Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dawno mnie tu nie było, bo różne sprawy utrudniały, a to nie było czasu a to internetu a to coś innego. Tak pozwolę sobie tylko dorzucić swoje 3 grosze do tematu o braku spotykanych Venturek na drogach - musicie mieć strasznego pecha do tego, bo ja wczoraj spotkałem aż 2 robiąc zaledwie 200 km :) Nie mówię już o tym, że na każdym zlocie, jaki odwiedzam (może nie jest tych zlotów jakoś szaleńczo dużo) to od pewnego czasu zawsze znajdzie się druga, trzecia a czasem nawet piąta Ventura.

 

PS. Będąc w Budapeszcie dwa tygodnie temu, też spotkałem jegomościa na Venturze i do tego widziałem go 2 razy! (sam niestety zmuszony byłem poruszać się komunikacją miejską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblatałem cały wschód. Wyprawę zakończyłem na zlocie w Konopnicy. Gnój jak ch..... Wstałem w niedzielę i zobaczyłem ślad jak po ławkowcu na owiewce. Okazało się, że jako fajny tapczan to się siedziało. Każdy pryskał się Brosem na komary, a mi wypaliło owiewkę.

Pojechałem do gościa, który robił mi lampy w aucie i za 40 min. i 50 zł, to tak wyprowadził szybę, że wygląda jak nówka. Może ma ktoś na to patent? Wiadomo, że to można robić raz na jakiś czas, ale kila moto i zrzutka na akcesoria i mamy swoje.

Lwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że na spolerowanie szyby, którą Mu popsuli – a dokładniej, na zrzutkę i kupno maszynki do takich operacji specjalnych ;) Chyba, że maszynę (wtryskarkę czy coś) do produkcji elementów plastikowych ;)
Pozdrawiam!
Lewa w górę!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi czy ktoś może miał z takimi akcesoriami do czynienia. Myślałem, że można kupić taki zestaw i polerkę robić samemu? Tak czy inaczej po dzisiejszym myciu z much to szyba wygląda gorzej niż dałem wcześniej do polerki.

 

Morał taki, że szkłem dupy nie wytrzemy. Z szyby została wytarta powłoka, która odpowiada za dobry połysk i teraz tylko można ją wyrzucić.

To taka moja teoria. Temat zamykam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając szybę dobrej firmy niema co się brać za polerkę , gdyż zostanie starta zewnętrza warstwa utwardzonej powierzchni , nawet przy pojedynczych rysach jest to niewskazane ( wychodzą jasne plamy , itp ) należy szybę czyścić jak ..Okulary :)

 

natomiast jak się ma szybę z jednorodnego "plastiku" można delikatnie spróbować ale efekt też jest "dyskusyjny" ,

 

jestem taka mądrala bo z autopsji to przerabiałem na szybie , którą i tak miałem wyrzucić , właśnie ze względu na porysowania i wychodzenie plam na niej ,polerowałem rożnymi pastami i filcami o roznym nacisku itp . a może poprostu niekumaty jestem :) , docinałem starą szybę do odpowiedniej wysokości, aby podczas jazdy patrzeć nad szybą a wiatr wiał ponad kaskiem , by nową już na wymiar dociąć .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam z własnego doświadczenia że bywają również szyby ze specjalną, utwardzoną powłoką antyrefleksyjną. Normalnie jej nie widać, dopóki się jej nie porysuje lub nie zmatowi przypadkowo jakimś wynalazkiem do polerowania szyb. Zrobiłem tak z nieświadomości na oryginalnej szybie w moim pierwszym moto - Dragstarze. Nie dość ze powłoka zrobiła się matowa, to po kilku tygodniach mogłem ją po kawałku odskubwać myjką ciśnieniową.

Od tamtej pory do szyby podchodzę tylko z miękką sciereczką i czystą wodą :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnej szyby niema co polerować ponieważ ma taką ochronną warstwę.

Polerowanie tą warstwę usuwa i staje się bardzo podatna na zarysowania.

Nawet usuwanie zaschniętych owadów doprowadzi ją do gorszego stanu niż

przed polerką.

Taką przepolerowaną szybę trzeba zabezpieczyć lakierem bezbarwnym do

plastików takim samym jak się maluje zderzaki. Najlepiej jakby to zrobił lakiernik

bo lakiery w sprayu się nie nadają, są mało trwałe. Po położeniu lakieru bezbarwnego

można jeszcze raz przepolerować, efekt będzie doskonały i długotrwały.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię swoją wysoką szybę, ale w piękną pogodę, jak tylko pada, to szlak mnie trafia…
Nic nie widać – szczególnie przez dwie szyby.
Jak otworzę szybę w kasku, to oczy mam pełne wody.
Muszę na spokojnie skrócić swoją szybę i tyle…
Ja polerkę mam, pastę można kupić, ale jednak polecam na poprzestaniu przy lakierach samochodowych i w ostateczności szybach (szklanych), a z plastikami dać sobie spokój, nie ważne czy to szyba, szybka, czy lampa – sprawdziłem na własnej skórze. Dodam, że nie ważne czy robi się to samemu, czy u „profesjonalisty”.
Lampy można jeszcze ratować, ale:
1. dobrze umyć - oczyścić,
2. przytrzeć drobnoziarnistym papierem ściernym – kasując rysy, wyrównując powierzchnię,
3. delikatnie wypolerować – uważając na to, aby nie przypalić (stopić) powierzchni,
4. polakierować bezbarwnym lakierem do plastików (spotkałem się z lakierowaniem bez polerowania).
Czynność co jakiś czas i tak trzeba powtarzać.
Reasumując, zabieg dobry na handel, a nie dla siebie, podobnie jak z kredkami do lakieru i tego typu środkami…

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam lakierowania bezbarwnym lakierem, próbowałem na starej szybie i zrobiła się matowa.
Też próbowałem polerować, pastą jakąś ultra-super-hiper z motoakcesoriów za 6 dych, g...no dało.

Mój jedyny sposób na nierysowanie szyby to mycie myjką ciśnieniową bez żadnych szmatek. Mam nieoryginalną szybę z MGG i przy takim postępowaniu nie ma nowych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venturki z południa w dniach 30.08 - 01.09 będę w Wiśle na SHADOWISKU jakby ktoś był chętny do odwiedzenia, poznania i pogadania zapraszam

kontakt tel. w klubowej pomocy Dyziowej

Poprawka, nie będę, tylko będziemy ;)

Pozdrawiam!

Dyzio

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany troszkę mi sie zmieniły miał być wypad na północ ale ....................... tylko krowa nie zmienia zdania:) 1-09 wyjeżdzam i wracam 15- 09 Czechy Słowacja Wegry Rumunia Bułgaria Turcja( dookoła morza Marmara) Grecja Macedonia Albania Montenrgro i przez Bośnie Do Plitwickich jezior i do domku :) 5600 do 6000 km

Jak wróce to zapodam jakieś foty.

Tym razem jest nas cała banda bo az 7 moto. Wg mnie trochę dużo - optimum to 3-4 moto

Do Wisły raczej nie pojadę, a fajnie byłoby pogadać w zacnym gronie.

Pozdrawiam wszystkie Ventki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...