Skocz do zawartości

VTR1000 - temat użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

witam uzytkowników vauteerek. :) jakis czas temu zakupiłem firestorma rocznik 98.na forum motocyklistów znalazłem całkiem duzy temat dotyczacy tego własnie motocykla.przeczytałem cały :) ciekawa lektura.jest tutaj tez sporo uzytkowników tej maszynki.

mam pytanko.w airboxie sa takie małe dwa filterki z gabki od których prowadzą dwie rurki pod airbox.

co to jest?po co to jest i gdzie te rurki idą?do gażników?czy moze ma to zwiazek z dopalaniem spalin?

 

http://imageshack.us/photo/my-images/221/imgp3668.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radomenes graty rekordu i takiego spalania :) kiedyś mi po trasie na "eko- trybie" czyli prędkości rzędu od 100 do 120 km/h, żadnych gwałtownych ruchów manetą itp zjadła ~ 6 l, nieco poniżej. Drugą część trasy zadowolona z eksperymentu przejechałam już znacznie mniej eko.

Mtx 125R - Cb 500 - Cbr 600- VTR1000F- VTR 1000 Sp1
http://www.bikepics.com/members/dagmara/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania równiez sie wypowiem.moje najnizsze spalanie to około 6,5l/100.z pasazerką na pace,bez jakiegos zbytniego zamulania za puszkami.co chwila były bardzo dynamiczne wyprzedzania.kilka razy wskazówka oparła sie o 200km/h.wiadomo ze kazdy sprzet lubi sobie łyknac jak daje mu sie w palnik :)

po mieście w ogóle nie jeżdze wiec nie wiem jakie spalanie jest.

 

z tłumnikami u mnie sprawa wyglada tak:kominy sa oryginalne ale któs przedemną je profesjonalnie wybebeszył.nie ma nawet sladu po spawaniu.dudnienie wydobywajace sie z nich jest niesamowite.ludzie ze 100 metrów sie ogladaja i odsuwaja od ulicy :) kumpel u mnie ma miescie w swoim firestormie ma MIG-i poprowadzone wysoko i ich dżwiek w porównaniu z moimi jest słabiutki

 

pomoze ktos w sprawie airboxu 2 posty wyzej??

Edytowane przez Jewon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wybebeszone konkret.zastanawiałem sie nad jakimiś firmowymi puchami ale to nie ma sensu.jedynie poprawiłyby walory wizualne.np jakies carbonowe owale :)

 

pany zapytam po raz kolejny-czy ktos odpowie mi na pytanie z kilku postów wyzej odnosnie tego airboxa??nie gadajcie ze macie firestormy po kilka lat co poniektórzy i nie wiecie co to jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tylko pamietac ze jak sie wybebeszy to pozniej moze byc problem z przegladem jesli kiedys dokrecą nam srube, co do glosnosci. co do airboxu: u mnie jeden filterek schodzi rurka do "trojnika" i rozchodzi sie na cylindry od strony wydechow. moze zasysa powietrze do dopalania spalin? to jest moja teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tych gąbeczek-zaglądałem do serwisówki i tylko jest na foto-zero opisów, do dopalania spalin raczej to nie jest, bo to dziala w ukladzie ssacym a nie wydechowym-jak np katalisator, mi sie wydaje ze to moze byc odma tzw odpowietrzenie głowicy-silnika albo cholera wie-jest to tak proste ze raczej nie ma prawa sie popsuc dlatego to pomineli w opisach-to moja teoria.

 

Co do wydechów-jezdzilem monsterem-nawet w tym roku monstera odpalałem i mojego fire'a no i monster chodzil przepieknie a moj jak quad. teraz rozwierce-mozliwe ze jutro lub wsrode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sa koledzy ktorzy twierdza ze to niemozliwe? ze ponizej 10 nie schodzi? :)

Pojechali na wakacje do Rosji po tańsze paliwo za 3zł z Lukoil'a

 

Rom Są i pewnie mają się dobrze , Twierdzę , że to bez sensu w przypadku VTR , nie , że się nie da . Prezes z "Lukoilem" było do mnie ? Bo jeśli tak to się kapkę pomyliłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście średnią mam 7-8 l/100km. Przy spokojnej jeździe ~ 100 km/h - 6,25 l/100km (w 2 osoby)

 

Rekord jak pisałem wcześniej 5,5 l/100km (2 osoby kufer, rollbag, sakwy) przy prędkości ~ 85 km/h- ale zgadzam się, że taka jazda, od strony przyjemności z jazdy, zbyt dużego sensu nie ma

Edytowane przez radomenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie do Ciebie.

Ja wcześniej-przed zmianą zębatek miałem spalanie 9-9,5l na trasie jadąc najspokojniej jak sie da i podczas wyprzedzania do 140km/h bez szybkiego odkrecania gazu, teraz w trasie jak krece do 200km/h to mieszcze się w8l a jak jade turystycznie to jak dotąd6,5 i takie spalanie uwazam za słuszne a nie jakies 14 po miescie czy ledwo 9 na trasie spuszczajac sie nad ekonomiczną jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh Yuby. Ten tryb "eko" to u każdego raczej w ramach eksperymentu podejrzewam, żeby obalić teorię, że się nie da. ;) Nie wierzę, że ktoś cały czas tak jeździ na tym moto, no i w drugą stronę bez przesady, żeby ganiać pod 2 zł non stop.

Mtx 125R - Cb 500 - Cbr 600- VTR1000F- VTR 1000 Sp1
http://www.bikepics.com/members/dagmara/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu V2 z mocnym srodkiem obrot. jak kreci do konca . przeciez poruszajac sie w przedziale 4.5-6.5 tys to nie jest zamulanie a spalanie bedzie ok 7l. przeciez w wiekszosci poruszamy sie po normalnych drogach. a predkosci osiagane w w/w przedziale obrotow i tak powoduja ze wszystko zostaje w tyle ,i to szybko. i to jest dla mnie w miare normalna jazda, co nie znaczy ze nie odkrece sobie czasem mocniej. a czasem mniej, jak dzis w deszczu- wyszlo 5,9 a wracajac spokojnie mam na baku zrobione 210km i jeszcze bez naruszenia rezerwy. za to z kapciem w tylnej oponie :sad: . dobrze ze i tak sie juz konczyla,mniej bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...