Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mogę polecić Warsztat Adama Wujakowskiego, ul Ordona 2A 01-237 Warszawa, 784 566 161

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, jestem nowy na forum. Jestem posiadaczem Venturki od lekko ponad roku i mam mały problem, mianowicie po odpaleniu jest wszystko okej ale jak już się rozgrzeje to na biegu jałowym od skrzyni biegów występuje stukanie, a po wciśnięciu sprzęgła ustępuje, w czasie jazdy nic się nie dzieje chodzi jak nowe. Co to może być i jak to ogarnąć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Kochani! Nie było mnie na forum 4 lata! Ale fajnie Was czytać! Nareszcie wytoczyłem Ventkę z garażu i po przygotowaniu do sezonu zacząłkem śmigać. Ale super uczucie! Witaj Seba44. Opisz dokładnie to stukanie np. metaliczne, głuche, ile stuknięć na minutę, czy jest jednostajne i czy ustępuje jak lekko przechylasz moto. Napisz kiedy (czy) robiłeś sprzęgło, kiedy zmieniałeś olej silnikowy i na jakim oleju jeździsz. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i oczywiście naszych kolegów moderatorów którzy dbają aby to wspaniałe forum zawsze działało i służyło motocyklistom w potrzebie

Jeszcze jedno pytanie ode mnie moi drodzy. Troche się wstydzę bo pytanie jest banalne i chyba było już przerabiane .... jak wymienić płyn chłodzący w Venturze? Jeszcze tego nie robiłem a zamierzam to uczynić w przyszłym tygodniu. Interesują mnie wszystkie czynności po kolei. Płyn już stoi w garażu i czeka. Pozdrawiam gorąco 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Podczas dzisiejszej przejażdżki zauważyłem w mojej Venturce zapalającą się pomarańczową kontrolkę silnika a po zmianie położenia manetki gaśnie 😞 czy miał już ktoś taki przypadek i co mogło by być tego przyczyną ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bodi. Nie słyszałem o przypadku który opisałeś ale popytam znawców tematu. Opisz dokładnie przy jakich czynnościach zapala Ci się ta kontrolka tj. podczas jazdy, stojąc na wolnych obrotach, czy przy dodawaniu gazu na manetce czy przy ujmowaniu gazu na manetce. Będą mnie o to pytać. Ewidentnie widać, że Ventka chwilowo odczytuje błąd który ciekawie zanika przy zmianie ustawienia manetki. Jeżeli kontrolka gaśnie przy dodawaniu gazu może to oznaczać chwilowy brak sprężania, ale to tylko moje domysły. Popytam znawców tematu jak opiszesz mi więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 23:45, forrest2000 napisał:

Witaj Bodi. Nie słyszałem o przypadku który opisałeś ale popytam znawców tematu. Opisz dokładnie przy jakich czynnościach zapala Ci się ta kontrolka tj. podczas jazdy, stojąc na wolnych obrotach, czy przy dodawaniu gazu na manetce czy przy ujmowaniu gazu na manetce. Będą mnie o to pytać. Ewidentnie widać, że Ventka chwilowo odczytuje błąd który ciekawie zanika przy zmianie ustawienia manetki. Jeżeli kontrolka gaśnie przy dodawaniu gazu może to oznaczać chwilowy brak sprężania, ale to tylko moje domysły. Popytam znawców tematu jak opiszesz mi więcej szczegółów.

Witam i dziękuję za zainteresowanie.
Kontrolka nie zawsze się zapala dziś przejechałem kilkadziesiąt kilometrów i nic a ostatnio się zapaliła podczas spokojnej jazdy na prostym odcinku przy prędkości około 100 km/h i świeciła do chwili  jak dodałem troszkę gazu od razu zgasła. Dziś specjalnie podjechałem dotankować jakieś 16km i nic a dotankowałem teraz benzynkę 98 oktan bo zawsze lałem 95 wiedząc że w Stanach nawet na takich nie jeżdżą. Chciałem nawet nagrać to zjawisko miałem przygotowaną komórkę ale nic takiego się nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe zjawisko. Zapytam mojego guru co o tym sądzi. Co do paliwa to od lat jeżdżę tylko na 98. Moto bardzo płynnie się zbiera. Gdy zalałem 95 to sporadycznie strzelało mi z wydechów i czułem że moto jest słabsze. Prawdopodobnie poprzedni właściciel z USA ustawił Ventkę na to paliwo. Dam znać co ustaliłem w sprawie kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forest, fajnie że ktoś odpisał, przepraszam, że tak długo byłem nieobecny ale nie miałem już nadziei że ktoś odpisze. Stuka jednostajnie oraz po lekkim dodaniu gazu stuk się robi głośniejszy, a po jeszcze większym dodaniu gazu już nic nie ma. Bez względu na pozycję motocykla jest tak samo. Głównie na luzie tak chodzi, a po wbiciu biegu wszystko ustaje, olej zmieniałem w zeszłym sezonie i właśnie teraz też będę zmieniał olej na motula 5100 10W40 i filtr oleju kn. A sprzęgła nie robiłem i wydaje mi się, że przyczyną może być albo kosz sprzęgłowy albo sprężyny bo po wbiciu biegu hałas ustępuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...