Skocz do zawartości

[porada] pierwszy motor - turystyczny, nie scigacz


Rekomendowane odpowiedzi

Diego, jakie masz doświadczenie motocyklowe?

Czy masz choć blade pojęcie o mechanice?

Pytam bez złośliwości. Jeżeli nie chcesz na dzień dobry wrypać na zakupie, to weź kogoś ogarniętego, lepiej użytkownika takiego motocykla, a najlepiej motocyklistę mechanika, co wie więcej, niż przeciętny kierowca.

Kupisz minę, na wariata, to będziesz potem narzekał, cały fun diabli wezmą...

Dobrze ci radzę, bez przypału.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Edytowane przez żużu77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem Dl'ke przejechałem się i miło mnie zakoczył ten motocykl całkowicie inaczej sie go prowadzi niz spodziewalbym sie przed przejażdżką , rozważałem wiele opcji i chyba ostatecznie poszukam V-stroma :)

Jest tu jakiś posiadać ów maszyny? ma jakies wady na które warto spojrzeć przy zakupie?

 

i ostatnia rzecz ów DL'ka przy jezdzie próbnej a dokladnie testowaniu hamulcy bardzo slabo hamowala ciekaw jestem czy to wina tego egzemplarza czy kazda Dl ma słabe heble?

Hamulce w DLu są wręcz wzorowe, precyzyjne i skuteczne - to co piszesz nie powinno mieć miejsca.

Z wad - poważnych nie posiada. Trochę może mu brakuje pary jak się jedzie we dwójkę z bagażami.

 

Moja rada. Skorzystaj z rady @żużu77, bo kupisz jakiegoś ulepa :).

Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Wertyder jakie masz doświadczenie z v-stromem . Ja mam litra od ok 8 lat i wiem że hamulce to najsłabsza jego część . Trochę poprawia wymiana przewodów na oplot + dobre klocki + dobry płyn ale to dalej będzie najsłabszy element tego moto .

oczywiście to nie są hamulce jak np WSK czy spowalniacze ale nie mają odniesienia do np bandita z którego są zapożyczone w całości :biggrin:

Poza tym motocykl super , 650 ma ciut mało mocy przy podróżowaniu z pasażerem + bagaże ale tragedii nie ma

polecam

wad typu rzeczy psujące się często praktycznie nie ma

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Chciałem się zapytać jaki motor byście mogli polecić rocznik tak od 2005 a budżet tak do 13 tyś.

 

Dopiero zaczynam przygodę z Motorami i chciałem się doradzić w związku zakupem pierwszego motoru chciałbym aby był na miasto ale i również na dłuższe tarasy aby mógł służyć jako turystyk

 

Z góry dziękuję każdemu za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawny technicznie

2. O mozliwie udokumontowanej przeszlosci serwisowej

3. Bezwypadkowy

4. Niekradziony

5. Mozliwie jak najmlodszy

6. Z ABS

 

Pozno juz... kto ma jeszcze jakis pomysl ???

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F800ST. Może to nie Honda ale na początek dobry sprzęt i spokojnie wystarczy "na dłużej" bo te 85 KM daje radę na trasach.

 

Koledze poleciłem ten sprzęt na początku sezonu 2017, za 15 000 zł kupił z kuframi i zadowolony jeździ do dzisiaj. O zmianie na coś innego nie myśli, osiągi mu wystarczają. Też go kupił jako swój pierwszy motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...