Skocz do zawartości

Czy ktoś orientuje się w sprawie Sherco?


Rekomendowane odpowiedzi

A propos HUSABERG'a - Mity o nim nie wzięły się z nikąd, zanim go przejął KTM to był sprzęt eksperymentalny na metodzie prób i błędów. Tych drugich mogło być więcej Teraz to już firma nauczona, z przybraną matką KTM i radzą sobie Teraz to już bzdury sieją Ci którzy nic nie wiedzą, mają sprzęt z lat '90.

Do końca tak nie było. Husaberg powstał jako owoc awantury inżynierów Husqvarny z zarządem firmy. Odeszli, założyli osobna firmę, i tak sie działo że silniki Husabergów są piekielnie podobne do silników Husqvarny.

Niedawno oglądałem kolegi Husaberga 450, jednego z ostatnich z normalnym, nie podgietym cylindrem. Patrzę-mówię-toż to Husqa! A że silniki Husqvarny od końca lat 70 do końca lat 90 w dwusówie i czterosuwie miały prawie że identyczne kartery, sprzęgła, skrzynie biegów to i od razu zauwazyłem podobieństwa silnika tego Husaberga do mojej Husqi CR 250 z roku...1982 :biggrin: Obstawiam że wszedłby w ramę husqi :)

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

ale bardziej byłbym wdzięczny za jakieś info odnośnie Sherco Enduro 4.5i

z góry dzięki...

 

Podstawowe infromacje

Model: Sherco 4.5i Enduro

Rok: 2005

Kategoria: Enduro / offroad

Silnik oraz przeniesienie napędu

Pojemność: 448.6 ccm

Typ silnika: Single cylinder

Suwy: 4

Wymiary cylindra: 94.5 x 64.0 mm (3.7 x 2.5 inches

Zawory na cylinder: 4

Zasilanie: Injection

Ukł. chłodząc: Liquid

Skrzynia biegów: 6

Przeniesienie napędu: Chain

Waga: 109.0 kg (240.3 pounds) kg

Wysokość siedzenia: 920 mm (36.2 inches) If adjustable, lowest setting. mm

Prześwit: 350 mm (13.8 inches) mm

Rostaw osi: 1,485 mm (58.5 inches) mm

Zawieszenie przód: 46 Paioli/Kayaba telescopic fork

Skok przedniego zawieszenia: 295 mm (11.6 inches) mm

Zawieszenie tył: Progressive system with single P

Skok zawieszenia tył: 310 mm (12.2 inches) mm

 

a no i z ciekawostek są 2 mapy na silnik, na góry i na drogę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to na bazie jakiego silnika KTMa jest Twoje Sherco? RFSa z wtryskiem?? :eek:

dokladnie tak sherco i beta maja silniki rfs (wersje exc) z wtryskiem zamiast gaznika. moto daje rade o czym moze swiadczyc np zwyciestro w romaniacs chyba 2009 z tego co pamietam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówicie - części silnika takie same jak w KTM EXC

Myślę że w sumie tylko z tego powodu wziąłem ten moto, - porządne serce!!

Trochę był zaniedbany - widziałem że będę musiał wymienić łańcuch, zębatki tarcze itp, ale silniczek chodził super i głównie chodziło mi żeby nie robić jakiegoś większego remontu silnika!!

Moto już czeka na jazdę ,,,

 

Cały czas poszukiwani użytkownicy !! Razem raźniej w razie problemów z moto!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki dzięki na pewno nie wymiękne!!

\

jaki olej do tego typu silnika byście polecili? Pytam bo widzę że są różne opinie na temat olejów tak samo jak są różne opinie na temat smarów do łańcucha.....

 

 

Każdy 10w40 syntetyk przeznaczony do motocykli wyczynowych z mokrym sprzęgłem. Czyli np. Putoline 4+ offroad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

smarowidło do łańcucha jakie zakupiłem to spray do enduro niemieckiej firmy LIQUI MOLY za 36 zł na allegro.

Olej jaki wlałem to Castrol Power Racing 4T 10W50

 

a to kilka ciekawostek na jakie się ostatnio natknąłem

 

Sherco swoje enduro 450-tkę zaczęło produkować w 2004 roku (triale od 1998).

System wtrysku jaki tu jest to Magneti Mirelli, który jest bardzo powszechny w europejskich ścigaczach, wtryski te montowane są również w motocyklach marki Ducati.

 

zawieszenie Paioli/Kayaba (podobno dobre!!)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...