Skocz do zawartości

Stosowanie świec COLORTUNE


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie trochę przereklamowana. Faktycznie można coś tam zobaczyć, przy przetłumaczonej instrukcji obsługi do czegoś dojść, ale jakość wykonania tragiczna. Końcówka świecy ledwo się trzyma, kabel zasilający ma przebicie, a to lusterko to w ogóle dziwne. Ja musiałem mój zestaw trochę stuningować :P Żeby nie było, kupiłem zupełnie nowy komplet.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trochę przereklamowana. Faktycznie można coś tam zobaczyć, przy przetłumaczonej instrukcji obsługi do czegoś dojść, ale jakość wykonania tragiczna. Końcówka świecy ledwo się trzyma, kabel zasilający ma przebicie, a to lusterko to w ogóle dziwne. Ja musiałem mój zestaw trochę stuningować :P Żeby nie było, kupiłem zupełnie nowy komplet.

 

Pozdrawiam

No właśnie tego się obawiałem... A możesz podrzucić linka jaką dokładnie masz tą świece? Dużo osób pisało żeby z dokręcaniem uważać. Co robiłeś przy swojej świecy żeby nadawała się jako tako do użytku ? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przepustnice są zsynchronizowane to skład mieszanki można próbować ustawić kamera termowizyjną :cool: :P

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W singlu to jeszcze pół biedy (crossówki itd) bo ustawisz wstępnie moto siadasz i długa, wracasz sprawdzasz kolor świecy (której odkręcenie zajmuje ci 10 sekund ) i wszystko wiesz. A odkręcanie świec w R4 co chwile i sprawdzanie ich koloru nie jest raczej ekonomicznym pomysłem. Co prawda wielu reguluje "mniej więcej" ale taka regulacja to nie regulacja... dobra koniec moich wywodów, czekam tym czasem na dalsze opinie na temat COLORTUNA :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli jakość średnio-marna... no ale cóż. A jak sprawdza się to w praktyce ? Osiągasz dobre rezultaty po regulacji gaźnika COLORTUNEM ? Bo gdzieś na forum FJR`a chyba chłopaki pisali że moto nigdy tak dobrze nie jezdziło jak po regulacji przy pomocy COLORTUNA. Napisz o swoich doświadczeniach bo jestem ciekaw. :rolleyes:

PS: A co do dokręcania to dokręcasz ją " na czucie" , momentem podanym w serwisówce czy sama swieca ma podana jakiś moment ? Bo gdzieś czytałem to chłopaki pisali że trzeba uważać przy dokręcaniu.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykanckim forum Seca II (ich wersja XJ) koles ustawial sklad na termometr taki pistoletowy, zdalny, wiec da sie taniej niz kamera ;) Kupilem okazyjnie od kolegi z innego forum, sam sie handlem tym nie zajmuje.

Oj tam , spamuje , może sie klient na usługe termowizyjną trafi :laugh:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumialem tylko jak po temperaturze ustawic sklad mieszanki. Bo to ze mierzac temperature jestem w stanie wyrownac zeby wszystkie garnki mialy tak samo to O.K. Ale jak po temperaturze rozpoznac, ze mieszanka jest ustawiona w punkt a nie ze na wszystkich jest za wysoko lub za nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na zasadzie uprzednio zdobytej wiedzy . Temperatura ... hmm , na logike to stechiometryczny skałd daje najwięcej temperatury , to może dla jałowych obrotów regulować tak aby uzyskać najwyższą temp ?.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje ze najwyzsza temperature daje jednak mieszanka uboga ;) Gosc ktory opisywal to ustawianie na pirometr robil korekty zarowno zbyt niskiej jak i wysokiej temperatury. A co do uprzednio zdobytej wiedzy, to jest to najblizsze chyba prawdy, tyle ze wplyw na to maja temperatura otoczenia, czy tez to czy chlodzisz kolektory podczas ustawiania wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokrecam z czuciem, jak zawsze ;) Generalnie zależy od dostępu i motocykla. W motocyklach nowych jak wszystko jest okej, świece wyglądają okej to nie używam w ogóle Colortune. Walczyłem kiedyś z takim banditem starym, który składany był z kilku :| i wtedy korzystałem z Colortune, wkręciłem ją w pierwszy cylinder i sprawdzałem kiedy będzie dobrze. Z upływem czasu, stwierdzam, że niektóre rzeczy można zrobić na podobnym poziomie na podstawie doświadczenia ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Powiedzcie mi czy swieca colortune podejdzie do CBR F3? Pytam poniewaz gdzies wyczytalem ze jest problem z tym poniewaz zwykla swieca ma na koncu stozek i colortune moze nie podejsc. Czy ustawialiscie mieszanke za pomoca tej swiecy? Nie chce wydac tyle kaski na marne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...