Skocz do zawartości

DR 650 Dakar - nie pali.


KolesKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mam pewien problem.

 

Otóż zakupiłem ostatnio motocykl - DR650R Dakar.

Na miejscu zakupu wszystko było w porządku, motocykl odpalił, jeździł. Przyjechalem do domu, przeprowadziłem podstawowy serwis, tj. napiąłem łańcuch, napompowałem koła itd. z zamiarem wybrania się na przejażdżkę.

Motocykl odpalił po kilku kopnięciach. No kilkunastu. ;)

Wyruszyłem przejechać się motocyklem po okolicznych łąkach i pagórkach.

 

Jakieś 1,5km od domu, DRka strzeliła w gaźnik, zaraz drugi raz, zgasła i już więcej nie chciała odpalić.

Przypchałem ją do domu, wyczyściłem filtr powietrza, przedmuchałem dysze gaźnika, który był bardzo czysty, posprawdzałem wszystkie kości elektryki, wymieniłem świece i motocykl nie chce więcej odpalić.

 

Dodam jeszcze że motocykl stał jakiś czas zanim go kupiłem. Gdy kopię starterem, to zapala się lampka luzu i żarówka w lampie, więc prąd jest. Iskry natomiast ani nie widać przy przyłożonych świecach do silnika, ani w ręce nie czuć prądu przy kopaniu.

 

Przy użyciu zapożyczonego modułu i cewki, efekt był ten sam - motocykl nie palił.

 

Może to regulator napięcia - chociaż gdyby był zepsuty, to może i lampy by się nie zapalały? Czy to niezależne od regulatora?

 

Proszę o pomoc, bo wytężam umysł na wszelkie sposoby a nie daje to żadnego efektu.

 

Pozdrawiam,

Kacper S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został dziś odnaleziony.

 

Wygląda on nie za ciekawie, a dokładniej to tak:

Zdjęcia

 

I teraz mam kilka pytań:

 

1.Koło magnesowe, fabrycznie nie ma takiego spawu? Należałoby kupić inne, prawda?

2.Czy oderwaną część alternatora, jak mniemam impulsator, mogę po prostu przylutować do tamtych kabli?

3.Owy impulsator ma swoją szynę, z której można go po prostu wyjąć jak widać na załączonym obrazku. Tak powinno być i powinien być dociskany tylko kołem magnesowym, czy powinien się jakoś inaczej trzymać?

 

Wszystkie inne rady, o które nie prosiłem w pytaniach również mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...