Skocz do zawartości

Husqvarna WR 360 - Kompresja?


KolesKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewne pytanie. Otóż nabyłem Husqvarnę WR 360. Motocykl ma spaloną cewkę zapłonową, więc nie mogę sprawdzić jaką mocą dysponuje.

 

Chodzi o to, że pchając motocykl, nawet na jedynce nie blokuje koła (gdy na nim siedzę).

Gdy nie ma na nim obciążenia, to koło jest zablokowane, jednak gdy ktoś siądzie, kręci się praktycznie bez blokowania.

 

I moje pytanie jest, która z poniższych wersji jest najbardziej prawdopodobna:

a) mam tak tragiczną kompresję,

b) taki urok 2suwa,

c) w Husce są jakieś automatyczne dekompresatory, które zamykają się dopiero podczas pracy silnika.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odp A.U mnie w EXC 200 nie moge go odpalić na dwójce na pycha bo koło blokuje :/Możesz przez świece nalać oleju do cylindra wtedy uszczelni on pierścienie i będziesz wiedział czyja to wina

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik do pomiaru kompresji kosztuje 35 zł najtańszy to raz a dwa to że w byle zakładzie mechanicznym ci pewno za 10 czy 20 zł zrobią fachowy pomiar kompresji....

 

jak już robić to porządnie a nie metody w stylu wsadzanie palca w otwór świecy i sprawdzanie czy dmucha :D

 

czy przełamiesz kompresje na popych to może być kwestia miliarda 8 tysiecy czynników........może sprzęgło sie ślizgać możesz mieć przełożenia na prędkość może być to może być siamto najlepiej poprostu zmierzyć...

 

dekompresatorów na pewno nie ma, taki urok dwusuwa też odpada bo już dwusuwową ćwiartke jest niesamowicie cięzko upchać na biegu a co dopiero 360 aczkolwiek niekoniecznie od razu konieczny jest remont....

 

jeżeli brakuje tylko cewki i motocykl ma osobną cewke i moduł to kupujesz cewke do chińskiego crossa/quada za 30 zł i jeśli reszta jest sprawna to już masz iskre i możesz odpalać

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewkę wysyłam jutro do przewinięcia.

Są 4 cewki w magneto, 3 od normalnej elektryki (światła, klakson, itd.) i ta jedna od zapłonu się spaliła.

 

Jeżeli chodzi o sprzęgło, to też nie bardzo wiem co i jak, bo klamkę można wcisnąć, opór przy wciskaniu jest, dźwignia na silniku się porusza, a i tak nie wysprzęgla - będę musiał tam zaglądnąć. Macie jakieś sugestie?

 

Co rozumiesz przez 'niekoniecznie od razu konieczny jest remont'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś moto nie na chodzie ? Co do kompresji to jak ktos wspomniał możesz miec takie przelożenie, sprawdź jak chodzi kopniak. Ja jednak na twoim miejscu zdobył bym serwisówkę i rozpoczął bym rozbiórke i dokładne sprawdzenie silnika, tłoka to bym od razu dla własnego spokoju wymienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie pozostaje zrzucic cylinder i obejrzec co i jak. Ale przedewszystkim zmierzyc kompresjie przed tym zabiegiem.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprzęgło, to też nie bardzo wiem co i jak, bo klamkę można wcisnąć, opór przy wciskaniu jest, dźwignia na silniku się porusza, a i tak nie wysprzęgla - będę musiał tam zaglądnąć. Macie jakieś sugestie?

 

rozumiem że próbowałeś kilkukrotnie i nadal nie wysprzęgla ?? czasami jak jest g****ny olej to tarcze sie sklejają i trzeba troche poszarpać przód tył żeby sie rozkleiły

 

Co rozumiesz przez 'niekoniecznie od razu konieczny jest remont'?

 

że niekoniecznie odrazu tłok do wymiany i szlif ....może być jakaś pierdoła w stylu że jest za słąbo przykręcona głowica i kompresja ucieka w kanał chłodzący, czy niema tej uszczelki w ogóle najpierw pomiar manometrem, bo może sie przypadkiem zdarzyć że jesteś postury pudziana i cr500 też byś ręka odpalił :D :D

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinien przyjść zamówiony wczoraj manometr i sprawa kompresji powinna się wyjaśnić.

 

Co do sprzęgła to pewnie właśnie posklejane tarcze. Moto stało spory czas a nie wiadomo co to w ogóle za olej w środku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...