Skocz do zawartości

Coś w rodzaju transalp, dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam motocykla w rodzaju Hondy transalp - turystyczne enduro. Zależałoby mi jednak z uwagi na moje niewielkie gabaryty, aby tego typu motocykl był lżejszy/mniejszy/ i może być również nieco słabszy... czy jest coś takiego na rynku??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając turystycznego enduro dla siebie zwracałem uwagę na BMW F650GS. Wydawał się dla mnie zbyt mały (95kg, 185cm). Może dla Ciebie będzie akurat? Opinie ma niezłe.

 

Ja w końcu kupiłem Transalpa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając turystycznego enduro dla siebie zwracałem uwagę na BMW F650GS. Wydawał się dla mnie zbyt mały (95kg, 185cm). Może dla Ciebie będzie akurat? Opinie ma niezłe.

 

Ja w końcu kupiłem Transalpa ;)

 

I jak ci się jeździ trampkiem?

 

Też zastanawiam się nad TA, ale martwi mnie, że może być dokuczliwy brak śmocy.... :icon_rolleyes:

 

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ci się jeździ trampkiem?

 

Też zastanawiam się nad TA, ale martwi mnie, że może być dokuczliwy brak śmocy.... :icon_rolleyes:

 

Dla mnie to pierwsze moto (nie licząc przygody z wską parę ładnych lat temu), więc jestem zachwycony ;) Jeśli chodzi o moc - ciężko mi powiedzieć, ponieważ nie miałem okazji jeździć na razie z plecaczkiem i/lub większym bagażem. Do samotnej jazdy spokojnie starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie transalp przeraża - boję się że nie podniosę maszyny po ewentualnej wywrotce (170cm,54 kg). Faktycznie podane przez Jeszue modele wyglądają nico przystępniej.

 

Może ktoś mógłby rzecz parę słów porównując dominator, freewind, slr oraz ciągle rozważanego transalp 600 z 1999.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem bo nie jeździłem ale jak rozważasz Dominatora to jest jeszcze wersja 500. Wygląda fajnie, powinien mieć siodło niżej i waga też powinna być niższa. Problem tylko z dostepnością. Ostatnio widziałem jedną w Bielsku. Bardzo sensowne pieniążki za ładny motocykl.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem bo nie jeździłem ale jak rozważasz Dominatora to jest jeszcze wersja 500. Wygląda fajnie, powinien mieć siodło niżej i waga też powinna być niższa.

od 650 rózni sie tylko cylindrem, tłokiem i korbą wiec waha będzie max 2kg mniejsza...a za to moze byc problem z dostepnoscią czesci

 

ja radze kupic dominatora 650 albo suzuki dr 650 rs, mocy pod dostatkiem dla początkującego, nie są tak ciezkie jak transalp, pojadą po błocie i po asfalcie, a gdy trochę się podszkolisz w terenowej jezdzie to mozesz nawet próbowac sił w lasach i na piachu, natomiast transalp będzie dobrze sipisywał sie tylko na drogach

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1795103

http://allegro.pl/item1032067717_suzuki_dr...96_idealny.html

z tym, ze ja bym wolał hondę :)

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...