Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem jedną Tenerką 40 tyś i nie musiałem dokręcać śrub , aktualną mam z przebiegiem 18 tys i wszystko jest oki. Po ostukaniu szprych w tym samym miejscu,z tą samą siłą i tym samym narzędziem, powinniśmy słyszeć czysty wysoki metaliczny dźwięk, jeśli jest inny od pozostałych dokręcamy tylko ta nakrętkę.

Co do odpalania to faktycznie trochę myśli ,jeśli za długo to trzeba się podpiąć pod komputer i przeprowadzić regulację. Ale się nie martw , Tenerkę można zapalić na puch ja WSK to ewenement.

Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ponownie zaprogramować licznik (został rozprogramowany) Link do instrukcji. http://hayka.pl/manual/Glpro_TRE.pdf

W instrukcji cały czas jest mowa o konieczności wciskania przycisku podczas programowania. O jaki przycisk chodzi ja nie mam żadnego przycisku na wyświetlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny symbol wyświetlacza.

Kurcze nie nadążam chyba :-). Mam mały wyświetlacz Gipro model chyba x czy jakoś tak ,ale symbolu to ja żadnego na nim nie widzę.

Jest tylko napisane HEAL TECH X-type

Edytowane przez maro74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie nadążam chyba :-). Mam mały wyświetlacz Gipro model chyba x czy jakoś tak ,ale symbolu to ja żadnego na nim nie widzę.

Jest tylko napisane HEAL TECH X-type

Rozłącz akumulator, po ponownym podłączeniu wyświetlacz powinien policzyć od 6 do 1 , następnie pojawi się migająca literka L , po kolei zapinasz biegi aby je wczytać. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o szprychy, to zalecane jest sprawdzanie naciagu co 10tyskm. Serwisy to robia na kazdym serwisie, przynajmniej powinni.

mi szprychy po wypadaly po okolo 35tys, ale to zalezy od stylu jazdy no i tego gdzie jezdzimy.

Ja kupilem komplet na cale tylne kolo i uzupelniam na biezaco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a to nie jest tak, że... bit-sześciokąt 5mm + przedłużka + mały klucz dyno (np. rowerowy) = sukces?

Nie miałem jeszcze okazji dokręcać, ale w manualu na rysunku pokazane przejrzyście (strona 3-18).

Mały klucz dyno oferują np. na stronie: centrumrowerowe.pl (nie dałem rady wrzucić odnośnika, więc szukaj "Mighty klucz dynamometryczny...id produktu 112598).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 Nm według instrukcji.

Niech nikt nie myśli ,że dokręcenie wszystkich szprych jednakową siłą wpływa pozytywnie na centrowanie koła. A tak przy okazji tego czy ktoś z Was dokręcał kiedykolwiek szprychy w rowerze?.......przy maksymalnie intensywnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...