Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja miałem River 500 i byłem bardzo zadowolony. Zrobiłem nią ok 18.000 km bez większych problemów, więc w sumie nie mam wiele do powiedzenia na temat awaryjności itp. Moto fajne, wygodne, dobrze się prowadzi, sztywne w zakrętach.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystkim przeszłym, przyszłym i obecnym posiadaczom, miłośnikom tego modelu dedykuję ten temat i zapraszam do dyskusji!

 

 

Stanowczo odradzam!!! Chyba, ze ktos jest na punkcie wloszczyzny takim samym wariatem jak ja. Posiadam od dwoch lat W 16 Militare z takim samym silnikiem Rotaxa. Przegladajac Allegro zauwazylem, ze prawie wszystkie wystawiane tam motorki maja uszkodzony rozrusznik. Naprawa tego ustrojstwa opiewa na niebagatelna kwote, po prostu szok! Sam rozrusznik to 1200pln, do tego sprzeglo jednokierunkowe, jakies kola zebate etc. Do naprawy zamowilem nowe Mitasy, wymiane oleju itp i koszt calosci to ponad 3500pln. Zapomnialem wczesniej nadmienic, ze ta przypadlosc z rozrusznikiem mnie tez sie przytrafila. Mozna wprawdzie odpalac noznie, ale sqrwiel niesamowicie kopie, malo nogi nie zlamie. Poniewaz moto stoi na warsztacie 1,5 miecha, slonce wali w czache i czlowiek glupieje bez smigania postanowilem kupic nastepna Cagive, tym razem wybor padl na Navigatora z serduchem od Suzi DL 1000. To jest dowod na moj kompletny idiotyzm o czym napisalem w 1 zdaniu. Musze chyba sie udac do jakiegos specjalisty od chorob niesomatycznych. Majac powyzsze na uwadze mlody kolego lepiej zrobisz kupujac jakas XL, DR, XT lub KLR.Poniewaz jest to moj pierwszy post na tut. Forum wiec witam serdecznie wszystkich uzytkownikow, a ADM informuje, ze jestem 20 lat starszy niz podalem na formularzu zgloszeniowym, poniewaz 3 krotnie wpisujac prawdziwa date nie moglem sie zarejestrowac. Dopiero po odmlodnieniu wszystko zadzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navigator to świetny motocykl.Miałem takiego rocznik 2001 koła szprychowe.

Motocykl z dobrymi zawieszeniami,fajny do dalekiej turystyki jak i poszalenia na miescie.Lżejszy od DL i Viadra.

Mój miał przejechane przeszło 60000km i nie było z nim zadnych problemów.No i ten silnik od TL 1000 dostraczał niezłych wrazeń:)

Po Navigatorze zadne turystyczne enduro typu Africa,Transalp,XTZ 750 nie jedzie :(

Edytowane przez mx-wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo czytac, ze ujezdzales navigatora, mnie tez spasowal i przysparza wiele radosci choc faworytem byl caponord ale ze wzgl. na kase przepadl bo chcialem sobie zostawic w16 w wyjatkowej wojskowej wersji mam pewien problem i bylbym wdzieczny za odpowiedz otoz przy zmianie obciazenia troche szarpie przy lancuchu czy to wina zestawu napedowego czy amortyzatora gumowego przy piascie o ile taki jest czy tez ten typ tak ma i starac sie z tym zyc? na innych forach podaja, ze mozna zastosowac wieksza zebatke w tylnym kole, wtedy moc przekazywana jest bardziej lagodnie ale nie wiem czy cos by to dalo bo przy przymknieciu gazu [czyli w druga strone] tez szarpie; musze sie z tym wziac za bary moze cos wymysle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...

Zazwyczaj to nie kwestia rozruchaja tylko sprzęgiełka i jego bieżnii . Do Rotaxa V990 dałem cos koło 170EUR za nowiutkie bieżnie z wysyłką (u greka motopissaris - troche sie pierdolił z tym zamówieniem , ze 3 tygodnie ) a samo sprzęgiełko przypasowało IDEALNIE z FZ1 2005 (prawie wszystkie starsze litry Yamahy po 2001 też- patrzec po nr. kat. ) za 50zł . Klamoty mozna dorwać też w niemieckim sklepie online , nie pamiętam nazwy .Do Riverki pewno podobnie wyjdzie.

 

Wiosną był jeden taki co mu pomagałem remont online zrobic ale chyba poległ (stawiam na uwalony moduł).

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

siema wiec odkopuje temat bo mam maly problem. cagiva stanela. wiec tak nie bylo iskry wymienilem modul. iskra jest lipowata ale jest. zmienilem 3 cewki napewno sprawne tez moto nie pali (tzn juz prawie zalapuje ale cos ja boli) magneto ok sprezanie tez luzy ustawione pod serwisowke paliwo okej klin tez okej. teraz zostaja 2 opcje

A moduł ktory ktos mi przyslał uszkodzony

B zle ustawiony rozrząd.

Co do rozrzadu punkt A na magnecie pokrywa sie z gmp i krzywkami w doł (kropki na zebatce rozradu rowno z plaszczyzna glowicy) sa jeszcze punkty Ti B .

A moduł moze byc uszkodzony ?daje iskre lipna ale daje .Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na lampie gdzie jest iskra i czy pokrywa się z tym co w manualu .Nie wiem czy wszystkie lampy tak mają ale niektóre nie błysną jeśli iskra nie przeskoczy , samo pojawienie się WN nie wystarczy - to może dać odpowiedź czy iskra jest również wewnątrz cylindra przy wysokim ciśnieniu . Jeśli to ma zapłon wysokonapięciowy to trzeba też zmierzyć cewkę zasilającą czy daje odpowiednio wysokie napięcie (zazwyczaj kilkadziesiąt V , może być nawet powyżej 100 w trakcie pracy ale sprawdź w serwisówce ! ) i ewentualnie do próby zasilić moduł z zewnątrz .

No i w międzyczasie mogłeś uwalić świecę - wyczyścić , wypalić i wypróbowac , ew wymienić .

Jesli układ wypustów na to pozwala to teoretycznie można popróbowac z modułem z chinola ale tylko awaryjnie .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewości - mówiłem o cewce zasilającej moduł (na uzwojeniu alternatora) , no chyba że to moto ma zasilanie modułu z akumulatora .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest z Magenta pomylilem sie z ac\dc.stawiam na modul ale ciezko jest dostac sprawny. Ale tak czy owak cchem wykluczycc rozrzad wiec do posiadaczy river canyon i w16 na jakim znaku ustawialiscie rorzad z góry dzieki

Edytowane przez bartekdgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...