Skocz do zawartości

[porada] pierwszy motor - turystyczny, nie scigacz


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie kolegów,

 

jak sporo osob swiezych stoję przed dylematem: jaki pierwszy motor.

 

sytuacja pokrótce: jezdze na skuterze od 2 lat, aktualnie jestem w trakcie robienia kursu na motor. sporo siedze i czytam forum, gdyz metlik mam niemilosierny. Mam pare "wymagan" dot. zarowno motocykla i oczywiscie problem z wyborem.

 

co bym chcial: chcialbym niedrogi pierwszy motocykl, ktory ma sluzyc do turystycznych wyjazdow w teren. Po prostu. Zadnego palenia gumy, wheelie, startow spod swiatel itp. Ma sie przemieszczac przede wszystkim w miare wygodnie i niekoniecznie mega szybko. Jak czytam ze V-max jakichs maszyn to 250km/h to lekka przesada. Wystarczy zeby sprawnie osiagal stoparedziesiat (np na autostrade). Fajnie gdyby druga osoba na nim miala jak usiasc, jednak przez pierwszy sezon nie bede tego robil zbyt czesto gdyz chcialbym na poczatek ogarnac maszyne samemu i nie narazac dziewczyny na zbedne ryzyko. Fajnie gdyby dalo sie do tego przyczepic kuferki. Na pierwszy motor nie moge przeznaczyc wiecej jak ok 3500zl. Malo, jednak nie chce na poczatek inwestowac w droga maszyne, najpierw sie podszkole i jak bede juz wiedzial czego chce to bede zmienial na inny. Fajnie gdyby byl to model w miare "niepsujacy" sie. Wiem, ze pierwszy motor nie powinien byc zbyt mocny, jednak zastrzegam, ze nie kupuje go do szalenstw a do wyjazdow turystycznych.

 

po przeczytaniu sporej ilosc watkow/allegro itd w zasiegu moich marzen wizualnych (no musi mi sie motor w miare podobac) oraz cenowych znalazłem takie modele:

Yamaha XJ600/650(ten podoba sie bardzo)

 

Yamaha XS 400: XS400

 

Honda Magna 500: Magna 500 - wizualnie jest super, jednak czytałem ze ten motorek nie nalezy do najtrwalszych,lubi czesty serwis itd (ktos potwierdzi/zaprzeczy?)

 

A moze macie lepsze propozycje / ktos z forumowiczow ma swoj motor do sprzedania ?

 

P.S Ma tez pytanie czy ktos z forumowiczow z dolnegoslaska bylby ewentualnie chetny wybrac się ze mna i obejrzec/doradzic w zakupie (nie znam sie na motocyklach) i fajnie jakby druga doswiadczona osoba z pomoca kraty browara wyrazila swoja opinie zimnym okiem ;)

 

P.S Mega-wazny-warunek: ma generowac mozliwie mala liczbe decybeli z tlumika :) Lubie ciche pojazdy.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez masterofphysicalchemistry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy motor? Ten jest ładny - http://img316.imageshack.us/img316/4130/si...gepic703vx7.jpg

Albo ten, taki klasyczny - http://junak.slask.pl/wp-content/uploads/2...k_1-300x284.jpg

Oooo a tu jest V-ka - http://www.motocyklmania.com/grafiki/motoc...0990-000418.jpg

:icon_mrgreen:

 

Do 3500?Mało, kolego, jak za maszynkę która się nie psuje...

Jak zwykle JA polecam MZ albo Jawkę, nauczysz/podszkolisz się jeździć, a i przy okazji liźniesz trochę techniki i serwisowania maszyny. Są w miarę ciche :biggrin:

Tu masz motor MZ http://www.motogen.pl/gfx/motogen/pl/motog...z_etz_250_2.jpg

 

Powaga mode on: XJ to najlepszy wybór dla Cebie, chociaż na wyjazdy w teren się nie nadaje... prędzej KLE 500 zobacz... Czyli na PIERWSZY motor możesz przeznaczyć 3500zł.. Masz się jak ubrać na ten motór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ubranko kombinezonik z cordury (gdyz skuterkiem cisnalem tez niekoniecznie latem) oraz hełm integralny (taki jednoczesciowy z oslona ryjka, szybka itd).

 

moje trasy z poczatku to nie bedzie po 500km dziennie, wiec tez nie ma co przesadzac, ale sportowa maszyna jest wg mnie skrajnie niewygodna...

 

tak z opinii w necie tez sie sklaniam ku XJ - chociaz kto to wie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Za 3500, jeśli celujesz w np. XS400, to zapewniam Cie, że pomimo niewielkiego wyboru będziesz mógł znaleźć zadbaną sztukę. Motocykl jeśli dobrze traktowany potrafi znieść bardzo wiele. Jedynie co polecam, to szukać wersji 45 konnej, bo ta 27 konna szybko nudzi, choć w przypadku Twojego doświadczenia mogłaby być w sam raz. Dokładając kilka stówek mógłbyś również pomyśleć o GS500 czy ER5. To już nieco bardziej zaawansowane technologicznie motocykle, a i części sporo.

