Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam przed sobą wymiane napędu w mojej GS500. Na allegro jest tego pełno ale... jedne są z oringami a drugie bez.

Teraz takie pytanie do was:

Czy jest w nich jakaś różnica?

Tzn. wiadomo, że w bzymałodowie są nieco inne, ale czy jest w nich jakaś różnica w wytrzymałości bądz żywotności?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam przed sobą wymiane napędu w mojej GS500. Na allegro jest tego pełno ale... jedne są z oringami a drugie bez.

Teraz takie pytanie do was:

Czy jest w nich jakaś różnica?

Tzn. wiadomo, że w bzymałodowie są nieco inne, ale czy jest w nich jakaś różnica w wytrzymałości bądz żywotności?

 

Pozdrawiam

 

Jest tutaj jakiś tłumacz?

Teraz pytanie do autora tekstu - sprawdzasz co napisałeś czy liczysz na wyrozumiałość moderatora ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym slowem zastanawialem...

 

Lancuchy O-ringowe maja na kazdym ogniwie oring.

http://www.motorcycle-superstore.com/Produ...ing_Link_--.jpg

Miedzy ogniwo, a oring wpuszczany jest smar. Dzieki takiemu rozwiazaniu lancuch jest "smarowany od wewnatrz". Co nie znaczy ze nie wypadaloby go smarowac z zewnatrz. Bezoringowy jak sama nazwa wskazuje oringow nie ma.

Oringowy jest znacznie bardziej wytrzymalszy

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt, dlaczego główny importer na polskę motorland za łańcuch 530ZVM2 woła 630 zł a lokalni dystrybutorzy oferują go w cenach dużo niższych, około 500 zł? Jak to jest? Czy jako dystrybutor mają towar dostępny po aż tak dużo niższych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt, dlaczego główny importer na polskę motorland za łańcuch 530ZVM2 woła 630 zł a lokalni dystrybutorzy oferują go w cenach dużo niższych, około 500 zł? Jak to jest? Czy jako dystrybutor mają towar dostępny po aż tak dużo niższych cenach?

 

Tutaj masz wyjaśnienie:

Potwierdzenie

Niniejszym zaświadczamy że Motor-Land jest jedynym w Polsce autoryzowanym dystrybutorem markowych łańcuchów

motocyklowych D.I.D.

To potwierdzenie zostało wydane w celu pomocy firmie Motor-Land w sprzedaży naszych produktów na Polskim rynku , tak żeby

Motor-Land mógł przeciwdziałać niepotrzebnej konkurencji naszych produktów importowanych w sposób nieoficjalny .

PODEJMIEMY NIEZBĘDNE KROKI (PRAWNE) PRZ ECIWKO NIEOFICJALNYM SPOSOBOM IMPORT U NASZYCH

PRODUKTÓW NATYCHMIAST PO DOKONANIU PRZ EGLADU BIEŻĄCEJ SYTUACJI RYNKOWEJ W POLSCE.

Akira Muramoto

Dyrektor Zarzadzający

Komuna wróciła, nie Polak a dyrektor i jeszcze chce łamać zasady wolnego rynku.

Jak kupisz u nich drogo to dostaniesz gwarancję na łańcuch :banghead: a jak kupisz taniej to w/g dyrektora będą podjęte przeciwko Tobie kroki prawne :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo... miało tam być "w budowie" :)

Nie wiem jakim cudem tak napisałem...

Czyli warto wydac 100zł więcej na łańcuch oringowy?

 

Łańcuchy bez oringów czy x-ringów stworzone są głównie do motocykli crossowych gdzie częsta wymiana napędu jest konieczna ze względu na ciężkie warunki terenowe w jakich pracują(błoto, piach)Dlatego są o połowę tańsze od oringowych.

Natomiast dla wszelkich innych motocykli szosowo-turystycznych bądź sportowych zalecane są uszczelki zwane oringami. To dzięki nim sprawnie działający silnik nie pozostawia plam oleju jak również łańcuch wytrzymuje wiele, wiele km.

 

Nie zastanawiaj się, kup z o-ringami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie

 

PODEJMIEMY NIEZBĘDNE KROKI (PRAWNE) PRZ ECIWKO NIEOFICJALNYM SPOSOBOM IMPORT U NASZYCH

PRODUKTÓW NATYCHMIAST PO DOKONANIU PRZ EGLADU BIEŻĄCEJ SYTUACJI RYNKOWEJ W POLSCE.

Akira Muramoto

Dyrektor Zarzadzający

 

Z początku pomysałem sobie że gościowi chodzi o podróby , ale jak sam potwierdził , chodzi o jego produkty. Niestety moze zrobic co najwyżej kupe, nikt zadnej firmie nie zabroni zakupu palety ORYGINALNYCH did-ów np. z USA i sprowadzenia ich celem odsprzedazy po ocleniu . Natomiast potwierdzenie ich oryginalności to zupełnie inna para kaloszy i tu p. Muramoto moze narobić smrodu (za pomoca kancelarii prawniczych).

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku pomysałem sobie że gościowi chodzi o podróby , ale jak sam potwierdził , chodzi o jego produkty. Niestety moze zrobic co najwyżej kupe, nikt zadnej firmie nie zabroni zakupu palety ORYGINALNYCH did-ów np. z USA i sprowadzenia ich celem odsprzedazy po ocleniu . Natomiast potwierdzenie ich oryginalności to zupełnie inna para kaloszy i tu p. Muramoto moze narobić smrodu (za pomoca kancelarii prawniczych).

 

Zamieściłem ten akapit dlatego, że umieszczono tam taki tekst" PRZ ECIWKO NIEOFICJALNYM SPOSOBOM IMPORT U NASZYCH

PRODUKTÓW"

Czyli będą ścigać każdego kto nie kupi u nich czy tylko tych którzy sami sobie do firmy sprowadzę z unii?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazi, poczytaj, odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości odnośnie łańcuchów:

 

http://www.motor-land.com.pl/data/pdf/did.pdf

 

 

he, he jakos w tym tescie D.I.D'a nie widze lancucha Z-ring :icon_mrgreen:

 

do autora. klasa 500 to nie zadne potwory, niemniej jezeli Cie stac to zawsze lepiej jest zainwestowac w cos lepszego.

 

kolejnosc jest nastepujaca

 

1. Z-ring

2. X-ring

3. O-ring

 

co do firm ktore je produkuja to mozna by dlugo dyskutowac.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem ten akapit dlatego, że umieszczono tam taki tekst" PRZ ECIWKO NIEOFICJALNYM SPOSOBOM IMPORT U NASZYCH

PRODUKTÓW"

Czyli będą ścigać każdego kto nie kupi u nich czy tylko tych którzy sami sobie do firmy sprowadzę z unii?

 

Tez tak zrozumialem. Wg. mnie to nieuczciwy straszak, bo niby co moga zrobic jesli zaczniesz sprzedawac? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...