Skocz do zawartości

Czyszczenie kombinezonu skórzanego


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro polecacie Collonil Nanopro jako impregnat to szukam z tej firmy sprawdzonego środka czyszczącego - używał ktoś czegoś do czyszczenia kombi? Znalazłem Collonil outdoor cleaner do skóry i tekstyli z membraną, w sumie moje kombi posiada dużo otworków wentylacyjnych więc chybaby się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak w temacie po zimie potrzebuje dobrze wyczyścić i zakonserwować skórzany kombinezon, zaproponuje jakiś sprawdzony zestaw czy środek.

Przeczytaj w górę...i używaj szukajki plissss.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

Czym czyścicie swoje kombinezony z mocnych zabrudzeń?
Mój jest czarny z białymi akcentami - przy czym te białe akcenty nie są już takie białe... macie jakieś preparaty, które wyciągają taki bród ze skóry? Ciepła woda + mydło + szorowanie nie zdaje rezultatu.

Tak, chciałbym uniknąć wydawania 300 w pralni chemicznej 🙂 

lwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarną kurtkę skórzaną i czyszczę ją mleczkiem Perfect House Leather - łatwo się aplikuje (rozpyla równomiernie i na mokro rozciera), ładnie wchłania, owady schodzą wmig i jest tanie (20 zł za 480 ml). Mam też Effax Leder Balsam (pasta w puszcze, 500 ml), który też pono jest bardzo dobry, ale nie zmiękcza skóry tak ładnie jak mleczko i tylko raz go spróbowałem, bo roznoszenie go szmatką jest trochę upierdliwe (w porównaniu do mleczka z pompką). Nie sprawdzałem na białej skórze (nie mam), ale myślę, że z racji konsystencji takie mleczko pozwala zebrać brud na szmatkę, a ta pasta to raczej konserwująca jest, niż czyszcząca.

PM

BTW. Ten balsam mogę oddać za czteropak perły chmielowej, jest ledwo napoczęty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś mleczka Effax do czyszczenia kombi z białymi wstawkami i dawało radę bardzo dobrze. Balsam polecany przez Piotra powyżej nadaje się na kolejny etap, czyli zabezpieczenie skory przed pękaniem (używam go do butów zimowych ze skóry i jestem zadowolony). Szukaj białej butelki z żółtym haczykiem, będzie opisane jako mydło Effax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...