Jump to content

A może jakiś film?

shuy
 Share

Recommended Posts

Polecam:

Jiri Sverak "Jezda"-film drogi :lalag:

Jiri Sverak "Kola"-fajny klimat, łapie za serce.

Lars von Trier "Przełamując fale"-o trudnej miłości.

Emil Kusturica "Underground"-dzieje ludzi zamieszkujących w poddziemiach.

<seryjna kolekcjonerka>

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Lubię filmy robione przez eks-jugosłowian o ostatniej wojnie na bałkanach. Może dlatego, że w odróżnieniu od amerykańskiego szitu nie ma co w nich liczyć na hepi-end. "No man's land" chyba większość z was widziała (jeśli nie, to radzę szybko nadrobić zaległości). Natomiast dużo mniej znany, a również bardzo klimatyczny jest film "Pretty villages burn nicely". Polecam.

Edited by Visuz

Chciałbym sobie coś dziś wieczorem obejrzeć, muszę się nastroić przed wyjazdem. Zaaplikuje butelkę wina i będę znowu szczęśliwy.

Do wina polecam "Ćmę barową". Każdy trunek nabiera mocy jak się to ogląda. W dodatku to chyba jedyny film, w którym Stallone dostaje łomot. Co prawda Frank a nie Sylvester ale zawsze. Ponadto można się nauczyć jak chodzi arystokrata.

Znalazłem scenę, która rewelacyjnie przedstawia klimat filmu.

Edited by shuy

ja polecam mini serial "Generation Kill" produkcji HBO. Pozycja dla tych którzy chcą zobaczyć żywot maries'a w Iraku z tej realnej strony. Akcji jest dość mało, ale dialogi genialne choć przez niektórych odbierane jako chamskie.

przykład :

reporter : "widziałeś zdjęcie mojej dziewczyny ? Średniej długości blond włosy, niebieskie oczy"

żołnierz : " czy miała plamę na twarzy ?" (aluzja do pozostałości na zdjęciu po masturbacji)

reporter : *zamurowany*

żołnierz "nie, nie widziałem jej"

trailer :

Edited by Pepesz

Jeśli ktoś lubi poważne filmy zdecydowanie polecam "Stalker" ZSRR 1979 w reż Andrieja Tarkowskiego.

Film jest niesamowity, ciekawie nakręcony ( część jest czarno-biała część kolorowa ), pełen symboliki i absolutnie lekkim bym go nie nazwał. Rewelacyjny film na długi cichy i spokojny wieczór.

Edited by Acidus

Guest Lefthandy

Shuy, a oglądałeś "Immortal - Kobieta pułapka"? Na podstawie komiksów Enki Bilala?

Filmik zrobiony bardzo tanim kosztem, chyba w 3D studio albo Maya, nawet teksturki nie zbyt dopracowane na obiektach, a jest fajny. Jako, że siedzisz w 3D to może być dla ciebie podwójnie ciekawe.

Jednak dobry scenariusz, to podstawa.

Edited by Lefthandy

Shuy, a oglądałeś "Immortal - Kobieta pułapka"? Na podstawie komiksów Enki Bilala?

Filmik zrobiony bardzo tanim kosztem, chyba w 3D studio albo Maya, nawet teksturki nie zbyt dopracowane na obiektach, a jest fajny. Jako, że siedzisz w 3D to może być dla ciebie podwójnie ciekawe.

Jednak dobry scenariusz, to podstawa.

Nie oglądałem. Nie znam komiksów Enki Bilala ale jeśli animacja różni się od dotychczas prezentowanych, na pewno nie będę zwracał uwagi na źródło tylko to zdobędę.

Rzeczywiście 3d oglądam uważnie i czy film jest dobry czy zły schodzi na drugi plan. Jeżeli jednak warto oglądać animację i fabułę to dla mnie orgazm :)

Widziałem to. Nawet mam gdzieś płytkę. Nie wiem dlaczego nie przypomniałem sobie tytułu.

Masa pracy. Rewelacyjna animacja i modelowanie i jak zwykle zwalone przez głupotę animatorów. Filmów 3D już kilka zrobiono i tylko Gollum z "Władcy Pierścieni" potrafił mówić. Jeśli zanimowana figurka mówiąc albo kręcąc głową nie porusza szyją i klatką piersiową wygląda bardzo nienaturalnie. Taki drobny szczegół a niszczy cały efekt :/

Jeśli mielibyście trochę czasu, wódy i fajek - i macie jakieś stare, drewniane, chwiejące się krzesło, żeby na nim niewygodnie posiedzieć, to..

...pierdolnijcie sobie na nim w środku nocy i obejrzyjcie klimatyczny, czarnobiały, pełen papierosowego dymu "Człowiek, którego nie było" (The Man Who Wasn't There).

Czysta esencja szarości.

Jeden z lepszych wg mnie filmów z Billy Bob Thornton'em. Chociaż - momentami zajebiście surowy jest Jon Polito i rozkręcający się jeszcze na chłodno wówczas (2001 rok) James Gandolfini.

Edited by Keryn

"Człowiek, którego nie było" (The Man Who Wasn't There).

...

Po obejrzeniu trajlera stwierdzam, że oglądałem ten film ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć o czym był, pozostało tylko wrażenie, że nie był taki zły. Wniosek z tego że film nie najgorszy ale nie tak dobry aby się wyryć w pamięci.

Po obejrzeniu trajlera stwierdzam, że oglądałem ten film ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć o czym był, pozostało tylko wrażenie, że nie był taki zły. Wniosek z tego że film nie najgorszy ale nie tak dobry aby się wyryć w pamięci.

Ten film na pewno zapamiętasz: http://www.alekino.pl/program/?full/oldboy_30820

http://www.youtube.com/watch?v=6l6fCZfBWpY

Masz rację, z tego filmu więcej pamiętam :-). Była tam niezła akcja z młotkiem i chyba jakieś kazirodcze machloje. Lepszy film - więcej zapamiętałem :-).

A ja pamiętam tylko, że bardziej krzyczeli jak rozmawiali niż jak sobie coś ucinali. Nigdy nie zrozumiem dalekowschodniej ekspresji.