Skocz do zawartości

VFR 1200 vs BMW K 1300 S


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w posiadaniu SX model 2017 od ponad roku i powiem szczerze jestem nim zachwycony. Tak fenomenalnie łączy dwa bieguny czyli sport z turystyką że ciężko naprawdę więcej oczekiwać. Naprawdę polecam ten motocykl.

 

VFR nie posiadałem co prawda ale z opisów ludzi nią jeżdżących wynika, że nie do końca się sprawdza w swojej roli. Jest bardziej turystyczny, ciężki, mniej zwrotny a zarazem nie tak wygodny jak prawdziwy turystyk. Trochę słaby kompromis.

Suzuki nie brałem pod uwagę ze względu na design, który kompletnie mi nie odpowiada.

Co do jakości i solidności wykonania kawy to wg. mnie jest na wysokim poziomie, co wielu może potwierdzić.

Z wad to siedzisko mogłoby być wygodniejsze ale są zamienniki dostępne, z tym nie ma problemu.

 

Tomo

 

czyli SX to najlepsiejszy motur pod sloncem bo Ty go masz ! A innymi nie smigales, ale wiesz, ze SX jest najlepsiejszy ( to tak jak z tym kawalem jakie auto jest najlepsze - Polonez, a mial pan inne ? Nie ! )

 

Silniki moze i niezle ale reszta komponentow to gora srednia polka, a to troche malo !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomo

 

czyli SX to najlepsiejszy motur pod sloncem bo Ty go masz ! A innymi nie smigales, ale wiesz, ze SX jest najlepsiejszy ( to tak jak z tym kawalem jakie auto jest najlepsze - Polonez, a mial pan inne ? Nie ! )

 

Silniki moze i niezle ale reszta komponentow to gora srednia polka, a to troche malo !

 

:crossy:

 

Po czym twierdzisz, że innymi nie śmigałem?

Jeździłem Tigerem, testowałem Super Duke GT, wcześniej miałem kilka motocykli BMW, Moto Guzzi, Yamahy...

 

O jakich komponentach piszesz?.

Elektronika jest genialna. Skrzynia chodzi świetnie, hamulce ma mocniejsze niż Triumph. Że nie ma oplotu to jest problem?

Cena jest rozsądnie skalkulowana co w przypadku BMW jest głównym problemem.

 

A co do rzekomych wibracji silnika o których pisałeś u mnie nie występują, jestem na to wyczulony.

 

Dealer namawia mnie na H2 SX, pytanie czy wart jest tych dołożonych pieniędzy.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu SX model 2017 od ponad roku i powiem szczerze jestem nim zachwycony. Tak fenomenalnie łączy dwa bieguny czyli sport z turystyką że ciężko naprawdę więcej oczekiwać. Naprawdę polecam ten motocykl.

 

VFR nie posiadałem co prawda ale z opisów ludzi nią jeżdżących wynika, że nie do końca się sprawdza w swojej roli. Jest bardziej turystyczny, ciężki, mniej zwrotny a zarazem nie tak wygodny jak prawdziwy turystyk. Trochę słaby kompromis.

Suzuki nie brałem pod uwagę ze względu na design, który kompletnie mi nie odpowiada.

Co do jakości i solidności wykonania kawy to wg. mnie jest na wysokim poziomie, co wielu może potwierdzić.

Z wad to siedzisko mogłoby być wygodniejsze ale są zamienniki dostępne, z tym nie ma problemu.

Potwierdzam slowa Tommo, wszystko co napisal o SX jest prawda. Mam z roku 2014,w sumie prawie to samo.

I faktycznie, pierwsze co zmienilem to bylo siedzenie. Teraz jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po czym twierdzisz, że innymi nie śmigałem?

Jeździłem Tigerem, testowałem Super Duke GT, wcześniej miałem kilka motocykli BMW, Moto Guzzi, Yamahy...

 

O jakich komponentach piszesz?.

Elektronika jest genialna. Skrzynia chodzi świetnie, hamulce ma mocniejsze niż Triumph. Że nie ma oplotu to jest problem?

Cena jest rozsądnie skalkulowana co w przypadku BMW jest głównym problemem.

 

A co do rzekomych wibracji silnika o których pisałeś u mnie nie występują, jestem na to wyczulony.

