Skocz do zawartości

VTR1000 - temat użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik prędkości jest w skrzyni biegów i czyta sygnały z wałka wyjściowego. Pooglądaj go na uszkodzenia mechaniczne, sprawdź wiązkę na przejście i będzie coś więcej wiadomo.

Dysze są inne, bo silnik ma dość duże różnice czasu (kąta obrotu wału korbowego) między zapłonami na cylindrach ze względu na rozwidlenie.

W VTR1000SP1 i SP2 dodatkowo są inne czasy otwarcia zaworów dla poszczególnych cylindrów, a w Firestorm są takie same.

Co znaczy, że sporo pali? Ile to jest?

Moja mi ledwo poniżej 7/100 schodzi regularnie oscyluje koło 8/100 i czasem wyżej.

To jest cecha tego pieca :D

 

Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1 Moje pytanie tym razem dotyczy zegarów po lifcie bo tak owe chcę zakupić do swojego moto.

Pytanie tylko czy wszystko będzie działać i np temp. silnika i czy będzie pokazywany obecny stan paliwa w zbiorniku ???

Dodam że moje moto to 98r.

 

2 To czy zbiornik paliwa powiększono tylko w wersji sp1 o 3l czy we wszystkich późniejszych rocznikach także był większy ?

Edytowane przez Taurus_1888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć inny pływak. Ten przedliftowy włącza tylko rezerwę. Nie wiem też, czy będzie pasował do przedliftowego zbiornika, bo ma 16L, a polift 19L. Kształt chyba jest ten sam jeśli chodzi o spodnią część. Może ktoś robił takie przeróbki. Na necie szukałeś?

 

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć inny pływak. Ten przedliftowy włącza tylko rezerwę. Nie wiem też, czy będzie pasował do przedliftowego zbiornika, bo ma 16L, a polift 19L. Kształt chyba jest ten sam jeśli chodzi o spodnią część. Może ktoś robił takie przeróbki. Na necie szukałeś?

 

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka

Właśnie chciałem namierzyć ten zbiornik 19l jak dokłądnie wygląda i jakie między nimi są różnice.

Szukałem na Allegro ale tam nie opisują tylko m938 sam nie wiem co to znaczy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje uzupełnić swoją niewiedze.

Czy ktoś mógł by mi udzielić informacji na tematy tego gdzie mają znajdować się te wypełnienia owiewek ???

 

Drugie jak się domyślam to czasza, ale te pierwsze nie mam pojęcia.

 

Prosiłbym o dokładną lokalizacje ;)

post-90931-0-87410400-1506890117.jpg

post-90931-0-66946000-1506890140.jpg

Edytowane przez Taurus_1888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kierownice powietrza na chłodnice

 

A wie ktoś może czy aby tak zamontować wydechy jak na zdjęciu poniżej to trzeba samemu giąć rury czy pasują jakieś od innego moto ???

Bo widziałem już sporo VTR-ek z tak zamontowanymi wydechami i strasznie mi się to podoba.

A może ktoś tutaj ma tak owe i coś podpowie

post-90931-0-48141400-1507145421.jpg

Edytowane przez Taurus_1888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udzielił by mi ktoś podpowiedzi jak ze zdjęcia rozpoznać zbiornik 16l i 19l bo na aukcjach każdy dla mnie wygląda tak samo no chyba że nie trafiłem jeszcze 19l.

Jeżeli była by taka możliwośc to poproszę o jakieś zdjęcia dla porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie sprawdzałem, ale może warto ściągnąć z neta zdjęcia dwóch motocykli w podobnym, jeśli nie w takim samym malowaniu, sprzed 99 roku i po nim i po prostu dokładnie się przyjrzeć zbiornikom.

3 litry mogą być wygospodarowane pod zbiornikiem kosztem np innej obudowy filtra i z zewnątrz będą identyczne.

Ciągle chcesz zmienić na polifta ;)

 

Wywiane z kasku w winklu na kolanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp

He he nie nie chcę zmieniać na polifta tylko zrobić fajnego streeta taki coś jak ten na zdjęciu

Bardzo fajnie mi się nim jeździ i chcę go zrobić pod siebie planuje mieć go z co najmniej 4 sezony

 

A z tymi kolankami pod wydechy to nie masz pojęcia czy są one od innego moto czy samemu trzeba giąć ????

post-90931-0-45201500-1507574413_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, bez owiewki zmniejszysz przepływ powietrza przez chłodnice, bo strumień mający iść środkiem i rozejść się przez nie, tam się nie dostanie.

Wydechy pod zadupkiem musisz sam dorobić.

Z boku jest to ładne, ale z tyłu widać rury obejmujące tylny wahacz i odstające na boki, a tłumiki wąsko w górze.

Wg mnie nie jest to estetyczne, a nie ma za wiele miejsca, żeby wydech puścić w wahaczu, przed kolem i w górę jak to chyba jest seryjnie w innych, nowszych modelach.

 

Kwestia gustu ;) zrobisz jak zechcesz.

Dużo pracy, przymiarek, samozaparcia. Trzymam kciuki :D

 

Wywiane z kasku w winklu na kolanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...