Skocz do zawartości

Junak szprychy ze stali nierdzewnej


monter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Takie pytanko, gdzie w Polsce można kupić szprychy ze stali nierdzewnej?? Mam junaka i po ok. roku od zmontowania koła na szprychach w ocynku pojawila się rdza. Widać że ocynk zaczął schodzić. Chrom na szprychach chyba mija sie z celem ze względu na naprężenia, ocynk też lipa, dlatego pozostaje stal nierdzewna. Kamraci z DJ zasugerowali stronkę ze szprychami w UK, ale na razie chcę poszukac troche bliżej....:)

 

pozdrawiam

monter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC chyba zapominasz jaki zaplot ma junacze koło. Szprychy zawsze są dodatkowo wygięte w łuk .Dlatego chrom może się złuszczać . Chociaż ja mam tylne koło w nowych szprychach chromowanych i po chyba sześciu latach żadnych złuszczeń czy rdzy nie zauważyłem a motocylk nie jest specjalnie jakos pucowany.

Ocynk powinien być jeszcze lepszy jeśli chodzi o "naprężenia "

Ocynk ozdobny - jest bardzo podobny do chromu .

Z nierdzewki będzie i tak drogo niezależnie od kraju pochodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

o takie skrzyżowanie szprych chodzi jak z linka:

 

http://moto.sparkpc.pl/main.php?g2_itemId=227

 

 

Nawet widać odpadnięty ocynk. No jasna cholera po roku od poskładania koła odpada ocynk. Moto oczywiście garażowane.

 

Pozdrawiam

monter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa. Ocynk zwłaszcza ten obecnie wykonywany w krajowych galwaniach żyje góra trzy lata. Z chromem bywa jeszcze gorzej. Z czystym sumieniem mogę polecić trzy galwanie robiące chrom ozdobny który nie oblezie po roku rdza. Jedną tylko, której elementy po 5 latach wygadają wciąż jak nowe. Jednak ceny jakie oficjalnie proponują chyba przewyższą import chromoniklówek z UK.

 

monter- jak się zdecydujesz na sprowadzanie daj znać co i za ile. Przyda sie kolejnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

o takie skrzyżowanie szprych chodzi jak z linka:

 

http://moto.sparkpc.pl/main.php?g2_itemId=227

Nawet widać odpadnięty ocynk. No jasna cholera po roku od poskładania koła odpada ocynk. Moto oczywiście garażowane.

 

Pozdrawiam

monter

 

 

Skrzyzowanie jak najbardziej z tym, ze ja widze iz ocynk schodzi na odcinku pomiedzy skrzyzowaniami szprych, moze poprostu zostal kiepsko nalozony... Co do felg to masz oryginaly czy wspolczesne podrobki, moze tu lezy przyczyna :icon_question:

 

 

Maszyna elegancka :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.sparkpc.pl/main.php?g2_itemId=227

Nawet widać odpadnięty ocynk. No jasna cholera po roku od poskładania koła odpada ocynk. Moto oczywiście garażowane.

monter

Witaj.

Szprychy były ratowane stare czy nowa produkcja ? W każdym bądź razie to gówniany ocynk.

Pozdrawiam

K54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...