Jump to content
shuy

A może jakiś film?

Recommended Posts

Dzisiaj zauważyłem, że od początku października przez całe trzy godziny nie padało. Co prawda zauważyłem, że wiele osób na tym forum chodzi na siłownie, uprawia inny sport albo preferuje podobny barbarzyński sposób spędzania wolnego czasu.

Mam nadzieję, że może jednak znajdzie się parę osób, dla których ulubioną aktywnością fizyczną jest mruganie powiekami. Może więc moglibyśmy sobie polecić coś wartego obejrzenia na małym lub dużym ekranie.

Pierwszy raz przyszło mi to do głowy kilka dni temu, kiedy w "Ale Kino" puszczali "Hair". Niestety zapomniałem :icon_eek:

Czy ktoś mógłby polecić coś wartego obejrzenia w najbliższym czasie. Chodzi mi o kino i telewizję. Wiem już, żeby omijać "2012", a czego nie omijać?

Właśnie na polsacie leci "The world's fastes indian" Historia oparta na faktach.Polecam

Oglądam chociaż przegapiłem początek i nie wiedziałem jaki tytuł ;)

Dzięki.

To ja niekonkretnie, ale polecam na zimowe wieczory ifilmy.net i playtube.pl. Sporo filmów i seriali od obejrzenia online za darmo.

Z kinami niestety od dłuższego czasu nie jestem na bieżąco, może teraz znowu się zmotywuję i zorganizuję fundusze, by odwiedzać 2 razy w tygodniu.

Ostatnio byłam na "Soliście" - ale nie powalił mnie w przeciwieństwie do "Pokuty" tego samego reżysera.

Ale skoro już przy filmach z muzyką w tle (lub wręcz na pierwszym planie) to serdecznie polecam "Cadillac Records" (powinno być w którymś ze wspomnianych serwisów)

piękny film! te łzy w oczach ja dotarł na miejsce...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Guest Visuz

Chyba każdy motocyklista już to oglądał. :icon_mrgreen:

Pewnie że tak! Ja chyba juz 20 raz :) uwielbiam go...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

To na poczatek polecam:

Mulholland Drive

The Football Factory

Jak dla mnie calkiem spoko :lalag:

Napisz jakie filmy lubisz najpierw.

Guest Lefthandy

Ja Ci polecam teatr. Naprawdę fajna sprawa. Tylko oczywiście nie jakieś pieprzone klasyczne ramoty, ale współczesnych autorów i młodych reżyserów z naszego rocznika.

Polecam następujące teatry:

Rozmaitości. Tam się na prawdę dużo dzieje zajebistych akcji.

Teatr 2 Strefa: to takie trochę undergroundowe przedsięwzięcie. Anarchistyczne z założenia. Ale grają też tam lekkie, komercyjne sztuki.

To moje dwa ulubione teatry. Ale nawet w Narodowym grają czasem niezle sztuki, tylko trzeba sprawdzić nazwisko reżysera żeby się nie w*ebać na jakąś nudę.

A jak ci się nie chce, to zamów sobie jakąś dziwkę. Na Alfons.pl znajdziesz całkiem przystępne ceny :bigrazz:

Edited by Lefthandy

Oglądam chociaż przegapiłem początek i nie wiedziałem jaki tytuł ;)

Dzięki.

IMO film zajebisty.Kreacja Hopkinsa nie ma sobie równych.Do dziś motorki poniżej 1000ccm...Chciałem coś dodać jako off top, ale się powstrzmam.Nie to miejsce ;)

A ty korzystałeś kiedyś z usług profesjonalistek, czy tylko ledwie moczyłeś knota w jakiejś mdłej ci**e?

Panowie, MGS to nie tutaj.Nie ta piaskownica :bigrazz:

To na poczatek polecam:

Mulholland Drive

The Football Factory

Jak dla mnie calkiem spoko :lalag:

Ale gdzie i kiedy?

Napisz jakie filmy lubisz najpierw.

