Skocz do zawartości

TuneECU - Darmowe oprogramowanie dla twojego Triumpha


Rekomendowane odpowiedzi

TuneECU - jest oprogramowaniem freeware, umożliwia przeprowadzanie czynności diagnostycznych (m.in. synchronizacja przepustnic) oraz wgrywanie/modyfikowanie wsadów ECM.

 

strona programu: http://www.tomhamburg.net/TuneECU_En/

 

 

Lista aktualnie obsługiwanych modeli:

 

-675 Daytona and Street Triple

-855, 955, 1050 Speed Triple and Tiger models

-955 Sprint ST/RS and 1050 Sprint ST models

-595/955 Daytona (all models)

-Rocket III (all models)

-KTM 990 and 1190

 

 

 

 

więcej info: http://www.triumphrat.net/ecm-and-fi-tunin...08-tuneecu.html

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Bardzo Ciekawe. Widzę że post nie jest "ostatni" aż dziwne nikt nie podjął tematu. Ja bardzo chętnie bym to przetestował i tak zrobię zacznę tylko od kabelka połączeniowego. Jeśli ktoś już to przetestował z forumowiczów to proszę podzielić się z kolegami/koleżankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ciekawe. Widzę że post nie jest "ostatni" aż dziwne nikt nie podjął tematu. Ja bardzo chętnie bym to przetestował i tak zrobię zacznę tylko od kabelka połączeniowego. Jeśli ktoś już to przetestował z forumowiczów to proszę podzielić się z kolegami/koleżankami.

 

Ja testowałem tyle że nie pisałem o tym na forum bo nie było zainteresowania tematem. Za pomocą tego programu robiłem synchronizację przepustnic, regulację ISC oraz adaptację przepustnic w moim Sprincie. Można w prosty sposób zobaczyć ew. błędy komputera czy też podejrzeć odczyty wszystkich czujników motocykla. Jedyne czego niemożna zrobić tym programem to odpowietrzanie układu ABS w Triumph Sprint/GT. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zgrać aktualną mapę z moto do programu (do pliku), lub wgrać nową z programu do moto. Nie wiem czy program wyświetla jakieś szczegóły dot. pliku mapy, ale jeśli tak to na pewno trzeba najpierw ją zgrać do programu.

 

 

PS. Jak będziesz się bawił z mapami to zrób dwie rzeczy:

1. wyjmij bezpiecznik od świateł.

2. przed wgraniem nowej mapy, zczytaj i zapisz oryginalną do pliku (backup).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super sprawa, właśnie rozważam zakup Sprinta bo mam dylemat pomiędzy Sprintem a VFR V-tec i to jest punkt na + dla Triumpha. Kolejny :)

 

Weź też pod uwagę silnik Sprinta, który bije na głowę V-teca VFR pod każdym względem. :flesje: Ja robiłem takie porównanie i VTEC okazał się być po prostu dużo słabszy, zwłaszcza w dolnym i środkowym zakresie obrotów.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mógłby ktoś krok po kroku wyjaśnić jak podłączyć motor do komputera, jakie dane można odczytać za pomocą tego programu i z ktorej wersji programu korzystacie?? Czy jest to bardzo skomplikowane??

 

W pierwszym poście tego tematu, pierwszy link... Tam jest wszystko dokładnie opisane. Obsługa programu jak i podłączenie do moto, jest proste, natomiast trzeba wiedzieć co zrobić z uzyskanymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

http://pinoutsguide....us_pinout.shtml Z ciekawości zapytam; po co ci to? Nie lepiej kupić kabelek za 30pln ?

 

Czyli teoretycznie mój kabel powinien działać a nie mogę się połączyć :/

Teoretycznie bo mam kabelek nieco przerobiony na pinach 1-3-7 czyli przystosowany do serwisowania mojej Alfy.

Będę jeszcze próbował bo może to przez Win7 a jak nie to kupie nowy nie ruszany kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...