Skocz do zawartości

Wyświetlacz biegów nie działa poprawnie!


wesolR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Założyłem sobie wyświetlacz biegów do Suzuki GSX-R 750Y K1. Jest pewien problem, ponieważ źle mi pokazuje wrzucone biegi. Wyświetlacz jest używany z innego moto (SRAD 750 wtrysk) ale działał w nim poprawnie. U mnie wyświetla poprawnie luz a później to różnie 1 i 2 pokazuje raczej dobrze a jak wrzucam od 3 wzwyż to mi zaniża o jeden bieg, mianowicie wrzucam 3 pokazuje 2, 4 pokazuje 3 itd czasem tylko jak wrzucam 6 to mi mrugnie przez sekundę ta 6 na wyświetlaczu po czym znów wskakuje 5. Czy coś jest źle podłączone, czy gdzie indziej jest problem. Elektryk mi powiedział że to jakiś czujnik w skrzyni (nie pamiętam już jaki). Nie chciał się tego podjąć, bo "on samochody naprawia". Czy ktoś spotkał się już z takim problemem?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wyświetlacz jest nadal zaprogramowany na moto, z którego go wziąłeś. Musisz dostroić go do swojego sprzęta (manual i do dzieła). Powodzenia.

A ten twój elektryk to niech zostanie przy samochodach.

:crossy:

Edytowane przez dziura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Tak jak poprzednik napisal , musisz go dostroic do twojego sprzeta i bedzie OK:

Co za czujnik w skrzyni :icon_eek:moze ten spec ma na mysli czujnik wstecznego ;)

Jak zakladalem do mojego ex triumpha wyswietlacz tak samo pokazywal cuda , po dostrojeniu

bylo OK.

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. W takim razie dzięki zobaczę co da się zrobić z tym. A jak się go programuje bo ja nie mam żadnej instrukcji do tego. Jest jakiś uniwersalny sposób programowania czy każdy ma swój system?? Bo ja kiedyś próbowałem właśnie jakoś go programować ale nie wyszło mi coś bo działo się wciąż to samo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam zacząć od kalibrowania na nowo. Jeśli masz wyświetlacz Datatool DIGI to chyba mam jeszcze instrukcję to mógłbym Ci podesłać. Konkretnie taki jak poniżej:

http://allegro.pl/datatool-wskaznik-wyswie...1367403687.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
... Oczywiście ze w "skrzyni" jest czujnik biegów, położenie wałka pamiętnika zwiera odpowiednie piny na czujniku m.in pozycje Luz

To już nie takie oczywiste, nowe wyświetlacze idą po CAN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...