Skocz do zawartości

ślepa pipa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamerka fajna sprawa byłoby kilka sytuacji łącznie z taką samą jak w pierwszym filmiku, miałbym swój własny film, na szczęście wyszedłem z tego też bez szwanku.

 

Ok.

Czyli prawo reguluje aby stać przy prawej lub lewej krawedzi jezdni w takiej sytuacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej to on miał rozumu... a szczęścia zabrakło i jemu i pasażerowi... żeby nie nagranie, nie uwierzyłabym, że można tak bezmyślnie pojechać.

W 11 sekundzie filmu widać, że motocykl był w złożeniu - akcja dzieje się pewnie zaraz po wyjściu z prawego winkla. Widocznie nie do końca ogarnął sprzęt, prędkość lub jedno i drugie.

 

Już nie raz na forum była mowa o wjeżdżaniu w tył motocykla, nawet kiedyś w tych krótkich filmikach "szkoła jazdy z motogen" Tomek Kulik wspominał zdaje się, żeby dojezdzając do świateł nie wyrzucać na luz, tylko zatrzymać się na pierwszym biegu i zerknąć co się dzieje za nami, żeby w razie W mieć szansę szybko się zawinąć. Koncepcja słuszna, tylko ilu z nas tak robi?

Edytowane przez krzywer

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok.

Czyli prawo reguluje aby stać przy prawej lub lewej krawedzi jezdni w takiej sytuacji?

A nie wiem, ja akurat jeszcze jechałem, nie zdążyłem się zatrzymać.

Patrz w lusterka, sprawdź sto razy, ślepcy w autach są wszędzie.

Acha, też trafiłem na babę... nawet w moim wieku, jeszcze gdzieś mam nr telefonu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest sytuacja najechania na stojący pojazd :

 

http://www.liveleak.com/view?i=85c_1293489166

 

Dobrym pomysłem jest kupno małej kamerki umiejscowionej powiedzmy nad lusterkiem wstecznym + dużego dysku(powiedzmy 500GB), która nagrywałaby wszystko od momentu odpalenia samochodu do momentu zgaszenia.

 

W przypadku motocykla mała kamerka + dysk w plecaku, lub kamera typu vHoldr 1080p(koszt 1000zł, jeżeli ktoś by był zainteresowany to pisać :flesje: ). GoPro raczej się nie nadaje ze względu na swoje wymiary.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest sytuacja najechania na stojący pojazd :

 

http://www.liveleak.com/view?i=85c_1293489166

 

Dobrym pomysłem jest kupno małej kamerki umiejscowionej powiedzmy nad lusterkiem wstecznym + dużego dysku(powiedzmy 500GB), która nagrywałaby wszystko od momentu odpalenia samochodu do momentu zgaszenia.

 

W przypadku motocykla mała kamerka + dysk w plecaku, lub kamera typu vHoldr 1080p(koszt 1000zł, jeżeli ktoś by był zainteresowany to pisać :flesje: ). GoPro raczej się nie nadaje ze względu na swoje wymiary.

 

Ja czekam właśnie na takie cudo - rejestrator samochodowy - działa w ten sposób, że nagrywa 5 minutowe filmiki cały czas a jak zapełni się dysk - zaczyna od początku kasując stare nagrania. Są też takie cuda z wbudowanym gps'em i czujnikiem zderzenia (automatycznie w momencie uderzenia zaznaczają aktuwalny fragment jako nie do skasowania). Widziałem nawet takie rejestratory co mierzą przyspiesznie i potrafią określić dokładnie z której strony nastąpiło uderzenie ale to już wyższa półka (i mnie niepotrzebna) - więc zamówiłem najprostszy (http://www.aliexpress.com/product-gs/392825221-car-black-box-with-2-5-Inch-LCD-Motion-Detection-SD-free-shipping-wholesalers.html). Jak dojdzie i potestuję to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam właśnie na takie cudo - rejestrator samochodowy - działa w ten sposób, że nagrywa 5 minutowe filmiki cały czas a jak zapełni się dysk - zaczyna od początku kasując stare nagrania. Są też takie cuda z wbudowanym gps'em i czujnikiem zderzenia (automatycznie w momencie uderzenia zaznaczają aktuwalny fragment jako nie do skasowania). Widziałem nawet takie rejestratory co mierzą przyspiesznie i potrafią określić dokładnie z której strony nastąpiło uderzenie ale to już wyższa półka (i mnie niepotrzebna) - więc zamówiłem najprostszy (http://www.aliexpress.com/product-gs/392825221-car-black-box-with-2-5-Inch-LCD-Motion-Detection-SD-free-shipping-wholesalers.html). Jak dojdzie i potestuję to dam znać.

 

a po co? ja poponuję nie stawać za samochodami, ani w korkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=zp3hzEoSN_o&feature=related

Tu troszke inna sytuacja ale numery rejestracyjne jakiegoś ślepego kretyna widać do tej pory na tym filmiku... Więc problemów chłopak raczej nie miał.

Najbardziej martwi mnie to że to Suzuki jechało za tym autem dość długo by go tamten zauważył. Filmik sie zaczął jak motocykl już był przy aucie, ale też musiał przecież do niego dojechać. Więc ten czas też sie liczy. Wyczekujesz przed zakrętem i linią ciągłą, czekasz na przerywaną, wyprzedzasz a tu taki zonk :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może filmik jak jedzie grupa motocyklistów (3 motocykle chyba) i przed nimi jedzie czarny samochód wyprzedza na zakręcie i z na przeciwka też wylatuje motocyklista i trach?

 

Jakos go teraz nie moge znalezc na yt

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...