Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,


kolejny temat - wydaje mi się, że standardowe żarówki H4 jakie posiadam w oryginalnych reflektorach delikatnie rzecz ujmując trochę słabo doświetlają drogę default_sad.png


I tu pytanie - czy polecacie jakieś wzmacniane żarówki (jest wiele typu 130% i więcej, ale czy to tylko chwyt marketingowy, czy faktycznie lepiej świecą i czy nie uszkadza to jakoś reflektora lub instalacji) albo ledy (ale te chyba nie mają homologacji)? Założenie jest takie, że chce zostawić oryginalne reflektory. Ktoś coś poleci i doradzi?


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Fanatyku,

 

Spokojnie możesz odkręcać. Nic nie wyleci. Oczywiście może trochę kapnąc z czujnika.

Masz jakiś problem z obrotami?

 

Pzodrawiam

Wspinaker

odpala elegancko jadąc np 1500 obr to lubi sobie podtrzymać mimo to że zatrzymuje się na światłach i manetke mam puszczoną ale po pewnych ruchach manetki lub też sam od siebie schodzi powoli z obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpala elegancko jadąc np 1500 obr to lubi sobie podtrzymać mimo to że zatrzymuje się na światłach i manetke mam puszczoną ale po pewnych ruchach manetki lub też sam od siebie schodzi powoli z obrotów

Jeżeli czyszczenie czujnika nie pomoże to będzie najprawdopodobniej problem z czyjnikiem położenia przepustnicy. Powszechny problem Rocketów, dość powszechnie opisywany wcześniej na forum. Wymiana wymaga regulacji przy pomocy oprogramowania. Sam to przerabiałem w Classicu. Można go kupić na stronie Triumpha. Ponieważ mieszkasz niedaleko, jak by co mogę "społecznie" pomóc w wyregulowaniu przy pomocy TuneECU.

Pozdrawiam

Wspinaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie koledzy dziwne dylematy na temat rocketa, ja to wsiadam zapalam i zapi.....am i tyle w temacie, chętnie bym zmieniłł motocykl tylko na jaki ?

Popieram w 100%. W końcu ktoś co ma podejście do moto jak ja.☺

 

Macie koledzy dziwne dylematy na temat rocketa, ja to wsiadam zapalam i zapi.....am i tyle w temacie, chętnie bym zmieniłł motocykl tylko na jaki ?

W 100% popieram. Jechać, jechać,jechać. No chyba że się sp... Tarnów - Lublin, Lublin-Tarnów blisko. Kawa w Mielcu?

G.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ifotos.pl/zobacz/279083321_qnwenre.jpg

 

Powyżej link do zlotu Rocketa w Finlandii. Jednak Was zapytam, może znajdzie się ktoś chętny. Byłem w zeszłym roku, super ludzie, średnia wieku odpowiednia☺, 30 rakiet w jednym miejscu. Polecam. Mam od Finów błogosławieństwo, żeby brać wszystkich chętnych.

Zajebisty klimat. Polecam.

Edytowane przez socgrz1252

G.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<a href=https://zapodaj.net/f0b429345e1e6.jpg.html>27908332_10156053077108416_1798748484016066235_o (1).jpg</a>

 

 

Powyżej link do zlotu Rocketa w Finlandii. Jednak Was zapytam, może znajdzie się ktoś chętny. Byłem w zeszłym roku, super ludzie, średnia wieku odpowiednia☺, 30 rakiet w jednym miejscu. Polecam. Mam od Finów błogosławieństwo, żeby brać wszystkich chętnych.

Zajebisty klimat. Polecam.

G.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów w nowym już chyba sezonie , bo pogoda w końcu się ruszyła. Dwa pytania , czy jest jakiś wzrost mocy przy zamianie puszki przed tłumikami w roadsterze na y rurę przy założeniu iż zostawiam oryginalne tłumiki - przypomnę iż tam nie ma katalizatora bo Roadster ma go w tłumikach. Zysk pewnie niewielki ale w tej puszce są zawirowania i nie wiem czy jednak jakiś wzrost mocy nie był by widoczny , tłumiki na razie zostawiam bo te które mi się podobają kosztują ponad 2 tys euro , a te które są tańsze albo nie pasują do roadstera albo średnio wyglądają. Drugie pytanko to ustawienie zaworów i sprawdzenie napinacza łańcucha rozrządu i jakiś mechanik w okolicach Poznania , może ktoś kogoś polecić kto na pewno zna się na rocketach bo tam gdzie byłem to albo średnie opinie (moto 44 ) albo nigdy Rocketa nie robili. Wiem ze temat niby prosty ale zarazem skomplikowany bo sam wolę tego nie ruszać. Z góry dzięki , pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panie i Panowie,

 

nie wie ktoś gdzie można kupić tą małą fikuśną owiewkę do TRIII w przeźroczystą ewentualnie czarną, z zestawem montażowym?

