Skocz do zawartości

Silnik motocyklowy


Grzester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wlaniu ceramizera Xeramic do podjechanego GS 500 silnik znacznie ograniczył dymienie, i poprawiła sie kompresja. Sprzęgło nie zareagowało w oglóle na ten specyfik wiec nie powtarzajcie jeden po drugim że zacznie ślizgać itd bo tak na prawde nic sie nie dzieje bo sam osobiscie to sprawdzałem.

Znając włąściwosci takiego srodka, pokrył on z pewnoscia także i tarcze jednak te pracowały zupełnie poprawnie. Być moze problem slizgającego sprzęgła może dotyczyć dużo mocniejszych sprzętów niż 45 konne GS ale jak ktoś to sprawdził to niech poda taką informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyznaję Ci rację Arni... ja stosuję ceramizer do mojej R1 i do samochodu (audi A4 ). ze sprzęgłem nie mam problemów a silnik całkiem inaczej chodzi, tak samo skrzynia. równiej, ciszej. w poprzednim samochodzie przestała szklanka pukać, chodził tak równiutko że ledwo było czyć drgania, zimą palił przy -20 stopniach na 4 spalonych świecach żarowych od strzała ( audi TDI ). u kolegi w Fordzie probe, 2,5 L też przestały szklanki pukać i mówił że silnik dużo równiej pracuje (mierzyłem mu cisnienie po zastosowaniu ceramizera i miał wszędzie idealnie równa kompresje) .

ale jak to bywa, najwięcej do powiedzenia mają ci co nigdy nie próbowali tych produktów ale wiedzą najlepiej.

i jedno najwazniejsze.... moto doctor a ceramizer to sa inne specyfiki. doktor ma zagescic olej żeby tylko sprzedać pojazd ze zdechłym silnikiem. a ceramizer to przede wszystkim zapobieganie, bo wiadomo że zużytego silnika nie wskrzesi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mierzyłem. mieścił się w granicach ale nie było wszędzie równo.

 

Czyli ten specyfik jest bardzo inteligentny poniewaz wie gdzie ma cisnienie podniesc a gdzie w ogole nic nie ruszac.

 

A i chcialbym zobaczyc tego diesla co przy -20stC pali od strzala przy niedzialajacych swiecach ...

czy to wyglada mniej wiecej tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ural_zgora nie bede sie z toba klocil. nie mam interesu zeby zachwalac ten specyfik. nie masz pojecia jak on dziala i napewno nawet nie przeczytales ulotki chociazby z ich strony internetowej ale do powiedzenia mimo to masz sporo. jesli chcesz zobaczyc tego diesla zapraszam do mnie w mrozie i specjalnie dla ciebie odlacze swiece zarowe i zobaczysz wtedy jak odpali. jesli porownojesz silnik TDI do tego filmiku to widze postep technoligiczny silnikow diesla zatrzymal sie u Ciebie z jakies 15 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jedno pytanko. Czy dodatki do paliwa, np. ten który ma za zadanie czyścić zawory, ma jakiś wpływ, gdy w silniku są nadpalone gniazda lub same zawory? Czy to tylko taka bajera trochę?

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam. Gruby nagar faktycznie rusza ale po wlaniu tego cuda w ilości 3/4 puszki do chyba 35litrów benzyny jak dobrze liczę niewiele zmieniło. Coś tam jakby silnik był żywszy i nie zatkało wtryskiwaczy syfem z baku (może taki czysty jest...) ale, że to automat trudno odczuć jakieś grubsze różnice. Kupić można. 20zł a może najwyżej pomóc. Tylko proponuje wymienić wcześniej filtr benzyny dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XADO ma bardzo dobrą chemię motoryzacyjną, flagowe produkty to Rewitalizanty - są również do motocykli, a jeśli chodzi o usuwanie nagaru to mają Anticarbon/Antykoks - rewelacja. Z dodatków do paliw polecam Complex Fuel Cleaner - buteleczka za chyba 14,90 na 40-60 l paliwa, lub małe tubki Benzobaku po 3,50 na 20 litrów paliwa :). Są w Larssonie, z ciekawych rzeczy to XADO ma płyn do układu chłodzenia G12+ o temp. wrzenia 175 st. !!

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys dodalem Ceramizer do oleju Poloneza i... nic sie nie stalo. Bez zmian.

Nie zaszkodzil, ale tez nic nie pomogl. Takze jak ktos bardzo pragnie eksperymentowac, to nie powinien chyba sobie zaszkodzic tym specyfikiem, ale nie spodziewalbym sie, ze sobie pomoze ;). Zaspokoi na pewno ciekawosc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...