Skocz do zawartości

norton es2 lub s19


slizg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich motocyklistów.

czy ktos tu z obecnych na forum mial kiedys, lub ma jakies notatki, zdjecia z oryginalnych wersji nortona s19 600cc lub es2 500cc z 55 roku, mam na oku jednego, ale ten jest podejzany.

wlasciciel mowi, ze mial zmieniony silnik z 600 na 500 i zmieniona nazwa z s19 na es2. wkurza mnie to, bo moto wyglada jak s19, ale tez niektóre czesci sa od es2, nie mam bladego pojecia dlaczego tak i nigdzie nie moge znalezc czesci, ktore brakuja do s19. zbiornik wyglada na s19 kolo przod tez, ale kolo tyl juz es2, blotnik tyl es2, blotnik przod nie mam bladego pojecia skad, siedzenie tez inne, a zbiornik oleju tez jest od 54 roku es2, totalna masakra, bo zbieranina czesci jest tez rozna od roznych lat.

dlatego jesli masz jakiekolwiek oryginalne zdjecia es2 lub s19 z 55 roku to daj mi na emaila, bede wdzieczny. strony angielskie malo mowia o tych modelach, a ludzie ktorych pytam, twierdza, ze kiedys skladalo sie moto z tego co bylo dostepne i dlatego ten akurat ma tyle z roznych modeli, ale jesli masz jakies info to bede bardzo wdzieczny. niestety nie zrobilem zdjecia :banghead: zdjecia z googli tez sa jakies rozne, kazde moto jest troszke inne

pozdrawiam

 

o! i zapomnialem tego emaila napisac, heh. za duzo browarów! hehe

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, to dlaczego chcialbys kupowac S 19 / ES 2 z tych lat ? ( czyli 50 tych ).

dlaczego? pomyslalem, ze 800funtow to jest okazja, nie mając zadnego pojecia o anglikach. jednak, gdy zaczalem szukac w necie, to jednak zauważyłem rozne bledy w tym modelu. koles sie tlumaczy, ze 'kiedys to ludzie skladali z czego popadnie i dlatego tak jest, a i ze w ogole to zle patrze bo to jednak jest s19 czy 19s a nie es2'

dlaczego anglik? ladne sa, szczegolnie ten silnik mi sie podoba, no i singiel 500/600cc cylinder to ma brzmienie.

podobnie jak nasze junaczki. staruszki maja dusze....

a starsze modele sa z byt drogie dla mnie....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze ma brzmienie jak ani nie jezdzi ani nie hamuje :)

Szukalbym nowszego z lat 60 tych ES2 ( bo bardziej popularny ), ale porzadna rama ( Faetherbed ), lepsze zawieszenia, hamulce i swiatla, a silnik mozna nieco podciagnac zeby przekraczal te 75 mph szybkosci max.

 

Jezeli Nortony beda za drogie, to rozejrzal bym sie za BSA Starfire 250 / Victor 441 bo to fajne motorki gdzie mozna troche mieszac z czesciami mechanicznymi i maja sportowe "podparcie" na rynku amerykanskim ( nie wiem czy na angielskim ). BSA troche plebejska w porownaniu z Nortonem, ale przyjemnosc z jazdy taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Adam, ja cie prosze...zrozum kolege, tez mi sie ten Norek podoba, bo sztywny i zeczywiscie klang ma, przeciez chłopaka ma do jazdy samochód a motor słuzy do jezdzenia nie do hamowania :biggrin: a tym sie chce kolega popykac po okolicy w niedziele a nie jakis tam zaraz maraton:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...