Skocz do zawartości

Za którym razem zdaliście prawko


jarameb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdawałem osobno kategorie A, B, T [kiedyś B nie upoważniało do T] osobno, w odstępie kilku lat zawsze za pierwszym razem, z czego byłem niezmiernie dumny, he he, ale zdając teraz, pomimo doświadczenia, wcale nie byłbym taki pewny że zdam z jazdy ''od sztycha''. Po prostu co rok jest trudniej. Egzaminatorzy są bardzo wymagający, jest to też trochę zemsta za aferę z przed kilku lat którą rozpętali ludzie że niby przymykali oko za łapówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, B za pierwszym razem w kwietniu '90 eksternistycznie w jednym dniu.

C, C+E dwa lata temu za pierwszym razem.

A, B uprawnienia instruktora dwa lata temu za pierwszym razem w jednym dniu.

Powyższe aby trzymać się tematu.

Zastanawia mnie jednak coś innego.

Kursanci zeznają, że mając w domu po kilka samochodów pierwszy kontakt z kierownicą mają dopiero na kursie.

Tak się zastanawiam. Jak to jest możliwe, że rodzice nie dbają o to aby ich pociechy nabierały wprawy w, chociażby, prostych manewrach, wcześniej?

Dlaczego NIE POZWALAJĄ (o namawianiu już nawet nie wspominam) pokręcić trochę kierownicą na jakimś parkingu, polnej drodze itp?

Przecież tutaj powinien działać instynkt ochrony potomstwa. Wiadomo jak jest na polskich drogach. Tutaj trwa regularna wojna.

Nie kumam tego.

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet na polnych drogach można spotkać policję, ostatnio nawet w mojej wsi (20 domów) byłem świadkiem pościgu za motocyklistą...

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, B za pierwszym razem w kwietniu '90 eksternistycznie w jednym dniu.

C, C+E dwa lata temu za pierwszym razem.

A, B uprawnienia instruktora dwa lata temu za pierwszym razem w jednym dniu.

Powyższe aby trzymać się tematu.

Zastanawia mnie jednak coś innego.

Kursanci zeznają, że mając w domu po kilka samochodów pierwszy kontakt z kierownicą mają dopiero na kursie.

Tak się zastanawiam. Jak to jest możliwe, że rodzice nie dbają o to aby ich pociechy nabierały wprawy w, chociażby, prostych manewrach, wcześniej?

Dlaczego NIE POZWALAJĄ (o namawianiu już nawet nie wspominam) pokręcić trochę kierownicą na jakimś parkingu, polnej drodze itp?

Przecież tutaj powinien działać instynkt ochrony potomstwa. Wiadomo jak jest na polskich drogach. Tutaj trwa regularna wojna.

Nie kumam tego.

 

A co rodzic nauczy, jak częstokroć sam niewiele umie? Jak się ma ojca Hołowczyca, to się siada i się szaleje z nim. A jak się ma rodziców spokojnych urzędników z banku, to lepiej nie, bo jeszcze się i dziecku i rodzicowi się co stanie.

Edytowane przez Przemeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz bym powiedział, że może zaszkodzić - przez kilka pierwszych jazd oduczałem się wciskania sprzęgła przy hamowaniu,czego nauczył mnie ojciec, kierowca ze stażem równym mojemu wiekowi i prawie bezwypadkowej historii.

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znam przypadki gdy ktoś nauczony przez rodziców potem na kursie poszedł na egzamin.

Chłopak oblał bo z przyzwyczajenia jak stał przy lini zatrzymania zaczął ruszać gdy zapaliło się żółte światło - najechał na linie.

 

Ja A1 zdałem za 1 razem

Niedługo A2 - choć wolał bym aby nic się nie zmieniło i zrobił bym normalne A :)

B w najbliższym czasie nie przewiduje

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'hikor' :

Kursanci zeznają, że mając w domu po kilka samochodów pierwszy kontakt z kierownicą mają dopiero na kursie.

Tak się zastanawiam. Jak to jest możliwe, że rodzice nie dbają o to aby ich pociechy nabierały wprawy w, chociażby, prostych manewrach, wcześniej?

