Jump to content
Kapiszon

Triumph Rocket III

Recommended Posts

Wejdź na stronę Tune ECU i sobie poczytaj. Generalnie mapy sa robione pod różne modyfikacje. Są mapy do seryjnego motocykla, do takiego co ma filtr KN, ma wywalony katalizator, inne wydechy np. Jardine, zdjęte podwójne przepustnice itd\itp Jest nawet inna mapa dla filtra KN pojedynczego a inna do trzech małych założonych na przepustnice. Im ostrzejsza mapa tym mniejszy pozostawia bufor bezpieczeństwa. Seryjne mapy mają spore rezerwy bo producent tak je kroi żeby motocykl sie nie uszkodził nawet kiedy mocno zaniedbasz serwis czy wlejesz marne paliwo. Tuningowane mapy wyciskają z motocykla więcej bo zmniejszają te rezerwy, trzeba jednak pilnować bardziej serwisu i jakości paliwa.

Witam wszystkich posiadaczy motocykli .Posiadam rocketa 3 od 2 lat .Ostatnio pojawił się mały problem a mianowicie przy odpaleniu silnik wchodzi na ok 2000obr na jakieś 5 sekund a następnie spada do ok 800 i dalej  jest ok .Nie ma wpływu czy silnik zimny czy ciepły.Zachowuję się tak jakby odpalał na ssaniu.Może ktoś z kolegów miał podobną  sytuację i może pomóc .Pozdrawiam wszystkich .

witam wszystkich mam pytanko czy ktoś moze mi powiedzieć co się dzieje z moim rocketem bo w czasie jazdy wchodzi na 2 000 obrotów i nie chce zejść dopiero po zgaszeniu motorku i odpaleniu zchodzi z obrotów,pomocy wku ....wia mnie to jaj byk .pozdro.

Posted (edited)

Witam .Przy silniku krokowym sprawdz czy sprężynka nie jest za luzna.U mnie to było przyczyną ,rozciągnąłem ją i jest ok widok sprężynki jest na zdjęciu

IMG_20190717_212528.jpg

Edited by karo05
brak zdjęcia

Witam po krótkiej przerwie :)

Panowie do Was pytanie czy byście powiesili coś takiego jak kufry na swoich maszynach( z linku) . NIe chce uprawiać kryptoreklamy ale cena mnie zastanawia a do Poznania mam za daleko aby zobaczyć jak to wygląda na żywo.

W sumie do Roadstera bardziej sakwy pasują, ale na wyjazd wolę mieć coś bardziej szczelnego ;P

https://www.lidor.pl/hh-02-2905-czarne-pojemne-kufry-motocyklowe-ze-swiatlem.html

Mam nadzieję że Mod mnie nie usunie za linka :D

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎17 o 13:04, riczi 67 napisał:

witam wszystkich mam pytanko czy ktoś moze mi powiedzieć co się dzieje z moim rocketem bo w czasie jazdy wchodzi na 2 000 obrotów i nie chce zejść dopiero po zgaszeniu motorku i odpaleniu zchodzi z obrotów,pomocy wku ....wia mnie to jaj byk .pozdro.

Znalazłeś przyczynę (np. z tą sprężynką)?

Mam podobny objaw.

Rano odpalił normalnie i przejechał parę km. Na zamkniętym przejeździe zgasiłem i po odpaleniu obroty na luzie (N, albo po wciśnięciu klamki sprzęgła) 2.000-2.500 i nie spadają. Podczas jazdy ok, obroty na biegach rosną i spadają jak powinny (nawet poniżej 1.000). Silnik krokowy był wymieniany przy 20 paru tys. km. A teraz ma ponad 45 tys. km. Jakieś sugestie?

Wita .Moim zdaniem jeżeli przepustnice są zamyknięte to za wolne obroty odpowiada silnik krokowy nie chodzi o jego wymianę tylko sprawdzenie czy nie ma jakiegokolwiek luzu przy jego połączeniu z dżwignią za co odpowiada sprężynka i odpowiednio dokręcona nakrętka przy tej dżwigni .A może linka od gazu się przycina co też by mogło to tłumaczyć. .A z innej beczki czy ktoś z kolegów pozbywał się przepustnic tych od góry lub je otwierał przez program i mam pytanie jaki to odniosło skutek,ponieważ zauważyłem ostatnio że jest przy nich regulacja  i jeżeli się ją przesunie max. w prawo to Rocket traci na mocy stąd moje pytanie  może by je całkowicie wykręcić lub otworzyć.Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

Witam wszystkich .Zdemontowałem w swoim rocecie przepustnice oczywiście te z wierzchu efekt .......do 4000tyś lepiej się zbiera następnie  go zamula oraz świeci się błąd  założyłem je na powrót będę je próbował podciągnąć czyli więcej otworzyć przez zmianę w mapie .Może ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia lub sugestie w tym temacie.Pozdrowienia dla tych co mają motocykle [nie tylko Rocety]

Hej,

Moimi zdaniem jeśli chodzi o zmianę obrotów to odpowiada za to silnik krokowy - niestety to jedna z częstszych awarii występujących w rocket ( ja już też po wymianie ). Była podobno nawet akcja serwisowa wymiany tych silników.

Ja też wymieniłem właśnie, przestał wskakiwać na obroty ale nadal mi sie dławi jak przejedzie 50km.

Podjedz do serwisu i wgraj najnowsze mapy - silnik powinien po tej operacji równo pracować.

Witam kolegów, czy któryś z was wymieniał lagi tzn te chromowane rury z przodu w zawieszeniu oraz tulejki w lagach w rockecie...mam mały problem, bardzo proszę o kontakt znawców przedniego zawieszenia;)

Jakby ktoś miałby serwisówka po polsku do bardzo bym prosił o wysłanie [email protected] dziekuję

Witam Kolegów mam taki problemik z moim krokietem.Może ktoś coś podpowie.Pali mi się lampka biegu jałowego bez względu na to czy jest bieg zapięty czy nie.Jest też tak że kontrolka nie zapala się wcale.Sprawdziłem czujnik biegów jest ok.Ale zauważyłem że wałek w którym jest sprężynka z bolczykiem stoi w miejscu mimo poruszania dżwignią zmiany biegów.Może miał ktoś podobny defekt.Dzięki za podpowiedzi jak to usunąć właśnie ten wałek stoi w miejscu

image.jpeg.1ede40a8146d848b46922e23cde453c6.jpeg