Skocz do zawartości

Zmywanie kleju po naklejce


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czasami można znaleźć specjalny rozpuszczalnik do kleju. Używam takiego w robocie, ale niestety nie wiem, gdzie można go dorwać. Wiem tylko, że jest zrobiony na bazie naturalnych składników (pachnie i wygląda zupełnie jak sok ze zmiażdżonej skórki pomarańczy). Może tak spróbujesz???

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko nie wiem nawet gdzie tego szukać. Klej wygląda tak, że nitro go trochę rozpuszcza i po paznokciem schodzi, ale nie będę całej naklejki tak drapał. Mógłbyś się dowiedzieć co to za środek jest?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wikipedią:

"metanol, znany także pod nazwami zwyczajowymi spirytus drzewny i karbinol – najprostszy, trujący dla człowieka, związek organiczny z grupy alkoholi"

Opamiętaj się, dziura, póki czas!!! :wink:

A żeby było w temacie dot. usuwania kleju. Na samym początku używam tej samej naklejki, którą zerwałem. Polega to na tym, że przykładam naklejkę w to samo miejsce, z któego ją oderwałem. W ten sposób część kleju przykleja się do naklejki i sama occhodzi. 100%-owej skuteczności to to nie ma, ale jakąś część kleju udaje się usunąć. A potem - metyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

WD-40 powinno pomóc

uwaga na benzynę i inne rozpuszczalniki ( w tym alkohole) bo można uszkodzić lakiery i tworzywa sztuczne

pozdrawiam

Artur

Sprawdziłem to u siebie i polecam, najpierw mocną suszarką podgrzewałem naklejkę, tak żeby dkleić całą za jednym zamachem, a później WD-40 i miękka szmatka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od wielu lat stosuję i polecam innym zmywacz do układów hamulcowych firmy Peugeot, dostępny w sieci autoryzowanych serwisów/sklepów pod nr. ref. 9736.66 Spray pojemności 500ml kosztuje 15zł. Nie niszczy gumy, lakieru ani tworzyw sztucznych. Wielokrotnie zmywałem nim plamy od smaru do łancucha na lakierowanym częściech motocykla, resztki oleju i płynów ustrojowych, smołę, żywicę itp. Przy wymianie klocków wspaniale czyści zaciski, prowadnice i uszczelki. Ma równiez inne bardzo ciekawe zastosowanie.... idealnie usuwa plamy z ubrania :)

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Liroy", Praktiker, Castorama - dział farb i klejów. Tam można znaleźć takie rozpuszczalniki (sam swego czasu używałem). Nie rysują, nie plamią, są podobno "neutralne" w miarę :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40 też nie bardzo idzie, właściwie w ogóle nie idzie. Nitro trochę to "bierze", na tyle że paznokciem schodzi ale jak odparuje to znowu jest kłopot. No już mnie wkurza ten klej. Spróbuję jakimś zmywaczem do klejów jak wyżej mi podpowiadaliście.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz na szybko. Kolega zadał pytanie dostał sporo odpowiedzi, niektóre rzeczywiście głupie. Ja mogę polecić ponownie:

http://www.starwax.sklep.pl/treffer-uniwer...iacz-p-228.html

Uniwersalny odplamiacz i rozpuszczalnik na bazie soku ze skórek cytryny. Usuwa plamy kolorowe i lepkie z różnego rodzaju podłoża: tkaniny, karoserie, obuwie, dywany, plastik, drewno. Wymaga wstepnej próby trwalości podłoża. Usuwa nawet gumę do żucia i zaschniętą piankę poliuretanową.

Jest w aerozolu i łatwo jest go nanieść na dużą powierzchnię nie marnując wiele.

I pachnie pomarańczami, spróbuj, polubisz ten zapach Zdjęcie niezaładowane/zbyt duże

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...