Skocz do zawartości

[porada] pierwszy motor - turystyczny, nie scigacz


Rekomendowane odpowiedzi

tak tak - "teren" bylo pojeciem "poza miejskim", szumnie nazywane gdyz skuterkiem poza miastem za duzo nie da się podziałać.

 

Co do GS500 - no dla mnie ten moto w plastiku jak nic wyglada na motocykl sportowy, a XJ ma zdecydowanie lepszy (w moim odczuciu) charakter (z owiewka troche sie zmienia to prawda).

 

dziekuje za wskazanie watkow januszowi :)

 

poki co bedę się przymierzał do XJ, spotkam się z kolega z wrocka, zobaczymy jak wrazenia.

 

Dziekuje pomagającym/opiniujacym,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GS500 - no dla mnie ten moto w plastiku jak nic wyglada na motocykl sportowy, a XJ ma zdecydowanie lepszy (w moim odczuciu) charakter (z owiewka troche sie zmienia to prawda).

 

Hmm, nic już nie rozumiem. GS500 jest sportowy s XJ nie? Przecież oba to nakedy. Wprawdzie oba występują w wersji z owiewką, ale nikt CI takiego nie każe kupować.

To raz a dwa skąd przeświadczenie że motocykle typu Honda Magna to turystyki??

Nie chcę Cię martwić ale motocykle turystyczne zawsze mają jakiś kawałek owiewki, większy lub mniejszy ale zawsze.

 

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nic już nie rozumiem. GS500 jest sportowy s XJ nie? Przecież oba to nakedy. Wprawdzie oba występują w wersji z owiewką, ale nikt CI takiego nie każe kupować.

To raz a dwa skąd przeświadczenie że motocykle typu Honda Magna to turystyki??

Nie chcę Cię martwić ale motocykle turystyczne zawsze mają jakiś kawałek owiewki, większy lub mniejszy ale zawsze.

 

no ok :)

 

XJ nawet z owiewka i kuframi jakos spelnia moje wizualne oczekiwania od motocykla do jazdy (turysytcznej), GSy ktore obejrzalem wygladaja bardziej na sportowe (plus jakies jeszcze napisy "ninja" to juz mnie kompletnie zniechęca ;) - ale oczywiscie na razie sie nie upieram, dlatego obejrze jedno i drugie. Jak w wielu rzeczach nalezy kupic cos pierwszego - troche pojezdzic i wtedy wiadomo o co biega :) i czego się chce. Byc moze skonczy sie tym, ze kupie GS...

 

magna po prostu spodobała mi się z wyglądu, wydaje sie tez ze pozycja za kierownica sprzyja spokojnej jezdzie przez dluzszy czas (moze sie myle, ale na goralu po 100km bolą mnie plecy, a na trekingowym troche mniej) - kompletnie się nie znam na moto, nawet nigdy nie jechałem jako pasażer - dlatego wasze uwagi sa dla mnie cenne, bo sprawdzone w praktyce. Chociaz o magnie akurat nikt sie nie wypowiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ nawet z owiewka i kuframi jakos spelnia moje wizualne oczekiwania od motocykla do jazdy (turysytcznej), GSy ktore obejrzalem wygladaja bardziej na sportowe (plus jakies jeszcze napisy "ninja" to juz mnie kompletnie zniechęca ;) - ale oczywiscie na razie sie nie upieram, dlatego obejrze jedno i drugie. Jak w wielu rzeczach nalezy kupic cos pierwszego - troche pojezdzic i wtedy wiadomo o co biega :) i czego się chce. Byc moze skonczy sie tym, ze kupie GS...

Faktycznie GS z owiewką wygląda jak ścigacz, xj w wersji Dyversion raczej jak turystyk. Na pewno natomiast nie ma czegoś takiego jak gs500 ninja.

Zdecydowanie najlepiej samemu dojść do tego jakie moto Ci najbardziej pasuje. Pośmigaj rok na jakimś nakedzie i wtedy będziesz wiedział czego chcesz.

 

magna po prostu spodobała mi się z wyglądu, wydaje sie tez ze pozycja za kierownica sprzyja spokojnej jezdzie przez dluzszy czas (moze sie myle, ale na goralu po 100km bolą mnie plecy, a na trekingowym troche mniej) - kompletnie się nie znam na moto, nawet nigdy nie jechałem jako pasażer - dlatego wasze uwagi sa dla mnie cenne, bo sprawdzone w praktyce. Chociaz o magnie akurat nikt sie nie wypowiedzial.

Sam nigdy nie jeżdziłem na tego typu motocyklu, ale z tego co słyszałem one tylko wyglądają na bardzo wygodne i stworzone do turystyki. Tak naprawdę to najwygodniej dłuższe trasy pokonuje się na motocyklach wymuszających naturalną pozycję. Te wszystkie Transalpy, V-Stromy, TDMy czy cała masa modeli BMW.

Inna sprawa co według Ciebie będzie dłuższą wycieczką, czy 100km czy 400km.

Edytowane przez Horb

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok :)

Byc moze skonczy sie tym, ze kupie GS...