 

Jakbyś znalazł coś blisko Wrocka, to się odezwij, chętnie rzucę okiem ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar, troszkę wyrozumiałości. Kolega o bardzo spójnym nicku dopiero robi kurs na motocykle a Ty już wymagasz od niego jakiegoś fachowego słownictwa ;)

 

Ja jestem dzieckiem Hondy więc mogę Ci polecić :

http://www.allegro.pl/item1121462509_honda_cb_400_t.html

 

I nawet z kuferkiem :D Nie wiem tylko czy 70tys przebiegu to coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar, troszkę wyrozumiałości. Kolega o bardzo spójnym nicku dopiero robi kurs na motocykle a Ty już wymagasz od niego jakiegoś fachowego słownictwa ;)

 

Ja jestem dzieckiem Hondy więc mogę Ci polecić :

http://www.allegro.pl/item1121462509_honda_cb_400_t.html

 

I nawet z kuferkiem :D Nie wiem tylko czy 70tys przebiegu to coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jak sądzicie ?

Honda co swiadczy o tym ze jezdzi i bedzie. Jego 1 motocykl nie za ciezki nie duzy powinno byc ok wiecejmozna powiedziec jak sie go zobaczy bo zdjecia wiadomo.. Ale mysle ze propozycja udana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę leciwe sprzęty sobie wybrałeś. A co z GS500E? Świeższy rocznik znajdziesz w tej cenie a motorek bezproblemowy, wygodny, oszczędny i bardzo łatwo się prowadzi. No i idealny dla świeżaka.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę leciwe sprzęty sobie wybrałeś. A co z GS500E? Świeższy rocznik znajdziesz w tej cenie a motorek bezproblemowy, wygodny, oszczędny i bardzo łatwo się prowadzi. No i idealny dla świeżaka.

Zdecydowanie popieram. Ewentualnie XJ600.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem tylko czy 70tys przebiegu to coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jak sądzicie ?

 

to istotna informacja w przypadku Hondy, swiadczy o tym ze silnik jest juz dotarty i mozna mocniej odkrecac...:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

gs500 jest dla mnie zbyt "sportowy" niestety, no i ceny ogolnie sa troche wyzsze niz zakladany budzet.

 

ta honda CB400 wydaje mi sie fajna propozycja, podobniez jak XS400 (tylko faktycznie gosc napisal 27KM - pytanie czy to jest kwestia odblokowania, czy wystepowaly rozne graty w srodku?).

 

pitersky, dzieki za chec pomocy - jak tylko bede juz na etapie kupna odezwe się w sprawie ogledzin.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ600 zdecydowanie polecam, bo sam zakupiłem całkiem niedawno :) Do tego w podobnych pieniądzach co Twój budżet.

 

Gdybyś chciał się bliżej przyjrzeć i przymierzyć do XJoty lub potrzebował rady przy oglądaniu to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ600 zdecydowanie polecam, bo sam zakupiłem całkiem niedawno :) Do tego w podobnych pieniądzach co Twój budżet.

 

Gdybyś chciał się bliżej przyjrzeć i przymierzyć do XJoty lub potrzebował rady przy oglądaniu to daj znać.

 

To Kawasaki no od biedy mogloby byc ;) Skoro wasze doswiadczenie mowi, ze jest OK to nie bede temu przeczyl. A kolege cichy.wroc od XJ chetnie odwiedze w niezadlugim czasie na obczajkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku,przymierz się do Yamahy XJ 600,Suzuki Gs 500,Kawasaki GPZ 500...

Nie wiem jak z Hondą CB 500 w tych pieniądzach...

 

P.S

Jeśli GS wydaje Ci się"sportowy",a XJ oraz GPZ(z owiewkami)nie....to ja nie pojmuje nic ;)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku,przymierz się do Yamahy XJ 600,Suzuki Gs 500,Kawasaki GPZ 500...

Nie wiem jak z Hondą CB 500 w tych pieniądzach...

 

P.S

Jeśli GS wydaje Ci się"sportowy",a XJ oraz GPZ(z owiewkami)nie....to ja nie pojmuje nic ;)

 

 

co bym chcial: chcialbym niedrogi pierwszy motocykl, ktory ma sluzyc do turystycznych wyjazdow w teren.

 

 

W teren, czyli bezdroża? czy znowu nie pojąłem fachowego słownictwa? :)

Pewnie chodzi Ci o maszyny enduro? Kle 500, Transalp, Dominator...Pegaso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...