Jump to content

A może jakiś film?

shuy
 Share

Recommended Posts

Katsumoto - 30 Dni mroku to chyba jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat ( jakaś moda się porobiła na cukierkowate pseudohorrory np: Zmierzch czy pamiętniki Wampirów ).

Shuy - gdzie ? Np. Empik, Chomik czy Torrent. Jak tam lubisz. Kiedy ? Albo kiedy kupisz albo zależy od szybkości łącza. :P

Na HBO/nFilm zdarzają się znośne filmy jak np. Egzorcyzmy Dorothy Mills czy I am the Legend.

Edited by Acidus

Niedawno oglądałem Ostatni Dom po Lewej i spodobał mi się. Taki zupełnie nie w stylu amerykanów, bez tego ich wszechobecnego patosu, wyolbrzymiania czy elementów fabuły które w prawdziwym życiu nigdy nie mogłyby mieć miejsca. Historia może nie jest jakaś wyjątkowa ale została pokazana w wyjątkowy, bardzo realistyczny sposób.

A drugi fajny film jaki ostatnio oglądałem to Valkirie z Tomem Cruisem.

Why... So... Serious

Seriale: Zaginiona z Sarą Collins (jest dostępnych tylko kilka odcinków, serial został wstrzymany, pewnie dlatego, że dobry) i jak już ktoś wymienił wyżej Supernatural (nie ma jak dwururka sygnowana by Winchester)

Filmy: Taken (Uprowadzona), Metro Strachu

Dla smętasów: Malena, Ciekawy przypadek Benjamina Button'a (jeśli ktoś jeszcze nie widział), Mała Moskwa (może i drętwy, ale można popłakać)

Dla marzycieli: Top Gun (dołączę tutaj pytanie o filmotekę nawiązującą do awionistyki)

Dla dużych Chłopców i dużych Dziewczynek: Flash Gordon :) (zwróćcie uwagę na ścieżkę dźwiękową), Kickbokser (pierwsza część), niezmiennie Kill Bill

Dla roztańczonych: Fame (stara wersja)

P.S. Do Ernesta i Lefty'ego - umówcie się na sparing i po zawodach

P.P.S. Z serii Brylant poleca: filmy z Laure Sainclair

Ja już dawno nie widziałem jakiegoś dobrego horroru.

Zależy jakiego typu horrorki lubisz. Jeszcze niedawno lubowałem się w ostej rzeźni gatunku "gore" , do czasu gdy zmieliło mi łapkę w łańcuchu motocykla "live". od tej pory niechętnie katuję się takimi widokami. No ale z rzeźni to oczywiście Zły Skręt (znany też jako Zły Zakręt; Wrong Turn). Piła to musi być, głównie lubię z tego filmu fabułę, zagadki i rzeź (wczuj się w postać ofiary,mmmm). Niedawno widziałem najnowszą część "Piątek 13-go" .Dobry. Nie szałowy, nie nudny, po prostu da się obejrzeć.

Z psychologicznym thrillerów jeden z lepszych jaki widziałem to Efekt Motyla (The Butterfly Effect) ale tylko pierwsza część jest git, reszta to odgrzewany kotlet. Polecam ten film każdemu. Jeden z nielicznych, tak dobrych filmów.

Ostatnio oglądałem też "No Country for Old Men" z Tommy`m Lee Jones. W filmie mało akcji, niewiele dialogu a trup ściele się gęsto. Amerykański kryminał z domieszką thriller`a. W tym filmie nie licz na prostą fabułę, przyziemną logikę i happy end. :biggrin: Podobno Oscarowy film to jest. W skrócie - amerykański "redneck" podczas szwędania się po pustyni znajduje miejscówkę gdzie 2 gangi latynosów miały dobić interesu lecz się pozarzynali nawzajem, została ciężarówka pełna dragów i walizka kasy. Rolnik zabiera sobie tą walizkę i od tej chwili już nie może spać spokojnie. Nie może w ogóle spać bo nie ma na to czasu. Jeden z głównych bohaterów (morderca który poluje na rolnika) jest postacią bardzo spokojną, tak spokojną że jego spokój aż przeraża i jego pytania, monologi i wypowiedzi są tak zakręcone że głowa mała.

