Skocz do zawartości

YAMAHA YZF R6 vs SUZUKI GSX-R 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuja mnie opinie na temat jaki motocykl wybrac roczniki to 2006-2007.Mam 196cm wzrostu i szukam motocykla który w tygodniu będzie mi służył na dojazdy do pracy a w weekend jako zabawka.Czekam na opinie,Pozdrawiam.

 

Z tych dwóch które wymieniłeś i do zastosowań o których piszesz to zdecydowanie lepiej wziać tego gsx-r 600 a jaszcze lepiej 750. R-6 nie zyje poniżej 10 tys obrotów.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, na wstępie chciałem się przedstawić :icon_biggrin: Na imie mam Daniel i mam 21 lat. Na motocyklach jeżdzę od 6 lat. Poprzednie moto to były mniejsze pojemności bo najpierw simson 2 lata a potem dwie Aprilie RS 125 z różnych lat na których przejeździłem ok. 14 000 km. Do tego przy okazji latałem znajomych 600tkami 900tkami ale to tylko krótkie przejażdzki więc mniejsza z tym :wink:

 

No ale do rzeczy, w końcu nazbierałem kupę kasy (jak dla mnie) i na następny sezon zamierzam kupić typowego ściga 600. Do wydania będę miał 17k albo 20k. TO dokładnie jeszcze się zobaczy.

 

Zastanawiam się nad Yamahą R6 2003-2005 (najbardziej podoba mi się wersja RAVEN BLACK) i nad Suzuki GSX-Rem 600 z lat 2004-2005 lub jak będe miał 20k to z lat 2006-2008 bodajże.

 

Sporo znajomych mówi żebym kupował odrazu gsxra 750 k4 bo 600 szybko mi sie znudzi a ten starczy mi na długo dlatego też to biorę pod uwagę ale z tego co czytałem tu na forum i nie tylko to niezły potwór :icon_evil:

 

 

No więc co waszym zdaniem będzie sprawiało większą frajdę z jazdy i będzie niezawodne? Bo przecież w tych wersjach r6 już nie ma problemów ze skrzynią. A chciałbym w końcu jeździć a nie siedzieć i dłubać w garażu większość sezonu tak jak to było z poprzednimi motórami :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyników tego porównania wynika że na tor r6 a na ulice gsxra. Co wy byście kupili jakbyście mieli 17k albo 20k? Gixxa czy R6tke? ;)

Bierz to co ci się bardziej podobna ewentualnie to co znajdziesz w dobrym stanie za rozsądne pieniądze. Jak chcesz się koniecznie sprecyzować to poszukaj w okolicy kogoś kto ma coś takiego i da ci się przejechać, następnie sam zdecyduj czym się lepiej jeździ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary obydwa sprzęty kipią od bajerów i mocy. Czerpać z tego będziesz i tak w jakimś tam ułamku. Awaryjność? Na to nie patrz, bo to już żywe i świeże sprzęty, które jeśli sie psują, to w podobnym stopniu. Jedyne co powinno zadecydować o Twoim wyborze, to to jak sie na każdym z nich czujesz i który Ci sie bardziej podoba. Nikt tu za Ciebie decyzji nie podejmie ;)

 

PS. Ja wybrałem gixxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym kawe 636 pod uwagę ze względu że jest wszędzie zachwalana pod niebiosa ale niestety nie biorę z jednego względu - w ogóle mi się nie podoba :icon_biggrin:

 

Dzień w dzień oglądam te dwa modele na aukcjach itp i ciągle mnie to męczy. Chyba nie przestanie dopóki nie przejade się jednym i drugim. Wtedy będę pewien co brać :buttrock:

Gorzej że w okolicy nie znam nikogo kto ma r6 2003-2005 albo gixxa od 2004 :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do R6 , R1 dwoch kolesi ma takie sprzety z okolic 2008 roku. W R6 poszla panewka mimo stanu oleju i jego jakosci - podczas lekkiej przygazowki na cieplym silniku , w R1 wczoraj korba powedziala "dzien dobry" swiatu , robiac ladny otworek w karterze :) , podczas jazdy na autostardzie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...