Skocz do zawartości

Rysunek techniczny wału korbowego


mundy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :flesje:

 

Spr, jak w temaice.Potrzebuje łasnie rysunek techniczny tego elementu silnika. Jeden i drugi ,jak macie który kolwiek , to podajcie.:) ..

 

Jest szansa wykonac taki wał ->do rysunku sie niemoge dokopać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy...ale po co dorabiać wał do WSK125? Nie lepiej kupić nowy w sklepie?

 

Rysunki są w książkach naprawy od WSK, zaraz poszukam i wrzucę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma w której pracuję specjalizuje się w produkcji wałów więc nie będzie problemu z wykonaniem, a nawet produkowała kiedyś piękne polskie motocykle "MOJ".

 

Zdaje sobie sprawę że ciężko o takie dokumenty, ale może się uda:)

Za wszelkie informacje serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz możliwości to spoczko. Chociaż zamiast wałów WSK 125 polecałbym wziąć się za produkcje wałów do SHL M11 z silnika S-32. Wały do WSK są ogólnodostępne w sklepach, natomiast do SHL nie ma wcale i chyba nikt ich nie produkuje, nawet chinole. Jedynie można importować z Indii. Wał SHL jest bardzo podobny do WSK 125, inna jest korba i wieloklin od strony sprzęgła, gdzie WSK 125 ma klin tam.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz możliwości to spoczko. Chociaż zamiast wałów WSK 125 polecałbym wziąć się za produkcje wałów do SHL M11 z silnika S-32. Wały do WSK są ogólnodostępne w sklepach, natomiast do SHL nie ma wcale i chyba nikt ich nie produkuje, nawet chinole. Jedynie można importować z Indii. Wał SHL jest bardzo podobny do WSK 125, inna jest korba i wieloklin od strony sprzęgła, gdzie WSK 125 ma klin tam.

Co to jest korba? wieloklin=wielowypust?/klin/rowek pod wpust A/B??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest korba? wieloklin=wielowypust?/klin/rowek pod wpust A/B??

 

 

Korba to jest korba. A reszta części tak jak napisałeś.No i rowek wpustu czółenkowego.

Wyjdź w końcu z tych książek i zobacz jak się żyje wśród mechaników, przyda Ci się to w zawodzie kiedyś. :icon_mrgreen:

 

Poprawnego nazewnictwa używałem w szkole na zajęciach z Mechaniki Technicznej i Maszynoznawstwa. Wyrosłem już z tego bo nikomu to nie imponowało raczej.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Gurim, ale taki slang zaczął mnie strasznie irytować;/....na deser mogę Ci zaprezentować kilka innych:

Nie ma kolektora ssącego i wydechowego tylko dolotowy i wylotowy, a silnik nie ma pojemności ( bo pojemność ma flaszka) silnik ma objętość;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. Nie zawsze chce mi się pisać fachowo. Zresztą nie każdy na forum skuma takie terminy. Fachowo to można zamawiać części w serwisie.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Gurim, ale taki slang zaczął mnie strasznie irytować;/....na deser mogę Ci zaprezentować kilka innych:

Nie ma kolektora ssącego i wydechowego tylko dolotowy i wylotowy, a silnik nie ma pojemności ( bo pojemność ma flaszka) silnik ma objętość;]

 

Następca Leonarda da Vinci nam się objawił tylko pojęcia techniczne mu się jeszcze mylą.

Masz dostęp do netu i możesz przed napisaniem przypadkowych bzdur poczytać np. Wikipedię.

Oto co nam powie internet na temat hasła "pojemność skokowa":

Pojemność skokowa – różnica pomiędzy minimalną a maksymalną objętością cylindra. Dla wielocylindrowych silników spalinowych podaje się łączną pojemność wszystkich cylindrów, w których następuje spalanie. Jej wartość podawana jest w centymetrach sześciennych, czasem oznaczanych skrótem ccm.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze z całym szacunkiem, ale nie sądzę, żeby definicje na stronie Wikipedii tworzyły wielkie autorytety. To co wspomniałem wcześniej nie są to moje słowa a jedynie "" prof. zajmujących się przez całą karierę badaniami nad silnikami. Tak więc ich sztuka i tradycja bardziej do mnie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak fachowo mówi się na "korba wyszła bokiem"?:D

 

To chyba by się nazywało "usterka". :icon_mrgreen:

 

Terminologia techniczna zmienia się z czasem. Mam książką pt."Silniki samochodowe. Ich oliwienie i chłodzenie". Sam tytuł już daje do myślenia. "Główna Księgarnia Wojskowa "Nowy Świat". Warszawa 1926." :eek: Tam to dopiero jest terminologia. Książka jest pisana dawną polszczyzną gdzie litera "j" występuje zamiast "i".

 

Kilka cytatów:

 

"Jako materjał na karter najlepsze jest aluminjum."

 

"W łożyskach skrajnych wału korbowego winno być urządzenie, które broniłoby od przeciekania oliwy na zewnątrz".

 

 

PS. Korba jest to wykorbienie wału korbowego. :icon_mrgreen:

 

Mały OT. :notworthy:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...