Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem-krok po kroku.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurde przeciez akumulatorów Yuasa po zalaniu się nie ładuje!!!!!!!!!!!! tzn mi się wydaje że się nie ładuje??:))

 

ok ale mam kupić nowy akumulator czy ten będzie ok.

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie ma znaczenia czy kupię chiński czy YUASA?? będzie mi zapalał dobrze na jednym i drugim?

 

gdzie mogę kupić tego Scorpiona bo tylkow USA znalazłem za 62$.??

 

 

nowy aku trzeba naładować czy wystarczy go zalać i poczekać 24-48h i koniec.????

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy aku ladujesz po zalaniu na ladowarke stackonarna motocyklowa i ladujesz pradem w wielkosci 1/10 pojemnosci do pelnego naladowania.

Sucho ladowane akumulatory sa zawsze niedoladowane do 100%.

Scorpion bedzie ci pracowal tak samo dobrze jak Yuasa, jak go nie ma w Europie to znajdz inna firme sprzedajaca baterie w technologii AGM.

Ten aku tez warto podladowac ladowarka po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie Adam. Czyli kupuje aku w technologii AGM planuje kupić EXIDE będzie ok? http://allegro.pl/akumulator-exide-yt12a-bs-agm-gel-sklep-poznan-i2162681374.html

 

Czyli ładuje nowy po zalaniu akumulator 0,95Ah lub 1Ah. Ale ładuje zaraz jak zaleję czy odstawić na 24-48h a potem naładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździć a odstawić do serwisu motocyklowego i sprawdzić czy powodem słabego ładowania a raczej jego braku jest sam regulator czy już doszło do uszkodzenia uzwojenia alternatora.

czy jeżdżenie takim motocyklem może spowodować większe zniszczenia uzwojenia/ regulatora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeżdżenie takim motocyklem może spowodować większe zniszczenia uzwojenia/ regulatora?

Jeżeli coś jest zniszczone, to jest. Altka można przewinąć.Nie ma znaczenia czy w jednym, czy dziesięciu miejscach przepalony/przerwany/ obwód Regulator wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum więc mam prośbę o wyrozumiałość. Mam 2 problemy : 1) w ZZR 600 z 91r wersja us siadło ładowanie 2) brak przedniego oświetlenia tylne jest ok. W związku ze jest to wersja amerykańska po przekręceniu rozrusznikiem włączają się same. I teraz co może być przyczyną braku ładowania i przedniego światła. Próbowałem usterkę rozwiązać sam i doszedłem do tego że po wypięciu kostki z regulatora i przekręceniu zapłonem światło świeci ale brak jest ładowania. Przy wpiętej kostce światła nie ma, ładowania nie ma i na dodatek kostka wpięta w regiel mocno się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post mówi co należy zrobić. Jak to zrobisz to napisz co wskazały pomiary...nikt tu nie jest wróżką bo nie podałeś żadnego konkretu a wypięcie wtyczki nie jest diagnostyką zdarzającą do rozwiązania problemu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum więc mam prośbę o wyrozumiałość. Mam 2 problemy : 1) w ZZR 600 z 91r wersja us siadło ładowanie 2) brak przedniego oświetlenia tylne jest ok. W związku ze jest to wersja amerykańska po przekręceniu rozrusznikiem włączają się same. I teraz co może być przyczyną braku ładowania i przedniego światła. Próbowałem usterkę rozwiązać sam i doszedłem do tego że po wypięciu kostki z regulatora i przekręceniu zapłonem światło świeci ale brak jest ładowania. Przy wpiętej kostce światła nie ma, ładowania nie ma i na dodatek kostka wpięta w regiel mocno się grzeje.

 

Prawdopodobnie uszkodzony redulator robi zwarcie skoro po odłączeniu załącza się ci oświetlenie.

Sprawdz też czy ci dobrze łączą styki w kostce skoro się grzeje. A jak próby wg instrukcji ??

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzony redulator robi zwarcie skoro po odłączeniu załącza się ci oświetlenie.

Sprawdz też czy ci dobrze łączą styki w kostce skoro się grzeje. A jak próby wg instrukcji ??

Prawdopodobnie nie powinieneś się tu wypowiadać bo to nie loteria.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary: Miernik na 200 V(~) Pierwszy pomiar między stykami przy 3800 obr/min : 1-2 = 41v, 2-3 = 41v, 1-3 = 41v

Drugi pomiar: 1-2 = 43v, 2-3 = 43v, 1-3 = 43v sprawdzalem jeszcze dwa razy i bez zmian

 

Napięcie na kostce regulator - masa przy 3800 obr/min : 1 styk - 26v, 2 styk - 38v, 3 styk - 15v

 

Opory na stykach: 1 styk - 1.0, 2 styk - 1.1, 3 styk - 0.9

 

Prawdopodobnie uszkodzony redulator robi zwarcie skoro po odłączeniu załącza się ci oświetlenie.

Sprawdz też czy ci dobrze łączą styki w kostce skoro się grzeje. A jak próby wg instrukcji ??

 

Podejrzewałem że problem może tkwić w regulatorze ale jednak wole się upewnić.

Edytowane przez blazey84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...