Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc, czy jest tu ktoś co wymieniał uszczelniacze w lagach z przodu przy Rockecie? Jaki olej wlać i ile? Czy muszę całą lagę wymontować...podzieliłby się ktoś cenną wiedzą i doświadczeniem:) Proszę napiszcie parę słów na co zwrócić uwagę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ksylo za instrukcje :) Masz Piwo przy najbliższej okazji ;)

 

A teraz może kilka słów o samym motocyklu. W Piątek kupiony w Sandomierzu i od razu powrót do Gdańska na 2 kołach.

Zastanawiam się który geniusz wymyślił taki piękny motocykl, a zapomniał że on służy też do jazdy... Gdzie jakakolwiek owiewka Watsonie ? Ale do 120 km/h jeździ się pięknie.

Co do porównania do jazdy "ciężarówką" to można odnieść takie wrażenie jak się przesiądzie z "kozy" ale o gustach nie ma co rozmawiać. Dla mnie to bardziej jak czołg lub Fat Boy w Terminatorze i bardzo mi to pasuje.

 

Z dziwnych objawów to lewy kierunkowskaz czasami szybciej miga niż prawy, chociaż świecą wszystkie żarówki.

 

Do Fanatyka:

Suspension
Front Fork Travel ............... .120 mm
Recommended Fork Oil Grade .· Kayaba 01 oil (SAE OVV)
Oil Level (fork fUlly compressed) ............... .89 mm
Oil Volume (dry fill) .· 667 cm3 +/- 4.0 cm3
Front Fork Pull Through .· 0 mm (top of the outer tUbe flush with top yoke)
Fork spring rate ............... .K= 16 N/mm
RearVVheeITravel ............... .105 mm
Dzięki uprzejmości Ksylo dane z serwisówki
W niej również zawarte wszystkie informacje na temat przedniego zawieszenia.
Wg mnie przy wymianie uszczelniaczy nie obejdzie się bez demontażu całej lagi .
Życzę słonecznej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję Ksylo za instrukcje :) Masz Piwo przy najbliższej okazji ;)

 

A teraz może kilka słów o samym motocyklu. W Piątek kupiony w Sandomierzu i od razu powrót do Gdańska na 2 kołach.

Zastanawiam się który geniusz wymyślił taki piękny motocykl, a zapomniał że on służy też do jazdy... Gdzie jakakolwiek owiewka Watsonie ? Ale do 120 km/h jeździ się pięknie.

Co do porównania do jazdy "ciężarówką" to można odnieść takie wrażenie jak się przesiądzie z "kozy" ale o gustach nie ma co rozmawiać. Dla mnie to bardziej jak czołg lub Fat Boy w Terminatorze i bardzo mi to pasuje.

 

Z dziwnych objawów to lewy kierunkowskaz czasami szybciej miga niż prawy, chociaż świecą wszystkie żarówki.

 

Do Fanatyka:

Suspension
Front Fork Travel ............... .120 mm
Recommended Fork Oil Grade .· Kayaba 01 oil (SAE OVV)
Oil Level (fork fUlly compressed) ............... .89 mm
Oil Volume (dry fill) .· 667 cm3 +/- 4.0 cm3
Front Fork Pull Through .· 0 mm (top of the outer tUbe flush with top yoke)
Fork spring rate ............... .K= 16 N/mm
RearVVheeITravel ............... .105 mm
Dzięki uprzejmości Ksylo dane z serwisówki
W niej również zawarte wszystkie informacje na temat przedniego zawieszenia.
Wg mnie przy wymianie uszczelniaczy nie obejdzie się bez demontażu całej lagi .
Życzę słonecznej niedzieli.

 

Dziękuję bardzo kolego:) niedzielna przejażdżka jeszcze będzie. Od Poniedziałku wezmę go na warsztat.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie .. Coś bardzo przyjemnego dla oka :)

 

 

Paaaaaaaaaaaaaaaaaaanie, ale to w 2016 bylo, a faktem jest, ze tylu ciezarowek na raz to zadko kiedy sie widzi :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rok jest spotkanie wlascicieli Rocketow.

W tym roku -

16. - 20. Sierpien 2019 Niemcy

Internationales Raketentreffen

Triumph Rocket III Berlin Brandenburg Rally 2019 - fimikow na youtube jest wiecej nie tylko z 2016 roku.

