Jump to content

A może jakiś film?

shuy
 Share

Recommended Posts

Guest Lefthandy

Na występie mimów byłem naprawdę, ale do teatrów nie chodzę, bo wymaga to przygotowania. Do kina mogę wejść w śmierdzących jeansach, do teatru niby też, ale głupio się czuję.

O stary, te czasy kiedy do teatru wrzucało się na grzbiet garnitur od ślubu już minęły. Do opery nawet, jak ktoś wparuje w smokingu, to wszyscy się na niego gapią.

No, bo to takie pretensjonalne... :biggrin:

"Wrogowie publiczni" (Public Enemies) z Johnym Deepem - spoko filmik. A poza tym filmy z Denzelem Washingtonem - American gangster, Dzień próby i kilka innych. "Metro strachu" mnie nie powaliło. W ramach relaksu obejrzałem ostatnio wszystkie westerny z Clintem Eastwoodem - niepowtarzalny i prosty klimat.

Przede wszystkim: "Człowiek z Ziemi", film się dzieje praktycznie w jednym miejscu ale miażdży.

"Pan życia i śmierci" - nie lubię N. Cage ale ten film naprawdę pozytywnie zaskoczył.

"Moulin Rogue" - świetna rola N. Kidman ale jakoś nie potrafię się zmusić żeby obejrzeć końcówkę.

"District 9" - za całkiem inne podejście do tematu sf

"Sublokator", "Upiór w kuchni" - teatr TV

"Death Race" - spoko sf z Jasonem Statham'em

"Yatterman" - Japończycy zrobili film na podstawie kultowej kreskówki, totalne wariactwo, dla wielbicieli serialu.

"Taken" - także polecam

Na koniec jedna fajna scena z filmu "Postal":

http://www.youtube.com/watch?v=JybeSs_PMgw

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

a wiec możne i ja coś dopisze z filmów które oglądnąłem więcej niż 3 razy :D

- Pan Życia i Śmierci i kilka innych filmów z N.Cage np, Skarb Narodów, Ghost Rider, Szyfry Wojny

- Seria Transporter i tez kilka filmów z Jasonem Statham'em np Włoska i Angielska Robota, Adrenalina, Wyścig Śmierci

- Hitman

- Filmy wojenne szczególnie Złoto dla Zuchwałych, Parszywa 12, 9 Kompania, Wróg u Bram, Wielka Ucieczka, Fałszerze, Upadek, Cienka Czerwona Linia, Sztandar Chwały, Byliśmy Żołnierzami, Pluton, Ostatni Samuraj

- Strzelec

- Potępiony

- Filmy z Jean-Claude Van Damme, ogólnie filmy z początku jego kariery (lata 80-90) z nowszych to chyba tylko Skazany na Piekło

- Feelon

- Alien vs Predator 1 i 2 szczególnie jedynka była fajna

- Seria Ocena 11, 12 i 13

- Never Back Down

- Iron Man

- 8 Części Prawdy

- X-Man szczególnie Geneza: Wolverine

- Zawodowcy

- Fight Club

- Zawód Gangster

- Wiezień Nienawiści

- 3:10 Do Yumy

- Slumdog Milioner z Ulicy

- Football Factory

- Grand Torino i pare westernów z C.Eastwoodem

- moze tez seria za Szybko sie Wściekli

Klasyków kina nie podaje bo myślę ze sa ogólnie znane

p.s to sa filmy wg mojego gustu i upodobania

Edited by Katsumoto

Mika Ahola

1974 - 2012

O stary, te czasy kiedy do teatru wrzucało się na grzbiet garnitur od ślubu już minęły. Do opery nawet, jak ktoś wparuje w smokingu, to wszyscy się na niego gapią.

No, bo to takie pretensjonalne... :biggrin:

No widzisz.... Ja natomiast kiedyś bywałem często i w teatrze i w filharmonii. Co więcej - w garniaku (tak, tak - chyba nikt mnie nie zna w garniaku :) ehehe) i miało to dla mnie jakiś szczególny urok. Nie lubie garniaków i krawatów w pracy, nie akceptuje tego, ale wyjście wieczorem do teatru czy naprawdę eleganckiego lokalu no musi być w garniaku. No i właśnie... Przeształem chodzić po teatrach i filharmonii, bo większość odwiedzających te przybytki osób paraduje w dżinsach i przepoconych po całym dniu sweterekach :( Coś się skończyło.

