Skocz do zawartości

xt 600


Rekomendowane odpowiedzi

witam nabyłem niedawno supermoto xt z 2002, mam kilka pytań dot eksploatacji : czy to prawda że dużo oktan (98-100) mu szkodzi, czyli co najlepiej tankować,.. druga sprawa to jaki olej do tego silnika najlepszy, (nalałem półsyntetyka), no i ostatnia sprawa czy musze używać sprzęgła do zmiany biegów, koleś od ktm twierdzi że nie ale nie bardzo wierze więc pytam..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

10w\40 to pół syntetyk. 20w\40 to olej mineralny.

 

 

a kto ci tak powiedział? chyba nie do konca przemyślałeś sprawę,,,

nie pisz głupot takich bo to jest forum i ludzie czytają i maja już mętlik

w głowach. Na priv możesz pisać podobne dyrdymały, ale nie tu prosze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu olejowego podsyłam link do chyba mało znanej stronki shella

www.shell-advance.romiko.pl/

Można poczytać nawet o technice jazdy i obsłudze :)

pozdr

 

 

Z olejem to wiadomo, są 2 szkoły: mineral i półsyntetyk do tego silnika.

Ja na początku w TTR miałem Motula 5100. Chodziła fajnie na tym oleju, cichutko, sprzęgło piknie latało, biegi także. Za namową kilku osób wymieniłem na 20w-50 castrola. Nie widziałem/słyszałem żadnych różnic. Podobnie jak moi koledzy uważam , że silnik o takiej konstrukcji, mocy z pojemności, przy nazwijmy nie hardkorowym używaniu nie potrzebuje połsyntetyka. Mineral w zupełności wystarczy. Tym bardziej, że często już te moto mają sporawe przebiegi dlatego mineral bedzie OK. Ale każdy może mieć własne zdanie. I zrobi z moto co uważa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,SORY chodziło mi o 20w/40. :banghead:

Korzystając z okazji.Mam mały problem ze ślimakiem w moim xt ,ponieważ jest zamontowane koło 17' ,a ślimak jest oryginalny na 21' więc źle mierzy mi km/h (pokazuje za dużo).A jak bym wsadził ślimaka z xj600 ,chyba powinno już być dobrze?Ślimak powinien pasować tak na 80% ,ale nie jestem pewien. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...