Skocz do zawartości

Aprilia RS 125, Honda NSR 125, Suzuki RG 125, Aprilia AF1 Futura, Cagiva Mito 125, Phoenix 125, Rieju 125 MATRIX


Rekomendowane odpowiedzi

pomogłeś! dzięki wielkie! czekam na wypowiedzi innych użytkowników... podzielacie zdanie Kaisusa?

a co do Aprili RS 125 to myślę o czymś takim... i jak dla mnie jest ona najładniejsza z wszystkich wyżej wymienionych:)

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1613040061&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

a NSR co z osiągami? jak oceniacie?

Edytowane przez drdala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ludzie co wybrać pomóżcie... którą z tych 125-ek? mam już 5000zł:)

najbardziej podoba mi się aprilia rs ta która wychodziła do 2000r, później honda nsr, czy może lepiej wybrać aprilie tą co wychodziła po 2000r? napiszcie co kto wie o tych modelach. Interesuje mnie każda wada i zaleta proszę o szybkie i obfite opinie ponieważ na dniach zamierzam kupić jakąś 125-tkę.

jakie osiągi?

jakie spalanie?

jak z awaryjnością?

dźwięk silnika? ...chociaż i tak pewnie będę zmieniał tłumik na większy żeby motor wyglądał lepiej i lepiej brzmiał:)

części czy drogie? i jak z dostępnością?

co w której się najczęściej psuje?

która się najlepiej prowadzi?

jaki sportowy motor byście kupili o pojemności 125 do 6000zł? i dlaczego. czekam na odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez drdala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wybrać pomóżcie...

 

wyszukiwarka po prawej u góry, tematów z porównaniami 1/8 jest co najmniej kilkanaście (nie tylko ten jeden). trochę samodzielności nie zaszkodzi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam  od długiego czasu zastanawiam się nad zakupem motora 125cm. Byłyby to moje początki z motorem  a dzięki  temu że można  na  prawo jazdy kat. B  to dobra opcja. 
Głownie mam zamiar nim jezdzić po mieście i na dojazdy do pracy.  Chcę  zapisać się na kurs doskonalenia jazdy ale jak patrzałem albo trzeba mieć swój motor  lub  dopłacić  i wynająć  od organizatora.  Druga sprawa że kolejne kursy są dopiero pod koniec lipca/sierpnia.

Problem pojawia się gdy trzeba wybrać  model i markę motoru. Czy kupić nówkę czy używany.  Czy mógłby ktoś  nakierować i napisać  którą markę oraz model warto brać pod uwagę  ?
Oglądałem testy kilku motorów  ale opinie  na ich temat są różne. 

Patrzałem  za  KTM RC 125  oraz  polecono mi  Cagiva MIto ale na  otomoto  są tylko 2 sztuki  tego motoru . A nie ukrywam że wolałbym coś  kupić w okolicach Gdańska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Cagiva to jest bardziej taki relikt minionej epoki, nie robiony już od ponad 10 lat. Części typu plastiki, lampy prawie niedostępne więc w razie gleby duży problem. No i silnik dwusuw, po zakupie na 99% do remontu. Jak to dwusuw. Specyficzny dźwięk przypominający pierdzenie, trzeba go mocno kręcić żeby jechać ale za to moc ponad 2 razy wyższa niż w czterosuwie (aczkolwiek legalnie na kat. B musi być zdławiony do tych 11 kW). Jak nie masz zajawki bycia mechanikiem to odpuść sobie Cagivę, tam dość często będzie coś do roboty. Bierz KTM bo kupisz i po prostu będziesz jeździł i jeździł.
Żeby nie było, że szkaluję Cagivę - Mito to bardzo ciekawy motocykl ale u nas dość egzotyczny i raczej dla osoby, która dobrze ogarnia temat mechaniki takich sprzętów oraz wie skąd brać części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już sam sobie musisz na to pytanie odpowiedzieć czy nowy czy używany. Zależy jak długo chcesz tym jeździć bo jak 125 traktujesz tylko jako sprzęt przejściowy do późniejszego zrobienia kat. A to dużo na nim stracisz przy odsprzedaży. No ale nowe to nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jako  przejściowe ale  nie wiem czy 2 lata może 3 bym pojezdził   , chyba że  by mi szybko brakowało mocy . Generalnie ten KTM  z roku 2015 i ma najechane  12 tyS. km. Nie wiem jak silniki w tego typu motorach   są awaryjne , jak poprzedni właściciel  "dbał". Nigdy nie  wiadomo na co się trafi i czy nie będzie niespodzianki na dzień dobry. Na co warto  zwrócić  uwagę przy zakupie  używanego motoru  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Mito, to sobie odpusc, bo czesci i service pusci Cie z torbami


Bez Honda CB 125 albo Yamaha. Warto zwrocic uwage aby mialo ABS ! I wierz, ze warto do niego dolozyc ! 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 20:08, ks-rider napisał:

To Mito, to sobie odpusc, bo czesci i service pusci Cie z torbami


Bez Honda CB 125 albo Yamaha. Warto zwrocic uwage aby mialo ABS ! I wierz, ze warto do niego dolozyc ! 

 

🙂

Zdecydowałem się  jednak na nowy motor z uwagi że  nawet jak kupię używkę to i tak może być  że będę  musiał robić remont   i tu zastanawiałem się  nad dwoma   hondą  i yamaha. W salonie  YAMAHA   mają  braki i YZF  nie  posiadają  i może  bedą mieli pod koniec sierpnia lub początek wrzesnia.  

W salonie  HONDY  mają  2 ostatnie sztuki  CB125  z 2019 r  i  jak mi powiedziano kolejne motory jakie będą  mielito może być   końcówka  pazdziernika. 

Jak rozumiem  ten model Hondy można  kupić  i nie będę  żałował ?  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...