Skocz do zawartości

Zakończyłem sezon


Majkiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przód to stary Metzeler Roadtec, a tył nowa Maxxis Promaxx. Kurde myślałem że będzie taniej z tym remontem a to wcale nie jest tak różowo jak na moje finanse

 

Magik nie idź w moje ślady i nie śmigaj na starych parchach. Przez zimę te 450-500zł na nowe Maxxisy odłozysz.

Krzywer przeciez ma z tylu maxxisy, z przodu shinko i na kolano schodzi... Grunt to zeby byla swieza. Co do remontu - sprawdz te lagi, ale jestem przekonany ze sa krzywe. Jakbys mial jakies pytania odnosnie mechaniki to wal na PW.

Pozdro

 

Na szybkiego podlacze sie pod temat.

Co poniektorzy wspomnieli, ze moze to byc wina nierozgrzanych opon.

Jak dlugo rozgrzewacie opony?

Czy macie jakis sposob by sprawdzic czy opony sa prawidlowo rozgrzane ?

 

To nie jest kwestia rozgrzanych opon, tylko starych. W moim przypadku opony sa rozgrzane po ok. 15-20km. (jak mialem slick z przodu to nie trzeba bylo go wogole rozgrzewac) Mozesz sprawdzic reka czy sa cieple.

Ps. nawet zimne swieze opony sa lepsze niz stare a cieple...

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro stare takie straszne czemu wcześniej się nie wyglebił. Stare opony mogły pomóc w tej glebie ale bez przesady...zimny asfalt, na zdjęciu widać że brudny(ktoś zwrócił uwagę że to jeszcze nie jest ostateczna warstwa asfaltu), z przodu opona sportowo turystyczna raczej nie z gatunku przyczepnych i do TEGO stara to się zgodze a nie że stara opona to się przewrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo moze ja cos nie rozumiem, ale jaka jest logika wymieniania najpierw opony tylnej a pozniej przedniej? Z poslizgu tylu w zakrecie idzie sie jakims slidem wybronic a z poslizgu przodu to tylko patrzec jak sie leci.. Czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tym razem szczescia zabrakło - przecież nowy tył trzymał - mimo kiepskiej nawierzchni

Ale tył ma większą powierzchnię styku z asfaltem więc jak nie przeszarżujesz z gazem to naogół pierwszy przód puści. Poza tym co do wieku to można porównywać jeżeli przód i tył to te same opony,bo wiadomo że np. D205 puści szybciej niż chociażby Qualifier itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem nadzieję, że nigdy nie przyjdzie mi tutaj napisać o swoich "wyczynach" ale jednak dołączyłem do grupy motocyklistów co już leżeli.

 

 

Trzymaj sie Majkiel, duzo pogody ducha :)

 

Ja w zeszly piatek zostalem zepchniety przez busa do rowu... tez sezon zakonczylem :(

 

Najwazniejsze ze cali jestesmy :) Ja poobojany jak ulegalka :) Ale coz... zycie.... teraz walka z OC sprawcy :/

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zla technika bierzesz zakrety. To byl powod uslizgu m.in. Dwa - nie rob tego na tym motorze. To nie jest motor sportowy.

Jak juz chcesz zamykac opony kup sobie choppera z nie za szeroka opona przednia i dobra, szeroka tylna profilowana opona z tylu.

Albo kup sobie po prostu sporta i naucz sie teorii. Masz kosztowna lekcje a jednak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zla technika bierzesz zakrety. To byl powod uslizgu m.in. Dwa - nie rob tego na tym motorze. To nie jest motor sportowy.

Jak juz chcesz zamykac opony kup sobie choppera z nie za szeroka opona przednia i dobra, szeroka tylna profilowana opona z tylu.

Albo kup sobie po prostu sporta i naucz sie teorii. Masz kosztowna lekcje a jednak masz.

Uahahahahahahahaha :biggrin:

 

 

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

ostatnio przyjechałem do Wrocławia gs500 zakupionym przez moją dziewczynę, miał oponki z 2002 roku i na zakręcie dupa mi uciekła, na suchym asfalcie. A to tylko 46 koni. Przód też się ślizgał jak nieszczęscie. Możliwe ze masz racje, ale różnica pomiędzy starymi a nowymi oponami jest bardzo duża, sam bylem zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze starymi oponami problem w tym że są to opony które najczęściej:

-nawet jako nowe są twarde dlatego tyle lat wytrzymały

-nikt ich nie chciał kupić przez tyle lat bo nie są zbyt dobre

:) A potem ktoś je kupuje i zadowolony że ma za 100zł oponę która ma tyle bieżnika :)

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz chcesz zamykac opony kup sobie choppera z nie za szeroka opona przednia i dobra, szeroka tylna profilowana opona z tylu.

 

Stary dzieki bardzo !!! :buttrock:

Nie wiem gdzie blad zrobilem, ale schodzac juz na kolano, nagle uslyszalem zgrzyl mojego podestu, pozniej gmola a na koncu wydechow ... :eek:

Acha .... z tylu mam tylko 160 .. moze to dlatego ze nie jest za szeroka ? :icon_rolleyes:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za słowa otuchy. Odkręciłem dzisiaj czachę, stelaż elegancko pogięty, lagi wyglądają na proste. Najpierw kupię nową oponę i felgę żeby sprawdzić czy będzie prosto jechał. Owiewkę przy odrobinie szczęścia i umiejętności da radę złożyć do kupy. Silnik zakręcił aczkolwiek chodzi jak traktor i pali się kontrolka oleju. Wyszukałem w internecie żeby na chwilę popuścić filtr oleju aby zleciało go trochę i wtedy wszystko wróci do normy. Elektryka działa w 100%. Jestem dobrej myśli

2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...