Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Uff. Jednak trzaba było dokręcić łożysko z siłą 130 n i jest dobrze, ale ASO sugeruje zastanowić się nad amortyzatorem skrętu dla lepszego usztywnienia kierownicy. Może trzeba przemyśleć temat. Czy Ktoś zakładał ST ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te łożyska główki się dziwnie szybko luzują. Ja kupiłem swoją Tenerę z przebiegiem 25.000 i jak zacząłem jeździć to od razu wyczułem luz na łożysku i musiałem dociągnąć. A najdziwniejsze było w tym wszystkim to że moto było przed sprzedażą świeżo po przzeglądzie w ASO Yamahay i nie zrobiło żadnego przebiegu po tym a w ASO w ogóle tego nie zauważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te łożyska główki się dziwnie szybko luzują. Ja kupiłem swoją Tenerę z przebiegiem 25.000 i jak zacząłem jeździć to od razu wyczułem luz na łożysku i musiałem dociągnąć. A najdziwniejsze było w tym wszystkim to że moto było przed sprzedażą świeżo po przzeglądzie w ASO Yamahay i nie zrobiło żadnego przebiegu po tym a w ASO w ogóle tego nie zauważyli.

 

Witam wszystkich .Jako że dopiero zaczynam przygodę z Tenerą ,chętnie czytam wszystko co jest .Motorek świeżo sprowadzony , troszkę "ubrany ". Pierwsze jazdy zaliczone - porostu bosko. Mam pytanie do posiadaczy xt 1200Z lub jak moja xt 1200ZE-szukam po całym internecie schematu elektrycznego .Potrzebuje zabezpieczyć moto alarmem . Niestety nie mogę znaleźć niczego.Drugi temat to instrukcja obsługi polska ( mam niemiecką i angielską) Bardzo będę wdzięczny za pomoc .Może ktoś jest z Wrocławia i juz montować alarm ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Naprawde przerobiłem trochę internetu żeby coś wydobyć , to nie tak że lecę na łatwiznę . W ten sposób znalazłem instrukcje ang.Myśle ze schemat nie będzie się różnił w modelach . Kurcze biorę się do roboty i w sobotę montuje alarm. Pozdrawiam serdecznie Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Naprawde przerobiłem trochę internetu żeby coś wydobyć , to nie tak że lecę na łatwiznę . W ten sposób znalazłem instrukcje ang.Myśle ze schemat nie będzie się różnił w modelach . Kurcze biorę się do roboty i w sobotę montuje alarm. Pozdrawiam serdecznie Dariusz

Nie ma problemu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tamtego roku kupiłem synowi nowego V-Sroma 650, fajnie się latało, kilometry szybko nawinięte, przegląd. Ja do odbioru, a Pan że, tylko jeszcze łańcuch nasmarują i już. Z nudów zaglądnąłem do warsztatu, a tam młody łańcuch myje etyliną... :banghead: wziąłem go pod włos, a on że oni tak zawsze i to normalne jest :blink: wołam szefa serwisu i on też wciska,że to normalne.. ja na to, że w takim razie przy nim dzwonię do Suzuki i się dowiemy, czy Suzuki zaleca taką procedurę. A on żebym nie dzwonił, bo on mi nowy łańcuch da... nie powiem który to serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tamtego roku kupiłem synowi nowego V-Sroma 650, fajnie się latało, kilometry szybko nawinięte, przegląd. Ja do odbioru, a Pan że, tylko jeszcze łańcuch nasmarują i już. Z nudów zaglądnąłem do warsztatu, a tam młody łańcuch myje etyliną... :banghead: wziąłem go pod włos, a on że oni tak zawsze i to normalne jest :blink: wołam szefa serwisu i on też wciska,że to normalne.. ja na to, że w takim razie przy nim dzwonię do Suzuki i się dowiemy, czy Suzuki zaleca taką procedurę. A on żebym nie dzwonił, bo on mi nowy łańcuch da... nie powiem który to serwis...

To dowodzi twierdzeniu, że w wielu miejscach siedzą/pracują ludzie którzy nie mają do tego przygotowania, wiedzy i kompetencji. Dodatkowo ogólne przyzwolenie na kombinowanie widnuje takich pajaców i to oni produkują jeszcze 'lepszych" potomków/następców. Jedyne co możemy to tępić takie działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena ASO Yamahy we Wro. jest skomplikowana... Polecam mechanika Szymona i tak jak pisze kolega ze Świnoujścia najlepiej jest być przy obsłudze, znać kartę przeglądową i po prostu dopilnować osobiście.

 

Nie wiem jak jest w innych ASO ale przykładowo u nas w Szczecinie w Moto46 tj ASO Yamahy i innych marek , dla mechaników na serwisie a może bardziej dla pana kierownika serwisu każdy kto wstawia moto to później już jest osoba persona non grata. Jak kiedyś zacząłem bardziej się dopytywać dlaczego tak się męczą z moim moto a był to jeszcze Vstrom 1000 to mnie po prostu wyprosili ze "względów bezpieczeństwa" i zamknęłi bramę przed nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dlatego tych rzetelnych promować na forum i wskazywać miejsca kompetentne zarówno w ASO jak i u Mechaników .

 

maro74 . "Oni" wypraszają i zamykają drzwi ,żeby nie było za dużo kłopotliwych pytań . Nie jeden z Nas potrafi to i owo a tylko ze względu na gwarancję i serwis nie wtyka paluszków w moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...