Dlaczego NIE POZWALAJĄ (o namawianiu już nawet nie wspominam) pokręcić trochę kierownicą na jakimś parkingu, polnej drodze itp?

Przecież tutaj powinien działać instynkt ochrony potomstwa. Wiadomo jak jest na polskich drogach. Tutaj trwa regularna wojna.

Nie kumam tego.

 

Ad temat:

B za pierszym razem, A ale po latach - :)

 

Ad. w.w. Hikor

Mam wrażenie, że teraz są po prostu "inne czasy". Ja jeździłem sam od 14 roku życia (owszem wieczorem i oficjalnie tylko do garażu - w praktyce po całym mieście- :)

Na kurs poszedłem umiejąc jeździć, egzamin zdałem i otrzymałem prawo jazdy nie mając ukończonych 16 lat. Do egzaminu na kat. A nie dopuszczono mnie, gdyż ... tak zadecydował mój ojciec.

Dzisiaj jest Unia, normy i przepisy których wszyscy się kurczowo trzymają. Kiedyś ojciec uczący jeździć syna na bocznej drodze nie budził zdziwienia a MO (info dla młodszych - taka Policja ale zwana Obywatelską - :) jedynie pouczyła, że raczej z bocznej powinni zjechać na szutrówkę i bedzie git.

Coraz więcej norm obostrzeń regulacji. Sami dajemy się wkręcać w postępowanie gdzie zdrowy rozsądek jest zastępowany bezwarunkowymi odruchami. Można jeździć bez prawka pod kontrolą rodzica? Można - vide Wielka Brytania. Świat się tam zawalił? Nie, poprostu zachowują rozsądek i korzstają z tego w odpowiedzialny sposób .

Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 20 lat i autem jeździłam od 16 roku życia. A właściwie to pierwszy raz za kółkiem siedziałam mając lat 8, na kolanach ojca - on operował pedałami, a ja kręciłam kierownicą, oczywiście mi pomagał ;) Nie było to w środku miasta, ale nie przesadzajmy, że mogło się coś stać. A te późniejsze "śmigi" były w ramach obycia z pojazdem i przygotowania się do kursu. Też nie w centrum, ale u mnie, jak ja to mówię "po wioskach", choć to ciągle jeszcze Wrocław. I po pierwszej godzinie jazdy instruktor uznał, że właściwie mogłabym pójść na egzamin.. oczywiście 30h wyjeździłam ;) Zdałam za drugim razem, z własnej głupoty. Myślę, że nie ma reguły, ten kto zacznie wcześniej nie musi być lepszym kierowcą, ale zawsze ma jakieś obycie już. Jak jest możliwość, to czemu nie. A czemu rodzice nie pozwalają? Bo boją się o samochody.. serce ojca łupie, jak dziecko się uczy ruszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria i praktyka A za pierwszym,właśnie dzisiaj,nareszcie będę latał na legalu...

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nieważne za którym razem zdałeś. Ważne, abyś przede wszystkim czuł to...a nie jak ci*a poruszał sie po ulicach.

Zdać egzamin to żadna sztuka... uczą Cię, abyś zdał. Problem będzie później jak będziesz musiał wyjechać na drogę.

Po Warszawie porusza się wiele osób i tak na poważnie zastanawiam się kto im dał prawo jazdy i jakim cudem zdały... czasem mam wrażenie, że kupiły i nie zdają sobie sprawy jakim są zagrożeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kilka lat już latam,głównie w terenie ale i w normalnym ruchu,i tak naprawdę dla mnie to była jedynie formalność.Ja wręcz nie cierpię latać po czarnym bo jak widzę jak ludzie jeżdżą to nie dość że mnie szlag trafia,to się po prostu czasami boje że zginę-i to właśnie nie z mojej winy... I nie jest dla mnie żadnym problemem sprawne poruszanie się po drodze,problemem są idioci za kółkiem,ludzie którzy robią rzeczy których nie da się przewidzieć...ale mniejsza z tym,dla mnie ważne jest to czego się nauczyłem-sam-na własnych błędach głównie w terenie,to co może mnie uratować,i jestem pewien że uratuje nie raz...

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...