II i XR-1100 żeby dobrze "zasysalo" trzeba się pochylić. Z tego co mi się kojarzy to w QWESTach jak zajrzysz od środka to chyba na wnętrzu znajdziesz opisy XR-1100 :) (coś tak mi się rzuciło, ale nie jestem na 100% pewien).

 

To stary SHOEI XR-800 :) w którym jeździłem do tej pory zaczynał rzucać dopiero od 200 wzwyż.

Edytowane przez marcinrednose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
(Suomy Apex) - s*ał pies szybki, wyściółki, noski, malowania i inne duperele. Ale ty tego nie jesteś w stanie ocenić trzymając kask w ręku. Trzeba się przejechać i tyle.

http://www.motogen.p...cie,art485.html

To ja dziękuję, nie skorzystam

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kaski do 500 zł ...

polecałbym ci coś z tych firm:

UVEX - fajne zapięcie, bardzo wygodne do codziennego używania ... do tego dobrze wykonane w środku ...

CABERG - wszystkie mają blendy ... fajnie wyglądają

 

To by było tyle w temacie do 500 zeta ... linków nie wrzucam, bo nikomu za free nie będę reklamy robił :D

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uvex się skończył w latach 90tych - teraz większość modeli to totalna chińszczyzna

cabergi w większości mają skorupę z materiału jak "deska rozdzielcza łady samary"

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że mam UVEXa od kilku lat ... nic mu nie dolega ... sporo ze mną wyjeździł, a jak nowy :)

CABERGa z kolei w podobnym czasie kupił kumpel i nie narzeka ...

 

nie wiem czemu piszesz że UVEX się skończył ... Jeżdżę w tym i nie mam powodów do marudzenia ... uprzedzajac pytania ... tak mam porównania do innych kasków szoja czy szuberta ... latam na moto wystarczajaco długo zeby mieć ogląd :D W cenie do 500 zeta te są moim zdaniem ok ...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Tak jak Poprzednik pisze UVEX :) wyprobowany towar . Sam tez jestem w posiadaniu starego juz Boss 3000

i jedynie co musze wymienic to ramka visiera ktora glebowania nie przezyla , a tak poza tym gitara.

 

Np ten jest spoko.

http://www.fc-moto.d...roductViaPortal

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kaski do 500 zł ...

polecałbym ci coś z tych firm:

UVEX - fajne zapięcie, bardzo wygodne do codziennego używania ... do tego dobrze wykonane w środku ...

CABERG - wszystkie mają blendy ... fajnie wyglądają

 

To by było tyle w temacie do 500 zeta ... linków nie wrzucam, bo nikomu za free nie będę reklamy robił :D

 

No fakt wygląd to wyznacznik dla kasku.

Edytowane przez marcinrednose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...