 

Dealer namawia mnie na H2 SX, pytanie czy wart jest tych dołożonych pieniędzy.

 

 

Temat jest o innych a Ty wpisales inne, nie. co komu po tym ?

 

Wyczulony mozesz byc, a mimo tego jak widze nie czujesz ! a vibracje sa !

 

A w tej elektronic ejakie masz opcje ?

 

HAmulce mocniejsze niz w Triumph'ie. Wiec Ci powiem, K 1200 S miala juz referencje ukladu hamulcowego w ktorym zastosowane bylo servo. Wrazenie bylo takire, ze rzucales kotwice.

 

I patrz, po dwoch latach ( 2007 ) wyszedl update / lifting. Zupelnie inny motocykl, zupelnie inne wlasciwosci jezdne. I wyobraz sobie, ze BMW zrezygnowalo z servo hamulca, zrobili niepozorne ktore jakostam hamowalo, bez zadnych fajerwerkow w odczuciu do poprzednika jedno wielkie goowno, tyle, ze hamowalo efektywniej niz model 2005

 

Tyle co do Twojego odczucia / wyczucia co do mocniejszych hamulcow.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temat jest o innych a Ty wpisales inne, nie. co komu po tym ?

 

Wyczulony mozesz byc, a mimo tego jak widze nie czujesz ! a vibracje sa !

 

A w tej elektronic ejakie masz opcje ?

 

HAmulce mocniejsze niz w Triumph'ie. Wiec Ci powiem, K 1200 S miala juz referencje ukladu hamulcowego w ktorym zastosowane bylo servo. Wrazenie bylo takire, ze rzucales kotwice.

 

I patrz, po dwoch latach ( 2007 ) wyszedl update / lifting. Zupelnie inny motocykl, zupelnie inne wlasciwosci jezdne. I wyobraz sobie, ze BMW zrezygnowalo z servo hamulca, zrobili niepozorne ktore jakostam hamowalo, bez zadnych fajerwerkow w odczuciu do poprzednika jedno wielkie goowno, tyle, ze hamowalo efektywniej niz model 2005

 

Tyle co do Twojego odczucia / wyczucia co do mocniejszych hamulcow.

 

:crossy:

tez sxem latam i potwierdzam zadnych wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę monotematyczny... Jak idzie o turystyka, to owszem Kawa... Ale GTR 1,4 ;). Bardzo fajny motÓr Panie ..

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę monotematyczny... Jak idzie o turystyka, to owszem Kawa... Ale GTR 1,4 ;). Bardzo fajny motÓr Panie ..

 

Kloc jakich malo !

 

 

a i RAME trzeba wymienic :icon_mrgreen: , chyba, ze jest po akcji wymiany ! :icon_mrgreen: Przynajmniej ta wymieniali w modelu ZZR :icon_mrgreen:

 

 

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks...kompromitujesz się, wiesz o tym?

 

 

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, to napisanie swojej opini jest kompromitacja ?

 

 

Siory ! Sprawdz sobie ile ten kloc wazy. Nadaje sie co najwyzej na bolcowanie po Bahn'ie i to wszystko, I niekoniecznie stwprzony dla kogos kto ma ponizej 180 cm wzrostu oraz odpowiedniej masy.

 

W ZZR 1400 KAWA wymienila ramy n´bardziej niz po cichu aby nikt tego nie wiedzial. Niestety, akcja nie do konca sie im udala, byli tacy co sie kapneli !

 

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW.... "tajna" akcja....

Łał.... Opowiedz jeszcze jakąś bajkę... Co?

Kloc...

OK... Niestety nie zwykłem dyskutować z osobami które stoją niżej na poziomie intelektualnym... Bo sprowadzają do swojego poziomu i pokonują doświadczeniem...

Więc wybacz...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kloc jakich malo !

 

 

a i RAME trzeba wymienic :icon_mrgreen: , chyba, ze jest po akcji wymiany ! :icon_mrgreen: Przynajmniej ta wymieniali w modelu ZZR :icon_mrgreen:

 

 

 

 

:crossy:

 

Ks mam pytanie , skoro twierdzisz ze nadaje sie tylko od bolcowania po banie ,to odpowiedz mi , ile Ty km przejechales gtr 1400 ?

 

Pekajace ramy w kawie ? :blink: gdzie to pisali jesli mozna.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...