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

No Postal jest poryty strasznie. Lubię oglądać takie filmy gdy mam zły humor, jestem chory itp. Ubaw po pachy. Chociaż nic nie pobije Scary Movie 1. :icon_mrgreen: Z dobrych komedii to polecam:

White Chicks (bracia Wyans czyli czarnuchy ze Scary Movie)

How High - obowiązkowo, widziałem to ze 30 razy, znam chyba wszystkie ciekawsze teksty na pamięć :buttrock:

Eurotrip - każdy chyba zna.

Duplex (Starsza Pani musi umrzeć) z Benem Stiller`em.

Mr.Deeds :icon_mrgreen:

Z głupkowatych filmów o amerykańskich nastolatkach polecam Mean Girls (Wredne Dziewczyny) - film pełen głupich, aczkolwiek bardzo zgrabnych dziewczyn :biggrin: m.in.Lidsay Lohan. :eek:

"Thank You for smoking" jest nawet dość nietypowy filmik. Ale nic szałowego nie należy się spodziewać.

Z Thrillerów polecam "Awaken" - gość ma mieć przeszczep serca, ktoś robi spisek i podmienia środki usypiające dzięki czemu gość jest całkowicie sparaliżowany podczas operacji ale jest świadomy i odczuwa każdy impuls, każdy ból operacji.

Z BARDZO DOBRYCH thrillerów polecam film Patologia (Pathology) - wyj****ny w kosmos film. Jeden z tak dobrych jak pierwsza część Efektu Motyla. A nawet lepszy. POLECAM.

Inne thrillery - The Hills Have Eyes, Wrong Turn jak już wspominałem, Sanatorium (Insanitarium) i jest jeszcze jakiś film o zombie w którym gra Steven Seagal, Naprzeciw Ciemności chyba się nazywa.

Messengers (Posłańcy) - dobry film jeśli lubisz nawiedzone domy, duchy itp.

Underworld jest git, jeden z moich ulubionych.

Z polskich filmów - Uprowadzenie Agaty. No i jak wyżej ktoś pisał - Nic Śmiesznego - ubaw po pachy, fabuła do bani, teksty - bezcenne. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

W tym momencie na polsacie jest "Kill Bill II"

<seryjna kolekcjonerka>

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

No widzisz.... Ja natomiast kiedyś bywałem często i w teatrze i w filharmonii. Co więcej - w garniaku (tak, tak - chyba nikt mnie nie zna w garniaku :) ehehe) i miało to dla mnie jakiś szczególny urok. Nie lubie garniaków i krawatów w pracy, nie akceptuje tego, ale wyjście wieczorem do teatru czy naprawdę eleganckiego lokalu no musi być w garniaku. No i właśnie... Przeształem chodzić po teatrach i filharmonii, bo większość odwiedzających te przybytki osób paraduje w dżinsach i przepoconych po całym dniu sweterekach :( Coś się skończyło.

pozdr

Do tego wszędobylskie komórki, których "nie mogą" wyłączyć w filharmonii i szelest żarcia. Za coś takiego powinien być co najmniej pręgierz lub dyby.

Przyjemność oglądania filmów w konie tez już wątpliwa.

pozdr

No właśnie. Dlatego głupio się czuję. Staram się nie przykładać ręki do upadku obyczajów :biggrin:

Swoją drogą bardzo wielu tytułów wymienionych przez Was nie znam. Moglibyście skrobnąć jakieś recenzje przy okazji wrzucania listy :wink:

Co prawda sam od tego zacząłem ale jeśli ktoś nie zna któregoś z wymienionych przeze mnie poprawię się i napisze z czym to jeść.

A czemu nikt nie wspomnial o tak mistrzowskim filmie jak kultowy"Szeregowiec Ryan";"Aleja Snajperów" czy "Skazani na Shawshank"? ;)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Co to jest "Aleja Snajperów"?

http://www.filmweb.pl/f4/Aleja+Snajper%C3%B3w,1997 :flesje:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"