Skocz do zawartości

ttr600r-s


cyborg78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha ttr600, wersja bez rozrusznika elektrycznego, problem z uruchomieniem silnika. Motocykl znajomego, problemy ma odkad ja kupil. Sprawdzane bylo chyba wszystko po kilka razy byl z nia nawet w Ostrolece w Elserwisie bo modul dawal slaba iskre przy uruchamianiu, teraz juz iskra jest ok jednak sa problemy z uruchamianiem, glownie cieplego silnika. Zimna jeszcze pali jako-tako, chociaz czasem sa tez problemy, ale cieplego silnika nie sposob normalnie uruchomic. Pomaga wstrzykniecie benzyny przez otwor swiecy albo przez krociec ssacy (zaslepiona rurka). Gaznik regulowany wg serwisowki (stan paliwa, sruba skladu mieszanki, iglice), wymieniane wszystkie oringi itp.. Silnik generalnie w bdb stanie (jak caly motocykl zreszta), cisnienie ksiazkowe, luzy zaworowe ustawione, swieca wlasciwa (nie jedna zreszta) i ciagle to samo.. Jedyne co mi przychodzi do glowy to albo to ze nie umie jej uruchomic (podobno trzeba se nauczyc, ale zeby przez pol roku nie zalapal tego to trudno uwierzyc), albo jest cos nie tak z tym samoczynnym dekompresatorem. Czy tam jest jakas regulacja, ustawianie oprocz luzu pancerza linki? Tak juz sobie tlumacze ze moze dekompresator otwiera sie w momencie suwu ssania i po prostu tlok nie zasysa mieszanki..

Dodam jeszcze ze wczoraj robilem probe, podczas pracy silnika na chwilke przed zgaszeniem wyciagnalem ssanie tak zeby nieco "przylac" silnik, wtedy gasilem, no i pozniej zapalala bez problemu, ale pozniej po odczekaniu godziny juz nawet po takim gaszeniu nie odpalila normalnie tylko za 10 kopem..

Swieca po wykreceniu sucha jak pieprz a gaznik czyscilem osobiscie w sobote..

Moze jakis uzytkownik takiego motocykla da jakies rady praktyczne? Moze Piotr Dudek cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna przy odpalaniu POWOLI.. bez pośpiechu i głupiego kopania jak 2t… Iskra w TTR taka jest i już… Podstawa to dobrze ustawić tłok tak żeby za 1 razem odpaliła. jJk nie odpali za 2 3 …to już jest problem :biggrin: …najlepiej niech ktoś spróbuje odpalić co ma takie moto lub miał duże 4t z kopajką, jak odpali to wina właściciela…Sam tego doświadczyłem np. udawało mi się odpalić raz na tydzień :icon_mrgreen: (bo już miałem dosyć)… i już widziałem parę osób które sprzedawały z tego powodu moto… teraz jako doświadczony odpalam w klapkach :bigrazz: …

Tak jak mówiłem bez pośpiechu… moja procedura w TTR wygląda mniej więcej tak.

 

Zimne moto:

-odkręcamy kranik

- przekręcamy stacyjkę

-ssanie

- 3-5 kopów przy wyłączonym zapłonie

- ustawiamy tłok( delikatnie naciskamy na kopniak aż poczujemy opór, przełamujemy ten opór, ale staramy się zrobić to delikatnie żeby tłok, który zmierza teraz do DMP był jak najbliżej GMP)

-zapłon (przy kierownicy)

-jebudu i musi odpalić :crossy:

(oczywiście bezwzględnie nie ruszamy manetki gazu :icon_mrgreen: !!!, chyba ze gości stopy dawno nie było obite)

 

Ciepła:

- Ja nie przekopuje nie ruszam gazu

- ustawiam tłok i od razu odpalam

-Nie odpaliło a to już 6..8...9....60 :icon_razz: kopnięcie…. Zakręcam kranik przechylam moto ścieka paliwo z gaźnika przekopuje parę razy… odkręcam kranik jeden przekop, zapłon, ustawienie tłoka kop działa…

 

Jak ktoś kopie na umór i ma pecha to może tak cały dzien a TTR nawet nie kichnie :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dokladny opis jak ja uruchamiac, bedac u znajomego poprobuje jeszcze, ale smiem przypuszczac ze nie tylko sposob uruchamiania jest problemem a jest cos jeszcze, moze wlasnie cos z tym odpreznikiem.. Ostatnio ja rowniez myslalem ze on nie umie jej kopnac i sam probowalem dosc dlugo (naprawiam motocykle, rowniez zabytkowe wiec wiem jak sie uruchamia singla z kopa), ale niestety nie udalo mi sie rowniez.. Bede jeszcze weszyl, jak na cos wpadne to napisze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...