Jump to content
Sign in to follow this  
monter

Junak szprychy ze stali nierdzewnej

Recommended Posts

Witam

Takie pytanko, gdzie w Polsce można kupić szprychy ze stali nierdzewnej?? Mam junaka i po ok. roku od zmontowania koła na szprychach w ocynku pojawila się rdza. Widać że ocynk zaczął schodzić. Chrom na szprychach chyba mija sie z celem ze względu na naprężenia, ocynk też lipa, dlatego pozostaje stal nierdzewna. Kamraci z DJ zasugerowali stronkę ze szprychami w UK, ale na razie chcę poszukac troche bliżej....:)

pozdrawiam

monter

Wiele osob ma szprychy chromowane i zero problemow, a ty sie martwisz naprezeniami, chyba bezcelowo :wink:

Poza tym mamy na forum dwoch monterow :icon_mrgreen:

MOC chyba zapominasz jaki zaplot ma junacze koło. Szprychy zawsze są dodatkowo wygięte w łuk .Dlatego chrom może się złuszczać . Chociaż ja mam tylne koło w nowych szprychach chromowanych i po chyba sześciu latach żadnych złuszczeń czy rdzy nie zauważyłem a motocylk nie jest specjalnie jakos pucowany.

Ocynk powinien być jeszcze lepszy jeśli chodzi o "naprężenia "

Ocynk ozdobny - jest bardzo podobny do chromu .

Z nierdzewki będzie i tak drogo niezależnie od kraju pochodzenia .

"Szprychy zawsze są dodatkowo wygięte w łuk"

Powiem szczerze ze po raz pierwszy spotykam sie z czyms takim :icon_rolleyes:

U mnie sie krzyzuja ale szczerze powiedziawszy zadnego luku nie zauwazylem...

Tak bywa. Ocynk zwłaszcza ten obecnie wykonywany w krajowych galwaniach żyje góra trzy lata. Z chromem bywa jeszcze gorzej. Z czystym sumieniem mogę polecić trzy galwanie robiące chrom ozdobny który nie oblezie po roku rdza. Jedną tylko, której elementy po 5 latach wygadają wciąż jak nowe. Jednak ceny jakie oficjalnie proponują chyba przewyższą import chromoniklówek z UK.

monter- jak się zdecydujesz na sprowadzanie daj znać co i za ile. Przyda sie kolejnym ;)

Witam

o takie skrzyżowanie szprych chodzi jak z linka:

http://moto.sparkpc.pl/main.php?g2_itemId=227

Nawet widać odpadnięty ocynk. No jasna cholera po roku od poskładania koła odpada ocynk. Moto oczywiście garażowane.

Pozdrawiam

monter

Skrzyzowanie jak najbardziej z tym, ze ja widze iz ocynk schodzi na odcinku pomiedzy skrzyzowaniami szprych, moze poprostu zostal kiepsko nalozony... Co do felg to masz oryginaly czy wspolczesne podrobki, moze tu lezy przyczyna :icon_question:

Maszyna elegancka :lalag:

http://moto.sparkpc.pl/main.php?g2_itemId=227

Nawet widać odpadnięty ocynk. No jasna cholera po roku od poskładania koła odpada ocynk. Moto oczywiście garażowane.

monter

Witaj.

Szprychy były ratowane stare czy nowa produkcja ? W każdym bądź razie to gówniany ocynk.

Pozdrawiam

K54

Felgi od Jacka Tomaszewskego, współczesne, szprychy z allegro podobno od producenta (pewnie koleś kupił w firmie Bartnik i doliczył marżę - rok temu za szprychy dałem 279zł)

Monter