Skocz do zawartości

Minicasco?? co o tym sądzicie?


D1GSXR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny i niedrogi produkt PZU SA.

Niestety, PaleSatan ma racje - ubezpieczenie Minicasco nie obejmuje motocykli. Przedmiotem tego ubezpieczenia mogą być tylko - jak wynika z ogólnych warunków ubezpieczenia - samochody osobowe, ciężarowe w nadwoziu osobowego oraz inne o ładowności do 750 kg zarejestrowane w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra inicjatywa dla mlodego czlowieka ktory nie posiada znizek, lub dla kogos kto ma chudszy portfel i na AC nie moze sobie pozwolic.

Zacytuje:

Ubezpieczenie minicasco zapewnia wypłatę odszkodowania, gdy Twój pojazd lub jego wyposażenie ulegną uszkodzeniu lub utracie wskutek:

 

* nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z pochodzącymi z zewnątrz pojazdu zwierzętami lub osobami;

* zdarzeń losowych, np. powodzi, zatopienia, uderzenia pioruna, pożaru, wybuchu, opadu atmosferycznego, huraganu, osuwaniu lub zapadania się ziemi;

* nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu;

* działania osób trzecich, np. wandalizmu;

* uszkodzenia wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz był wymagany potrzebą udzielenia pomocy medycznej;

* kradzieży pojazdu, jego części lub

* uszkodzenia pojazdu w następstwie jego zabrania w celu krótkotrwałego użycia, kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia.

 

Jaki pojazd mogę ubezpieczyć?

 

Przedmiotem ubezpieczenia mogą być samochody osobowe (lub ciężarowe w nadwoziu osobowego i inne o ładowności do 750 kg) wraz z wyposażeniem, zarejestrowane w Polsce o wartości nie niższej niż 3 000 zł.

 

Korzyści

 

* niska cena - niewielka część kosztów tradycyjnego ubezpieczenia autocasco,

* proste zasady ubezpieczenia,

* uproszczona i szybka likwidacja szkód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajna opcja - np. ja bym był idealnym kliemtam. Samochód głównie stroi, wypadków nie mam, a np. rok temu jakiś wandal wybił mi szybę cegłą (i to przednią). Samochód kibluje na ulicy itp.

Ja na szczescie mam normalne AC, ale opcja jest ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pakiety oferuje dużo towarzystw, np w link4 jest smart casco, czyli ubezpieczenie od kradzieży, zniszczeń spowodowanych czynnikami niezależnymi od kierowcy, itp. Bez szkod z własnej winy. Dobra alternatywa dla tych którzy nie chcą wykupywać pełnego AC :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasem się przydaje takie coś. W UK niedawno niektóre firmy wprowadziły nową opcję ubezpieczenia która polega na tym że gdy moto odstawiasz na zimę i nie jeździsz to ubezp. OC zostaje "wyłączone" ale pojazd masz nadal ubezpieczony od kradzieży, zniszczenia czy pożaru.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...