W sumie nie jest to najważniejsze, bo może ktoś oprócz mnie skorzysta z tego tematu. Ciężko jednak nie odpowiedzieć na takie pytanie ;)

Lubię filmy niepowtarzalne, tzn, takie które prezentują coś nowego. Ciężko więc powiedzieć, czego szukam. Wśród tego co oglądałem do tej pory w kinach stosuję proste kryterium. Jeżeli pamiętam film po miesiącu to znaczy, że jest dobry - oczywiście wyłączam filmy które zapadły mi w pamięć jako beznadziejne. Filmy wybitne zapadają mi w pamięć na całe życie. Nie szukam na ekranie głębokich treści - życie jest wystarczająco powalone, żebym miał się przejmować problemami bohaterów, chyba że są one fikcyjnie abstrakcyjne. Np "Matrix" uważam za chłam, bo nie wnosi nic ponad to co pokazały tanie filmy karate z lat 80 i to co wymyślił Kartezjusz w XVI w.

Filmy które zapamiętałem na zawsze i mam ochotę zobaczyć je jeszcze raz:

Dzikość Serca, Hair, Kabaret (nieosiągalny na DVD), Natural Born Killers, Pulp Fiction, Władca Pierścieni, Ćma Barowa. Cieszą mnie też zawsze filmy Guya Richi. Na pewno jest ich więcej ale tyle wystarczy, żeby się zorientować o co chodzi.

Ja Ci polecam teatr. Naprawdę fajna sprawa. Tylko oczywiście nie jakieś pieprzone klasyczne ramoty, ale współczesnych autorów i młodych reżyserów z naszego rocznika.

Polecam następujące teatry:

Rozmaitości. Tam się na prawdę dużo dzieje zajebistych akcji.

Teatr 2 Strefa: to takie trochę undergroundowe przedsięwzięcie. Anarchistyczne z założenia. Ale grają też tam lekkie, komercyjne sztuki.

To moje dwa ulubione teatry. Ale nawet w Narodowym grają czasem niezle sztuki, tylko trzeba sprawdzić nazwisko reżysera żeby się nie w*ebać na jakąś nudę.

Przedwczoraj byłem na teatrze mimów

mimearttheatre.pl

Postanowiłem - żadnej sztuki przez najbliższe 100 lat. Chcę być prawdziwym troglodytą - interesuje mnie czysta rozrywka.

ja tam duzo filmow na DVD ogladam, taniej wychodzi niz rozczarowanie w kinie jak np ost poszedlem na Dystrykt 9... to dopiero shit, wg mnie

Mika Ahola

1974 - 2012

Dead Like Me - The Move - lekka komedia ale całkiem przyjemna i znośna.

Horesemen, Jeźdźcy Apokalipsy - coś na pograniczu lekkiego horroru, jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałem.

Po za tym co tydzień nowy odcinek: House'a, SoA, Supernatural, Sanctuary.

Po za tym warto zawsze wrócić do takich filmów jak Krzyk Kamienia czy Imperium Słońca ( dzisiaj w TV na którymś tam kanale )

Dead Like Me - The Move - lekka komedia ale całkiem przyjemna i znośna.

Horesemen, Jeźdźcy Apokalipsy - coś na pograniczu lekkiego horroru, jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałem.

Po za tym co tydzień nowy odcinek: House'a, SoA, Supernatural, Sanctuary.

Po za tym warto zawsze wrócić do takich filmów jak Krzyk Kamienia czy Imperium Słońca ( dzisiaj w TV na którymś tam kanale )

Imperium Słońca poszukam, ale obawiam się, że małżonka zdecyduje raczej Dzień niepodległości.

"Dead Like Me - The Move" i "Horsemen" - KIEDY i GDZIE???

Jeżeli chodzi o seriale, to zauważyłem, że ostatnio pojawił się ich nowy rodzaj. CSI, House i inne są rewelacyjne i bardziej wartościowe niż większość filmów pełnometrażowych. Niestety czasami są ciągnięte na siłę, chociaż scenarzyści się wypisali. Powoduje to szybki zjazd w kierunku opery mydlanej, kiedy miejsce zagadki zaczynają zajmować romanse między bohaterami.