Poza tym jeszcze dość pomieszany kryminał z thrillerem to WAZ a tak na serio to ta literka "A" w środku to znak "Delta" czyli trójkąt no ale nie mam tego na klawiaturze, można szukać jako normalnie pisane "WAZ". W skrócie - psychopatyczny morderca masakruje ofiary dając śledczemu niezłą zagadkę, chcąc go rozliczyć za dawne pomyłki w postępowaniach. Sam tyłuł filmu to wzór matematyczny, jak pewnie zauważyliście.

Jeśli ktoś lubi mieszane filmy które zawierają kilka gatunków to polecam ostatnio oglądany Doomsday 2008 (nie mylić z Doomsday 2012, ten o którym mówię jest z 2008r. i akcja dzieje się w UK). Ogólnie - początek coś jakby "28 dni później", po tym MadMax a jeszcze później Rycerze Króla Artura, główna postać to gorąca panienka na która miło się patrzy, nawet jak obcina wrogom kończyny maczetą. :biggrin:

Z dobrych komedii to:

Norbit - jeden z tych filmów gdzie Eddy Murphy gra kilka postaci jednocześnie. Ubaw po pachy. :icon_mrgreen:

Big Stan (Rob Schneider)

Seria filmów z gościem zwanym Ben Stiller :icon_mrgreen: .Z nim zawsze jest ubaw. Poznaj moich rodziców, Dodgeball, Zoolander i takie tam różne.

Pick of Destiny - git komedia, w roli głównej Jack Black (Tenacious D) czyli film pełen muzyki. Gość ma ostro w głowie nt. muzy, szczególnie rockowej.Poprzedni z nim film nt.muzyki to School of Rock, też polecam. Ewentualnie "Be kind, Rewind" można jeszcze z nim obejrzeć. Odradzam film Nacho Libre,żal i bieda. Z Pick of Destiny mam cały soundtrack na mp3. :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=3QzM-gCLBAs&feature=related

Z romansideł :biggrin: polecam film "Bliżej" (Closer) angielski film obyczajowy z wyraźną nutką romansu, zdrady,sexu i ostrych dialogów.

http://www.youtube.com/watch?v=QlyqGmPXgBI

Jak wyżej ktoś wspominał Football Factory. :buttrock: Kilka lat mieszkałem na osiedlu gdzie dzieje się akcja, pierwsza ustawka w filmie rozgrywa się w ogóle na ulicy na której mieszkałem. Miło widzieć stare śmieci i słyszeć ten miły akcent. Z takowych filmów to jeszcze This Is England - niewiele się dzieje w filmie ale dobry. Natomiast odradzam Green Street Hooligans, lipa i nuda. Poza tym nigdy nie lubiłem ulicy Green Street we wschodnim Londku a często musiałem wozić tam pizzę. Ponura dzielnica.

Dziś oglądałem Chiuaua w Beverly Hills. :icon_mrgreen: Dobry film, uśmiałem się ostro. W ramach wolnego dnia oglądaliśmy rodzinnie film z żonką i synem.

PS. U mnie pada już chyba 2 raz tej jesieni. W łeb można dostać. :banghead:

Edited by qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Dzisiaj jest "Korowód" na Polsacie. Zobaczymy co Sztur "chciał przez to powiedzieć".

Shuy ostatnio oglądałem "Uprowadzona" i "Ostatni dom po lewej" i z całym sumieniem mogę Ci owe filmy polecic.Tzn nie wiem czy Tobie sie spodobaja,mi jednak wpadły w gust :lalag:

"Miś"i wszelakie polskie komedie z PRLem w tle moge ogladac w nieskończoność :smile:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

"Miś"i wszelakie polskie komedie z PRLem w tle moge ogladac w nieskończoność :smile:

Też mam całą kolekcję Barei. Zastanawiam się jednak jak to jest możliwe, że ludzie w Twoim wieku rozumieją te filmy. Przecież nawet ja załapałem się tylko na końcówkę (za to wystrzałową). Jednak dla Was poza krótkim PISowskim epizodem PRL powinien być abstrakcją. Chyba mamy PRL w genach :flesje:

Też mam całą kolekcję Barei. Zastanawiam się jednak jak to jest możliwe, że ludzie w Twoim wieku rozumieją te filmy. Przecież nawet ja załapałem się tylko na końcówkę (za to wystrzałową). Jednak dla Was poza krótkim PISowskim epizodem PRL powinien być abstrakcją. Chyba mamy PRL w genach :flesje:

