Skocz do zawartości

Problem - EXC i strzelanie z wydechu


Rekomendowane odpowiedzi

Strzelanie w wydech wynika ze zbyt dużej ilości powietrza w mieszance paliwowo powietrznej.

Czyli mieszanka jest zbyt uboga.

 

Pisząc o przestawianiu iglicy pewnie myślisz o zmniejszeniu dawki paliwa a zapewniam Cie że to będzie błąd.

 

prostym dowodem na to jest to że wydech strzela dużo intensywniej gdy w baku kończy sie paliwo. Po przełączeniu na rezerwę wszystko wraca do normy.

 

Częstą przyczyną "gęstego" i głośnego strzelania jest przytkany kranik w baku lub nie domykające się zawory dolotowe.

 

Seryjny wydech po wyjęciu wkładki jest praktycznie przelotowy więc nic dziwnego że przy szybkim zamknięciu gazu puknie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że przy gwałtownym odkręceniu w ruch idzie pompka i jeśli zaraz po tym cofnie się gaz część niedopalonej mieszanki zostanie dopalona w wydechu i..... BUMMMM :icon_mrgreen:, no ale jeśli strzelanie naszemu sprzętowi zdarza się często i to w różnych zakresach obrotów to trzeba się pochylić nad szczelnością zarowasów. :wink:

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że doszliśmy do niczego :bigrazz: . Przyczyną jest zbyt bogato czy zbyt ubogo bo już nie wiem jak podejść do swojego gaźnika? :icon_rolleyes: ...

Asmodan mówił o dwóch możliwościach i u mnie wytepują obie :eek: . Jeśli w czasie jazdy odejmę z gazu (szczególnie, kiedy jadę na niskim biegu z jakiegoś zbocza) to potrafi mi taką serią napieprzać, że o Jezusie. Jak stoję i przegazowuję to też po każdym prawie puszczeniu gazu jebnie pojedynczym strzałem, że czasem widać ogień na wydechu :rolleyes: .

Edytowane przez rispekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że doszliśmy do niczego :bigrazz: . Przyczyną jest zbyt bogato czy zbyt ubogo bo już nie wiem jak podejść do swojego gaźnika? :icon_rolleyes: ...

Asmodan mówił o dwóch możliwościach i u mnie wytepują obie :eek: . Jeśli w czasie jazdy odejmę z gazu (szczególnie, kiedy jadę na niskim biegu z jakiegoś zbocza) to potrafi mi taką serią napieprzać, że o Jezusie. Jak stoję i przegazowuję to też po każdym prawie puszczeniu gazu jebnie pojedynczym strzałem, że czasem widać ogień na wydechu :rolleyes: .

No to witaj w klubie. Opcji masz podanych kilka, także kombinuj :biggrin:

Ja olałem, nie grzebie przy mieszance bo byla ustawiana i moto zbiera sie, i chodzi bez zarzutu - iglicy na razie też nie ruszyłem. U mnie wydech puszcza moze tu być problem, no i nie wiadomo jak dokładnie zaworki wyglądają z tego co tu koledzy sugerują. Olać to. Serwis mu co 1,5 tyś robie także na razie zgodnie z mottem łojca rydzola "alleluja i do przodu" :crossy:

 

Pzdr

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawniej jak dwa tygodnie temu kumpel kupił motocykl identyczny jak mój (no może nie całkiem bo ze skrzynią enduro, ja mam "krótszą"), i co ciekawe napiernicza tak samo :eek: . Jutro drugi gość też bierze taki sam moto więc zobaczymy czy i jego egzemplarz będzie chodzić podobnie.

Mój zbiera sie dobrze, ciągnie równo w całym zakresie obrotów, pali na dotyk kiedy ciepły (na zimno też bez większych kaprysów). Kiedy próbuję mu odkręcać na luzie do 1/3 gazu zawsze reaguje spontanicznie i nie czka. Ale jak mu wkrecę konkretnie powyżej połowy - zgaśnie. Mam zamontowany JD jetting kit + Quckshot2 ale tak naprawdę nie wiem ile to dało. Wg mnie powinien być "ostrzejszy" w reakcji na gaz :icon_rolleyes: . Nie mam konkretnego pomysłu za co się zabrać, gdzie dodać a gdzie ująć. Pół biedy jakbym znał jakiegoś konkretnego magika. Niestety nie mam na dzielnicy nikogo takiego więc trzeba będzie albo samemu próbować albo jeździć tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawniej jak dwa tygodnie temu kumpel kupił motocykl identyczny jak mój (no może nie całkiem bo ze skrzynią enduro, ja mam "krótszą"), i co ciekawe napiernicza tak samo :eek: . Jutro drugi gość też bierze taki sam moto więc zobaczymy czy i jego egzemplarz będzie chodzić podobnie.

Mój zbiera sie dobrze, ciągnie równo w całym zakresie obrotów, pali na dotyk kiedy ciepły (na zimno też bez większych kaprysów). Kiedy próbuję mu odkręcać na luzie do 1/3 gazu zawsze reaguje spontanicznie i nie czka. Ale jak mu wkrecę konkretnie powyżej połowy - zgaśnie. Mam zamontowany JD jetting kit + Quckshot2 ale tak naprawdę nie wiem ile to dało. Wg mnie powinien być "ostrzejszy" w reakcji na gaz :icon_rolleyes: . Nie mam konkretnego pomysłu za co się zabrać, gdzie dodać a gdzie ująć. Pół biedy jakbym znał jakiegoś konkretnego magika. Niestety nie mam na dzielnicy nikogo takiego więc trzeba będzie albo samemu próbować albo jeździć tak jak jest.

Sam to montowałeś czy z tym zakupiłeś? jesteś pewny że po tych zmianach skład mieszanki został odpowiednio skorygowany? Quckshot to modyfikowana pokrywa pompy przyspieszającej której zadaniem jest zapewnienie dłuższego wzbogacenia mieszanki przy gwałtownym odkręceniu więc niedostosowany gaźnik po takiej modyfikacji będzie podawał zbyt bogatą mieszankę.

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem sie za to bo wiedziałem, że to nie na moje mozliwości. Niestety okazało się, że również nie na możliwości mechaników, którym to powierzyłem. Parę razy pojawiałem się i po próbnej jeździe motocykl zostawał na dalsze modyfikacje. W końcu uznałem, że zrobili na ile mogli i zabrałem moto. Tak jak powiedziałem, jest ok ale uważam, że powinno być lepiej. Aha, wyjeżdzając od tych speców poprosiłem o instrukcję montażu Quickshota, która była dołączona w oryginalnym opakowaniu, żebym sam mógł rzucić na to okiem. Oczywiście gdzieś to posiali i teraz to już w ogóle jestem z reką w nocniku. Senkju normalnie :evil: .

Edytowane przez rispekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...