Skocz do zawartości

Kask na enduro z szybką, dual


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany zakupem tego kasku http://moto.allegro.pl/item1088077135_kask..._myslenice.html ale zastanawiam się jak będzie się sprawdzać w terenie szybka zamiast googli, chyba szybciej można ją pobrudzić i gorzej się czyści, ale za to chroni całą twarz przed błotkiem. Co myślicie o tym kasku (wiem że trochu tani ale myślę że dobrze wykonany - na lepszy mnie nie stać..)

 

ps. też nie jestem żadnym zawodnikiem, typowe endurzenie po lasach, żwirowniach itp.

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaski enduro z szybą wymyślono dla terenowych turystów pokonujących długie i szybkie dojazdówki, w samym terenie gogle będą lepsze bo szyba szczególnie w tanim kasku ciągle paruje i efekt jest taki że trzeba ciągle wachlować szybą otwierać przy małej prędkości bo paruje i zamykać przy nieco większej bo muchy wpadają w oczy.

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny kask, tyle że HJC. W moim można wyjąć szybę i latać w goglach, czego nigdy nie próbowałem, nie ma szybkiej opcji wypinania szyby, trzeba popracować z śrubokrętem. Faktem jest, że trochę paruje. Ma też dwie inne wady. Otóż szyba nie otwiera się tak wysoko jak w tradycyjnym integralu i trochę przysłania widok, ale można się przyzwyczaić. Druga sprawa to sama szyba, jest dość mocno zgięta na środku i patrzenie przez nią wymaga przywyknięcia, bardzo delikatnie zniekształca obraz. Najlepiej jak byś miał możliwość przejechać się w nim przed zakupem.

Żeby nie było, że kask ma same wady, to muszę powiedzieć że zapewnia bardzo dobrą widoczność w porównaniu do zwykłego integrala.

Mój HJC leżakuje teraz na półce w oczekiwaniu na powrót właściciela do motocykli enduro. Tymczasem latam w najprostszym jetcie z szybą :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka jest dobra na szosę , np. w SM , staniesz na skrzyżowaniu , możesz ją sobie podnieść , ale w terenie nie za bardzo się sprawdza . Jest jakby 'plastikowa' . No i psuje cały efekt ;P Kask crossowy sto razy lepiej wygląda z goglami , niż z szybką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam cala zaloge, nazywam sie Jakub, jestem tu nowy.

Jestem tez laikiem i mam takie bardzo fajne pytanie, sa jakies przeciwskazania co do jezdzenia w kasku enduro na motorze szosowym/sportowym? Jesli tak(opor powietrza? ale w tym wypadku cos zmieni?) to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciwwskazanie jest takie że jest głośno,wietrznie,przy większej prędkości deszcz napierdziela niemiłosiernie po mordzie i ogólnie nie jest fajnie bo jest mało aerodynamicznie i ogólnie nie do tego zostały stworzone

 

poza tym takie tematy już były

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, mam do Was pytanie. Który z tych dwóch kasków wybralibyście zarówno do jazdy po drogach, jak i w lekkim terenie? Planuję kupić Transalpa, więc nie będzie to kask zarówno czysto off-roadowy, jak i czysto szosowy.

 

http://moto.allegro....2065661530.html

Bardzo mało o nim gdziekolwiek informacji, podsyłam włoską stronę Yamahy przetłumaczoną w google translate

Niestety nie spotkałem się także z żadnymi opiniami, mam tylko słowa sprzedawcy na forum Transalpa KLIK

 

http://allegro.pl/no...2072348214.html

Drugi kask, dużo opinii - wiele pozytywnych, jak choćby TU lub TU

Jest też

, więc jest w czym wybierać, a sam kask jest dość popularny. Fajna opcja w postaci możliwości przełożenia paska od gogli pod szybką, jeśli już bym je zakładał.

 

Zależy mi też na tym, żeby nie był zbyt głośny i zapewniał maksimum bezpieczeństwa w półce do 500-600 złotych.

 

A może polecicie coś jeszcze innego? Czekam na odpowiedzi :)

Edytowane przez Kpt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować teraz kask to wziąłbym pod uwagę SHOEI Hornet'a. Co prawda drogi, ale być może warto zainwestować w ochrone głowy. (Miałem Airoha DOOM c2 za 600zł i wole nie wspominać tego jak się zachował przy spotkaniu z asfaltem).

 

Jednak jeśli budżet ograniczony, to z górnej półki można kupić jeszcze agv ax-8, arai XD3 i uvex enduro, które na pewno są lepsze niż Fly (ten kask yamahy pierwszy raz widzę)

 

 

PS: jeździłem trampkiem - zacna masziiina :crossy: :crossy:

Edytowane przez Diabel_Piszczalka

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AGV spotkałem się z opiniami (głównie na forum offroadowców), że robią dobre kaski na szosy - w teren już niekoniecznie. W AX-8 podoba mi się to, że ma szybkę a antifogiem, ale wydaje mi się za "ostry" - strasznie duży spadek od tylnej do przedniej części kasku, widziałem opinię, że bez kołnierza ani rusz i patrząc na ten kształt jestem skłonny w nią uwierzyć.

 

Arai wydaje się fajny, ale nie mogę go znaleźć w żadnym z polskich sklepów...

 

Uvex enduro - zrobiony z ABS, czyli chyba standard jeśli chodzi o tę półkę cenową, kształt wydaje się być dobry też do jazdy po szosach, antifog to plus. Nie podoba mi się...wygląd, głównie te srebrne wstawki. Na Motogenie dostał 3, ale z tymi wadami, które zostały wymienione jestem sobie w stanie poradzić, bo kask posłuży mi max 2-3 sezony, później przesiądę się na coś lepszego.

 

Generalnie skłaniałbym się ku Uvexowi, ale kusi mnie też żeby spróbować co w tej Yamasze siedzi - niby ponad 1000 złotych w cenie przed obniżką...ale znacie stawki producentów motocykli za oryginalne akcesoria. Jednak kask wydaje się być ładnie wykonany i jest stosunkowo lekki.

Edytowane przez Kpt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem się podpiąć pod ten temat zamiast tworzyć nowy, ponieważ moje pytanie dotyczy w zasadzie tego samego...

 

http://www.moto-akcesoria.pl/compare_products.php - Który z tych trzech kasków będzie waszym zdaniem najlepszy do turystyki?

 

Chciałbym żeby był "cichy", no i dobrze jakby miał blendę, chociaż nie jest to warunek konieczny.

Ciągle się waham pomiędzy integralem, szczękowcem a enduro z szybką. Podobno integralne wypadają najciszej, ja mam doświadczenia tylko z tego typu kaskami i nie mam porównania co do innych typów. Natomiast Szczękowce zwłaszcza z blendą, wydają mi się dużo praktyczniejsze, chociaż z tych co podałem najbardziej skłaniałbym się jednak ku Uvexowi.

 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, ewentualnie może macie jakieś inne propozycje w tej cenie. Mój aktualny motocykl to Transalp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...