Shuy,z tymi filmami jest chyba tak,jak z amerykanskim"w krzywym zwierciadle".Kazdy juz je widzial miliony razy...a jesli zobaczy ze grają w TV to ogląda znów :smile:

Shuy moze dlatego rozumiem(lub staram sie zrozumiec)ze bardzo interesuje mnie ten okres w historii naszego kraju.Film ma abstrakcyjny humor-pokazywanie tego co sie dzialo właśnie w krzywym zwierciadle.Moze dlatego,ze PRL to taka"abstrakcja" jak napisales,te filmy nam sie tak podobaja? :flesje:

Edited by Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Wiesz, z komediami z PRLu jest trochę jak z filmami Monty Pythona - bawi absurd, bez nostalgii i gorzkiej refleksji.

-----

Heh, timing ;)

Edited by ajriszkofi

Marzka ta scena jest lepsza :

http://www.youtube.com/watch?v=q9ut3jdWBVc

Kultowa juz po wszeczasy...

Tak samo fajny jest z Czarkiem Pazurą niejaki "Nic Śmiesznego" :icon_razz:

Guest Lefthandy

Przedwczoraj byłem na teatrze mimów

mimearttheatre.pl

Postanowiłem - żadnej sztuki przez najbliższe 100 lat. Chcę być prawdziwym troglodytą - interesuje mnie czysta rozrywka.

He, he, he, to się nie dziwię. Teatr to tresura słowa. A tu mimowie... też bym po takim czymś omijał teatry.

W zasadzie z nowosci to ogladalam ostatnio tylko oszukac przeznaczenie4

ale ze starych kawałkow, dla mnie niezniszczalnych to: ostatni mohikanin, bravehart, gladiator,300,ostatni samuraj,troja :)

ew ostatnio ogladalam Gran Torino z 2008 (clint estwood) r- nawet fajny

To twojej listy dorzuciłbym jeszcze "Królestwo Niebieskie". Jak na Amerykanów wyjątkowo historyczny i jak większość wymienionych przez ciebie filmów powinien być obcięty 5 minut przed końcem.

Zauważyłem w Amerykańskich produkcjach do psucia wszystkiego patetycznym happyendem lub głębokim przesłaniem, która zmienia widowisko w zaangażowaną bzdurę. Pierwszy był chyba Terminator 2, gdzie fraza o uczuciach maszyn dających nadzieję przyprawiła mnie o mdłości. Gladiator powinien skończyć się sceną kiedy Maximus uciekając z więzienia zastaje przyjaciela (chyba Katona) wieszanego na koniu. Królestwo Niebieskie powinno się skończyć sceną pobojowiska w wyłomie muru oglądanego z lotu ptaka, a Mr and Mrs Smith byłby całkiem fajnym filmem, gdyby skończył się nierozstrzygniętą strzelaniną w supermarkecie, jak Butch Cassidy i Sundance Kid.

He, he, he, to się nie dziwię. Teatr to tresura słowa. A tu mimowie... też bym po takim czymś omijał teatry.

Na występie mimów byłem naprawdę, ale do teatrów nie chodzę, bo wymaga to przygotowania. Do kina mogę wejść w śmierdzących jeansach, do teatru niby też, ale głupio się czuję.

Wracając do filmów Barei. To co nazywacie absurdem wcale nim nie było. To nie są gagi i skecze tylko anegdoty. Oczywiście nie zdarzały się one tak często jak w Misiu, Co mi zrobisz, Zmiennikach czy Alternatywy, ale nawet ja jako dziecko widziałem tyle akcji ze wszechwładną panią sklepową w roli głównej, że na pół odcinka by starczyło.

Np. Kiedy miałem 2 lata zacząłem mówić. Moja mama była zdumiona, bo znałem bardzo dużo słów z branży masarskiej i potrafiłem pokazać co to jest antrykot, karkówka itp. Potem dopiero się dowiedziała, że moja opiekunka dorabiała sobie jako "stacz kolejkowy". Brała mnie do mięsnego, sadzała na ladzie i wszystkie baby wokół zajmowały się szczeniakiem a ja słuchałem o czym gadają.