 

 

Jeszcze jedno. Mniej w temacie, ale nie mniej wazne. Wybierz sie po moto z kimś, kto sie zna. Ostatnio w serwisie widzieliśmy kilka GSów. Jeden zakupiony za 4 tys. wymagał kolejnych 4 tys, w częściach robociźnie, zeby dało się na nim jeździć :/

 

Co zas się tyczy konkretnego modelu, to Ty masz się czuć dobrze. Przymierz się do ilu zdołasz, pogadaj z właścicielami. Dla mnie mój ST jest turystyczny* i wygodny.. Horb czy jeszua zaraz mnie wyśmieją....

 

 

 

 

 

*Tak bardzo, jak tylko moze być włoski** motocykl

** Nie licząc Multistrady :biggrin:

Edytowane przez Sihaja

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiste. juz raz przerobilem wtope na aucie i teraz z zimna krwia staram sie podchodzic do tematu. koledzy z wrocka juz deklarowali chec pomocy :)

Heh, ta zimna krew się bardzo przyda, choć pewnie będzie o nią trudno. Szczególnie jak się stoi przed moto i wszystko nam pasuje. Zapewniam Cię, że wtedy zimną krew to będą mieli tylko ci, którzy z Tobą pojadą oglądać motocykl. Najlepiej jadąc oglądać pierwszy raz konkretny motocykl nie zabierać z sobą kasy. Zawsze wtedy masz dzień czy dwa na chłodne przemyślenie decyzji.

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Magny. Pozycja podobna do znanej mi Yamaszki Virago "sprawia wrażenie" wygodnej i być może na równych europejskich autostradach taka jest, ale na naszych dziurawych drogach się nie sprawdza. Wysoko podniesiona i przesunięta w Twoja stronę kierownica + przesunięte do przodu podnóżki powodują, że siedzisz na motku jak na fotelu lotniczym. Siedzi się może i wygodnie, ale wszelkie nierówności drogi przenoszą się (oczywiście przez zawieszenie ale jednak) wprost na wyprostowany i obciążony kręgosłup, do tego odchylony lekko do tyłu. Nie masz możliwości sensownie amortyzować tego nogami i po pierwszej 200 km-owej przejażdżce plecy Cię będą naparzać jakby... ci ktoś kijem obił.

XJ-a, GS - szukaj w tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jadąc oglądać pierwszy raz konkretny motocykl nie zabierać z sobą kasy. Zawsze wtedy masz dzień czy dwa na chłodne przemyślenie decyzji.

 

Wiem, ta taktyke stosuje od dluzszego czasu :) Chociaz po samochod musialem dwa razy przez 2/3 polski jechac. Ale wiem teraz ze bylo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów jednośladówek. Zaplanowałem, iż do końca wakacji zrobię sobie prawko kat. A, a nie na B, jak mnie wszyscy namawiają. Gdy zdam chciałbym kupić sobie używany i tani bandit, który wyciągnie spokojnie 130 km/h. Może być z lat 90., to nieistotne, ważne by był bezawaryjny, stabilny i wydajny. Myślałem o Suzuki GS 500, tak do 4000 zł. Znalazłem wiele ofert na allegro.pl i nie jestem pewien, czy wybrać go na początek. Zwracam się do Was, abyście mi polecili tak do 4000 zł. Do czego będzie potrzebny motor? Oczywiście do komfortowej podróży, bardzo dalekiej. Wpierw myślę o zrobieniu 100 km pierwszy raz, a następnie z 200 km w jedną stronę. Proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi się może i wygodnie, ale wszelkie nierówności drogi przenoszą się (oczywiście przez zawieszenie ale jednak) wprost na wyprostowany i obciążony kręgosłup, (...)

 

otóż to, podpisuję się ręcami i nogyma :icon_mrgreen: _wygląda_ to wygodnie, ale wcale nie jest. na dodatek zawieszenia chopperów i softchopperów mają krótki skok, co jeszcze pogarsza amortyzację

 

Do czego będzie potrzebny motor? Oczywiście do komfortowej podróży, bardzo dalekiej. Wpierw myślę o zrobieniu 100 km pierwszy raz, a następnie z 200 km w jedną stronę. Proszę o propozycje.

 

proponuję: wchodzisz na allegro, wpisujesz w motocyklach warunki wyszukiwania 3-4,5 tys zł, a potem każdy znaleziony model, który odpowiada Ci wizualnie, wpisujesz w forumową wyszukiwarkę albo wujka gógla. sprawdzone, działa :icon_twisted:

 

ps. prawko zrób jedno i drugie: bez b to jak bez ręki, a robić za chwilę drugi raz to ani wygodne, ani opłacalne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam wszystkich zrobilem wlasnie prawko i chcialem zakupic pierwszy sprzet od poczatku zimy szukam czegos dla siebie i nadal nie wiem co kupic, chcialbym aby moto dawalo jak najwiecej frajdy z jazdy, zeby nie byl to mocny szatan lub ciezka krowa, z braku doswiadczenia nie wiem z jakim silnikiem szukac sprzetu rzedowki, singiel czy moze vk-e ktory da najwiecej emocji z jazdy niekonicznie zwiazanych z duzymi predkosciami, do 12tysi pojemnosc 350-650, nie mam na uwadze konkretnego typu moto glownie chodzi o frajde z jazdy W okolo komina czasem jakis trip do 500km max fajnie jakby mozna wjechac w lekki teren jakies szutry, 25 lat 185cm wzrostu, 88kg, pomoze ktos cos podpowie?

Edytowane przez Diegoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...