Nie pytam o allegro, bo tam same plastiki widziałem po 800-900 zł, ale tyle za kawałek plastiku nie dam.

Nie musi być oryginalna, może być tzw. zamiennik. Widziałem też uniwersalne, które by pasowały z montażem na kierownicę, ale na części było że są do 90 km/h, a mnie chodzi właśnie o prędkości powyżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.Mam problemy z rozrusznikiem może ktoś miał podobne.Chodzi o to że czasami elektromagnes słychać jak wbija ale nie kręci.Trzeba wtedy parę razy popstrykać starterem i załapie.A czasami cały dzień jest ok.I jeszcze wskaznik dodatkowy od paliwa też pokazuje co chce.Może ktoś miał podobne problemy za rady z góry wielkie dzięki. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów. Trochę dałem ciała bo wrzuciłem post powitalny na ogólny-ale się poprawiam:) Jestem od roku użytkownikiem rocketa III roadstera z rocznika 2005(później dorzucę zdjęcia). Zainstalowany mam w nim fajny pusty wydech firmy jardine-dedykowany do niego z przerobionymi króćcami za kolektorem-z czego wychodzą tylko dwa wydechy-brzmi bardzo agresywnie i głośno i basowo. \dodatkowo przez zimę zrobiłem przy nim mnóstwo remontu i czyszczenia. Do wszystkiego posiadam zdjęcia które dorzucę później.

Z takich podstawowych rzeczy to udało mi się:

- wymienić łożyska kół przód

- zedrzeć lakier

,zmatowić i wypolerować felgi obu kół

- oczywiście standard to wymiana

oleju filtrów etc.

- co najważniejsze-udało mi się rozebrać cały wał kardana - zostały wymienione w nim łożyska stożkowe - były już luzy na wałku zdawczym,

- ogólnie pół motocykla zostało przeze mnie rozbebeszone i złożone

Mam nadzieję że zainteresuję Was tym postem i naprawami - sporo rzeczy elektrycznych też jestem w stanie podpowiedzieć - schemat elektryczny z angielskiej serwisówki bardzo przydatny. Wszystko mam ładnie udokumentowane w formie zdjęć.

 

I teraz moje małe pytanie - czy miał ktoś problemy z trzymającymi wysokimi obrotami. W serwisie wykluczyliśmy praktycznie wszystko, pozostał tylko chyba jednak już do wymiany silnik krokowy. Moto ma przebieg aktualnie 58500 MIL (ponad 90 tyś.km) - miał wymieniany rozrząd. Silnik krokowy został ustawiony w odpowiednim zakresie napięciowym-jednak podczas jazdy zdarza mu sie trzymać obroty w granicach od 1500- do nawet prawie 3000 obrotów. Uffff trochę się rozpisałem:) Pozdrawiam wszystkich - kamyq vel Tomasz

Ps. cieszy mnie że jest tu mnóstwo takich zapaleńców - pochłonąłem prawie w pełni forum tr III. Wiele rzeczy się dowiedziałem.....mniej lub bardziej szczęśliwych. Gdybym wiedział to wszystko wcześniej.....to i tak bym go kupił hehhe:)A przesiadłem się z suzi volusii 800 na takiego prosiaczka. ale z racji mojego wzrostu - 195 i 100kg - to w końcu nie wyglądam jak na reksiu z bocznym kółkami:) pozdro dla wszystkich z dolnego śląska.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem parę zdjęć z wymian - jeśli kogoś zaitneresuje:)

Ogólnie dokumentacji mam porobione mnóstwo - od wymiany klocków, poprzez polerowanie własnoręczne felg na wysoki połysk, demontaż kolektora i rur+ czyszczenie+ montaż nowych podkładek, wymiana łożyska koła przód, wymiana olejów: w kardanie i filtra oleju. Polerka lakieru i czyszczenie silnika, wymiana klocków tył.....i dużo dużo innych:) Pozdrawiam

post-92717-0-21263600-1527584533_thumb.jpg

post-92717-0-63917100-1527584554_thumb.jpg

post-92717-0-16047100-1527584572_thumb.jpg

post-92717-0-41401200-1527584623_thumb.jpg

post-92717-0-76926800-1527584645_thumb.jpg

post-92717-0-12817300-1527584677_thumb.jpg

post-92717-0-22063600-1527584709_thumb.jpg

post-92717-0-93091800-1527584729_thumb.jpg

post-92717-0-81493200-1527584753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...