Skocz do zawartości

Tom Tom Rider 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądam różne oferty dotyczące navi na moto. Chciałbym prosić osoby, które są użytkownikami, lub które miały z tym urządzonkiem styczność. Niby tam wszystko ładnie pięknie opisują np.

* Niewielkie mobilne urządzenie, które można swobodnie przenosić z motocykla na motocykl, TomTom Rider II automatycznie rozpoznaje pojazd

* Prosty dotykowy ekran, specjalnie zaprojektowany z odpowiednio dużymi ikonami pozwala na korzystanie z urządzenia bez konieczności zdejmowania rękawic

* Dokładne \'zakręt po zakręcie\' instrukcje głosowe

* Przejrzysta dwu- i trójwymiarowa grafika

* Dokładne planowanie podróży - możliwość znalezienia konkretnego adresu oraz definiowanie trasy poprzez wskazanie dodatkowych miejsc

* Przejrzysta trasa - możliwość obliczania i przeglądania trasy przed rozpoczęciem podróży

* Dynamiczny pasek stanu polepsza czytelność, dzięki dopasowaniom ustawień

* Na ekranie widoczny kompas, który ułatwia orientację podczas jazdy motocyklem

 

ale nie ma jak to opinia (- nie sprzedawcy), tylko osoby która użytkuje... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mojej opinii nt tego sprzętu.

Miałem, sprzedałem i drugi raz nie kupię.

Obsługa w rękawicy była wciąż kiepska pomimo przystosowania dla motocyklisty.

 

A instrukcji o zakrętach to w takim urządzeniu nie uświadczysz, to nie pilot rajdowy. (nie mylić ze skrętem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi w moto, czego to ludzie nie wymyślą, niedługo fotele bujane będziecie wozić ze sobą.

Fajny gadżet dla tłumoków, którzy nie potrafią mapy czytać.

:clap: :clap: :clap:

....chyba, że dajesz w terenie, ale do tego to już inna mapa potrzebna jest i inny sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak pytanie na stacji benzynowej:

 

"Przepraszam, jaka to miejscowość?" :biggrin:

 

taa, a facet ze Statoila, jakieś 15 km od W-wy, rozdziawił na to pytanie japę i 10 minut ustalaliśmy jaka to wiocha (dla wyjaśnienia, szukaliśmy się z drugim kierowcą i chciałem się gdzieś konkretnie umówić).

 

Yuby, ale również na moto niektórzy, przyznaję że wybitnie masochistycznie, jeżdżą w parach. A wtedy głos Marzenki kontra małżonki jest po Twojej stronie (cytując z pamięci: „weź się zamknij wreszcie, bo nie dosłyszę, gdzie skręcić) :D

 

 

 

Co do samej nawigacji, „Wiedzący” mówią, że z zakupem warto poczekać do wiosny, wyjdzie coś nowego na moto (od Mio bodajże).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: :clap: :clap:

....chyba, że dajesz w terenie, ale do tego to już inna mapa potrzebna jest i inny sprzęt

 

w terenie na dłuższych wypadach wystarczy mapa i kompas :icon_razz: lub wersja dla bogaczy mapa i lokalizator GPS :biggrin:

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam Garmina zainstalowanego w telefonie. Objechałem tak pół europy. Telefon w torbie na baku był podłączony do interkomu w kaskach i tak do 160 km/h dało się usłyszeć co mówi. Przy bardziej skomplikowanych zjazdach trzeba było luknąć na telefon.

Rozwiązanie nie optymalne ale sprawdzające się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...