Skocz do zawartości

VTR1000 - temat użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Moja 03r paliła tyle co Twoja 97r , była bardzo dobrze ustawiona , wydechy + filtr pow seryjne . Ale , że tam nie ma mocnego dołu , i w miarę dobrze chodziła w zakrętach ... szła łycha . Spalanie przeważnie ok 10L , jak ciągle ogień to i 12L . Po drugie jak chcesz się przesiąść nawet na komara to odczucia najlepiej sam zweryfikuj , nie słuchaj innych jeśli chodzi o doznania . A tak na marginesie jak nie masz środków na utrzymanie moto , to VTR akurat nie jest mistrzynią oszczędności :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego YUBY, proszę Cię ... Czytaj dokładniej ... skoro mówię ze komuś kto ma vtr z 2002r pali 5-6l to znaczy, że tak jest. dziwne ? może zmienie zbiornik i nagle zacznie palic 5l ... I model po lifcie nie różni sie zbiornikiem tylko również spalaniem ... Po ty były robione modernizacje, głównie aby zmniejszyć łaknienie VTR na benzyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrswistak dziwię się, gdy piszesz, że spalanie VTR'ki musi być w granicach 10/11l. Moja V'ka jest z '97 roku i spalanie jakie mam po remoncie (gaźniki, zawory, filtry itd) wynosi średnio 7-7,5l a nawet zdarzyło się poniżej 6,5l - jazda w dwie osoby z torbami ale wolny przelot w granicach 100-120km/h. Wg mnie osiągnąć 10l w dobrze utrzymanej VTR'ce to już musi być naprawdę mocna jazda.

 

W Twoim przypadku to są dwie diagnozy: coś nie tak z moto (regulacje, zajechany silnik już troszku, itd), albo jazda Twoja nie jest tzw płynna i harmonijna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrswistak, po pierwsze nie kwestionuj tego co mowi pan YUBY, bo to nie wypada no i dlatego bo sie zna vtr o czym wielu z nas moglo sie juz przekonac :) .po drugie jesli twoja vtr jest wyregulowana i pali 10l to pewnie krecisz ja wysoko a w takim razie smialo kupuj 600 ew.750 bo w zakresie 10/13 tys na R4 nie bedzie wielkiej roznicy. uzywajac srodkowego zakresu obrotow naszej V2 uzyskasz spalanie 6-8l . http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=62065 -gdybys szukal informacji na temat spalania innych moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrswistak, po pierwsze nie kwestionuj tego co mowi pan YUBY, bo to nie wypada no i dlatego bo sie zna vtr o czym wielu z nas moglo sie juz przekonac :) .po drugie jesli twoja vtr jest wyregulowana i pali 10l to pewnie krecisz ja wysoko a w takim razie smialo kupuj 600 ew.750 bo w zakresie 10/13 tys na R4 nie bedzie wielkiej roznicy. uzywajac srodkowego zakresu obrotow naszej V2 uzyskasz spalanie 6-8l . http://forum.motocyk...showtopic=62065 -gdybys szukal informacji na temat spalania innych moto

 

Zależy jak jadę :) bo jak się śpieszę to 4-4,5 tyś obr a na 6 to już opór, ale sprawdzałem jeżdząc spokojnie i przy 3tyś obr zmiana biegu i i tak pali jak smocur ;/

 

 

 

Wiesz mój FireStorm spalił najmniej 8L, ale jadąc 120km/h. Przy ilu km zapala się rezerwa?

 

Wiesz, ciężko powiedzieć, bo teraz już jeżdżę nim CZASAMI do szkoły i tankuje po 20 zł ... bo nie mam mamony

 

Czyli mówicie, że nic nie da zmiana gaźnika ;// Znacie jakieś ciekawe moto szosowo-turystyczne ? o nie dużo mniejszej mocy niż VTR :P ? i oczywiście nie tak bardzo drogie :o

Edytowane przez mrswistak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie dogrzewasz silnika i jezdzisz na za niskich obrotach, pewnie jeszcze za długo trzymasz na ssaniu i przepis na extra spalnie gotowy.

Na dojazdy do szkoły kup cb 500 szybciej się nagrzewa od chłodzonego wiatrem gs'a bedzie Ci wygodniej, taniej, bezpieczniej i bez kompromitacji ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kup skuter, bo zwyczajnie nie stać Cię na spalanie litrowej V.

 

To ciesz się, że Ciebie stać kolego :) ale nie musisz dogryzać innymm . Od dziecka jeżdzę na moto i nigdy nie miałem SKUTERKA , chcę dalej jeździć na moto i będę jeździł choćby raz na rok .

 

czyli nie dogrzewasz silnika i jezdzisz na za niskich obrotach, pewnie jeszcze za długo trzymasz na ssaniu i przepis na extra spalnie gotowy.

Na dojazdy do szkoły kup cb 500 szybciej się nagrzewa od chłodzonego wiatrem gs'a bedzie Ci wygodniej, taniej, bezpieczniej i bez kompromitacji ....

 

Nie jeżdżę na za niskich obortach bo słyszę pracę silnika, odpalam na całym ssaniu i odrazu daje na połowę i po 30s wyłączam całkiem. Od dojazdów do szkoły mam autobus, a na moto jeżdżę wtedy jak uciułam choć minimum kasy .

 

 

Jak bym pracował jak większość z was i miał za co tankować to bym tego tematu nie tworzył :)) ale, że troche pracy już włożyłem w moją VTR'ke i źle mi jak myślę o sprzedarzy to dlatego próbuję coś z tym zrobić.

Edytowane przez mrswistak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze ze komus V2 moze palic ponizej 6 litrów a nawet ponizej 7 jezdzilem tl1000s palil najmniej przy spokojnej jezdzie w granicach 140 7-7,5l znajomemu VTR zeby jechac podobnie lykała ponad 8l a jak sie tylko mocniej jej dalo odrazu 10l. ten typ tak ma. Jedyna opcja zaoszczedzic na paliwie to jej gaz zamontowac :-) Nie oszukujmy sie gdzie sie o nich nie poczyta to pala duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie da sie zejsc ponizej 7 litrów ale na dobrze rozgrzanym piecu, i plynnie dodajac gazu wkrecajac po malu.... mi moja tez palila w granicach 8-9 na miescie, 6,5 - 7 w trasie, ale zaczął czlowiek uzywac agresywnej manetki to sie zaczelo spalanie 10-11 l normalne....

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...