 

French Printaniale 2019

2-4 Maj Anduze Francja - za dwa tygodnie bedziemy sie tam bawic

 

 

National Rocket Run 2019 Anglia

2- 4 sierpien 2019

Baskerville Hall

Clyro

Courthay-on-Wye - tez bedzie zabawa

 

Jeszcze jest Finlandia, kolega socgrz1252 byl wiec moze on cos wiecej napisze na ten temat, W tym roku juz nie damy rady ich odwiedzic ale jest opcja na 2020 rok. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, może wiecie jak na napinaczu łańcucha rozrządu stwierdzić wysuniecie bolca? Podobno do 16mm jest ok a powyżej kwalifikuje łańcuch do wymiany, tylko gdzie i jak szukać tych milimetrów? Kupiłem komplet łancuch i zębatki ale do majówki tego nie ogarnę a chcemy trochę pobrykać do Czech i takie tam. Tylko właśnie u mnie niby juz czas na łańcuch ale chciałbym to jakos zbadac lepiej niz tylko z licznika kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko, może wiecie jak na napinaczu łańcucha rozrządu stwierdzić wysuniecie bolca? Podobno do 16mm jest ok a powyżej kwalifikuje łańcuch do wymiany, tylko gdzie i jak szukać tych milimetrów? Kupiłem komplet łancuch i zębatki ale do majówki tego nie ogarnę a chcemy trochę pobrykać do Czech i takie tam. Tylko właśnie u mnie niby juz czas na łańcuch ale chciałbym to jakos zbadac lepiej niz tylko z licznika kilometrów.

 

A jaki masz przebieg ? Ja mam obecnie około 38 tys ale mam nadzieję że jeszcze czas na wymianę.

 

FYI znalazłem jeszcze kilka serwisówek do Rocketa po modyfikacji 2011 roku w zakresie elektryki i ABS w zależności od modelu Touring czy Roadster.

 

Jaki polecacie sprzęt do diagnostyki ? Zaczęła mi się zapalać kontrolka ABS i sam nic nie wymyślę :p

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

mam 3 sezon Rocket 2006 rok i mam dwa pytania:

 

1) motocykl odpala normalnie i - moim zdaniem - silnik pracuje normalnie, ale przez jakiś czas po odpaleniu na N przy odpuszczeniu gazu słychać klekot (takie 1-3 szybkie cyknięcia) - chciałem załączyć plik z nagraniem, ale wyskoczyło że nie mam uprawnień. Po rozgrzaniu odgłos na N przy odpuszczaniu gazu znika, a przy odpuszczaniu gazu na biegu go w ogóle nie ma; zmiana biegów i jazda bez zastrzeżeń. Ma ktoś jakiś pomysł, co to może być?

 

2) naczytałem się o rozciągających się łańcuchach rozrządu, a mam przebieg ponad 43.000 km, jestem laikiem w tym temacie (sam to raczej zmieniam oleje, filtry, klocki itp.) - czy jestem sam w stanie sprawdzić stan łańcucha i napinacza (jeśli tak to prośba o instruktarz), czy lepiej pojechać z tym na serwis?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

mam 3 sezon Rocket 2006 rok i mam dwa pytania:

 

1) motocykl odpala normalnie i - moim zdaniem - silnik pracuje normalnie, ale przez jakiś czas po odpaleniu na N przy odpuszczeniu gazu słychać klekot (takie 1-3 szybkie cyknięcia) - chciałem załączyć plik z nagraniem, ale wyskoczyło że nie mam uprawnień. Po rozgrzaniu odgłos na N przy odpuszczaniu gazu znika, a przy odpuszczaniu gazu na biegu go w ogóle nie ma; zmiana biegów i jazda bez zastrzeżeń. Ma ktoś jakiś pomysł, co to może być?

 

2) naczytałem się o rozciągających się łańcuchach rozrządu, a mam przebieg ponad 43.000 km, jestem laikiem w tym temacie (sam to raczej zmieniam oleje, filtry, klocki itp.) - czy jestem sam w stanie sprawdzić stan łańcucha i napinacza (jeśli tak to prośba o instruktarz), czy lepiej pojechać z tym na serwis?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 

 

Sorry bo zle kliknąłem , co do punktu 1 mam tak samo a mam rocketa z 2015 roku , po odpaleniu na zimno stuka , przez jakieś 2 minuty , byłem z tym nawet w serwisie w Warszawie ale stwierdzili ze to normalne , pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry bo zle kliknąłem , co do punktu 1 mam tak samo a mam rocketa z 2015 roku , po odpaleniu na zimno stuka , przez jakieś 2 minuty , byłem z tym nawet w serwisie w Warszawie ale stwierdzili ze to normalne , pozdr

Dzięki za info (to objaw podobny do mojego), a sprawdzałeś może napinacz - wiem co i gdzie odkręcić ale nie wiem na co patrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...