Skocz do zawartości

MZ TROPHY


kanak098
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie

Potrzebuje paru rad odnośnie mz trophy:)

Mianowicie mam problem z obszyciem siedzeń...co zrobić kupić skaj i obszyć?? Aby kupić gumy oryginalne nie ma szans...

Kolejny problem to, jaką byście mi farbę zaproponowali aby wymalować bak oraz obudowe lampy (dodatkowo jeszcze koło chce pomalować też właśnie tą farbą... "ranty" już wypolerowane i chodzi aby środek i szprychy pomalować)

 

Na razie mam tyle pytań:)

Gdyby ktoś posiadał jakieś części do mz trophy to pw...szukam m.in ramki reflektora, amortyzatory(raczej nowe z allegro pewnie kupie), oraz wydech i kolanko (także nowe)...potrzebuje jeszcze paru pierdół typu nakrętki trzymające obudowy boczne(te takie białe) itd...

 

Za wszystkie porady z góry dzięki :notworthy:

 

Ps planuje ją jakoś zarejestrować...gdyby ktoś miał jakieś rady to też proszę o napisanie(czytałem tematy odnośnie rejestracji, jednak mi chodzi bardziej który sposób jest lepiej wybrać aby było w miarę tanio i szybko :) )

 

Pozdrawiam

kanak98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ja polecam sciagnac ze starego oryginalnego lakieru.Jak jeszcze możesz.

 

Pokrowce ja bym dal jakiejs firmie co sie zajmuje obszywaniem.

 

A felg ja bym nie malowal, dziwnie to bedzie jakos wygladac. Wole oryginalne malowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felg nie maluj bo zepsujesz caloksztalt. Co do siedzen to rozumiem ze masz tzw sercowe. Jedyne rozsadne wyjscie to dac do tapicera i obszyc np skają. Co prawda te oryginalne gumowe pokrowce czasami pojawiaja sie na allegro (fabrycznie nowe) ale ceny typu 500 za sztuke mysle ze z miejsca odstraszaja :icon_mrgreen:

Co do koloru to ja niestety mialem trophy przemalowana na czarno wiec o "zdjeciu" oryginalnego lakieru nie bylo mowy to poprostu wzielem w mieszalni akrylowa kosc sloniowa i wyglada pieknie :)

Edytowane przez emil1005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm co do felg to nie dało się ....dziwnie może nie będzie wyglądało:)

z siedzeniami właśnie tak zrobię :)

dzięki za rady:)

 

a gdyby ktoś miał jakieś części to prosze o pw:)

pzdr

 

ps jeszcze jedno ...musze silnik rozebrać aby wyciągnąć wał ,ponieważ niestety ale klin został "urwany" i jest jego połowa w gnieździe...czy wyciągnie mi go jakiś fachowiec od wałów?? wolał bym nie wymieniać wału ponieważ był zregenerowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps jeszcze jedno ...musze silnik rozebrać aby wyciągnąć wał ,ponieważ niestety ale klin został "urwany" i jest jego połowa w gnieździe...czy wyciągnie mi go jakiś fachowiec od wałów?? wolał bym nie wymieniać wału ponieważ był zregenerowany :)

 

A po h... chcesz wał wyciągać? Bierzesz cienki wkrętak typu ślusarskiego (to taki, który ma przy rączce metalową powierzchnię do uderzania młotkiem, np. http://www.jobiprofi.cz/data/catalogue/product/PHY070.jpg ) i delikatnie wydłubujesz z gniazda pozostałość wpustu. Jak trzeba to wkrętak szlifujesz na szerokość gniazda tak, by nie poniszczyć czopa wału. Ale jeśli ścina ci wpusty, to nie są ze sobą spasowane stożki, trzeba je dotrzeć pastą zaworową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Tak jak HD wyżej pisze. Nie trzeba wału wyciągać. Trzeba mieć tylko odpowiednie narzędzie i dużo cierpliwości. :biggrin: Dotrzyj później stożki bo będzie dalej ścinać kliny.

 

 

A ja mogę Ci pomóc tylko tyle że się podzielę serwisówką w pliku .pdf. Tylko podaj jaki to rocznik i model jest bo Trophy nic mi nie mówi.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To zażyj ten link, wrzuciłem kilka sztuk:

http://rapidshare.com/files/343749616/Manual_MZ_ES.rar.html

 

ES 175/250 1969

ES 1275/250 1973

ES 175/250 Schemat instalacji

ES 250 1970

ES 250 1972

ETS 250 Trophy Sport Katalog Części

ETS 250 Trophy Sport Manual

i jeszcze jakieś dwa roczniki ES 175/250

 

 

 

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi:)

dzięki również za serwisówkę...miałem jakąś ale ta też się przyda:)

w razie jakiś wątpliwości będe pisał:)

ps koła zostały już pomalowane:) efekt..nawet nawet chociaż spodziewałem się czegoś więcej:)

pozdrawiam

kanak098

 

ps2 jakiś błąd wyskoczył do ściągnięcia tej serwisówki...:)

Edytowane przez kanak098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś błąd download`u bo servery RS są chyba przeciążone, tak mi to wygląda z opisu. Jak nie będzie śmigał to wrzucę gdzieś indziej jak tylko uporam się z wiecznie umierającym kompem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki może mam na sklepie. :biggrin: Prowadzimy sklep właśnie z częściami do takich wynalazków. W poniedziałek zobaczę czy są, jaki rozmiar? Tam chyba 16 był co? Napisz PW jak jesteś zainteresowany.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...